|
| Мектеп: | ||||||||
| Күні:12.02.19.ж | Мұғалімнің аты-жөні:Байдильдина Ш. | ||||||||
| Сынып: 9б сынып | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||||
| Сабақтың тақырыбы | Әлеуметтік инфрақұрылым кешені |
|
| ||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | Әлеуметтік инфрақұрылымның мақсаты жайлы түсіндіреді , елдегі әлеуметтік инфрақұрылым салалары құрамын аныктайды. | ||||||||
| Сабақтың мақсаты | Барлығы Қазақстандағы әлеуметтік инфрақұрылым түрлерімен танысады Көпшілігі; Әлеуметтік инфрақұрылым салалары жайлы қысқаша айта алады Кейбірі Тақырыптың идеясын аша алады, салыстырады, дәлел келтіреді; . | ||||||||
| | 1. Толыққанды тамақтану рационын анықтайды. 2. Азық-түлік өнімдеріндегі органикалық заттарға толық сипаттама береді 3. Азық-түлік өнімдеріндегі органикалық заттардың болуын тестілейді. | ||||||||
| Тілдік мақсаттар | 1.Айтылым:Оқушылар мәтін бойынша түсінгендерін бір-біріне айтады. 2.Тыңдалым:Мүғалімнің және достарының пікірін тыңдайды. 3.Жазылым:Қажетті терминдерді дәптерге жазады. Пәндік лексика және терминалогия- инфрақұрылым, коммуникация Пайдалы сөз тіркестері Инфрақұрылым(латынша infra-төменгі,астынғы structura –құрылыс , орналасу ) Коммуникация (латынша «communicare»- байланыстыру,біріктіру) | ||||||||
| Құндылықтарға баулу | Мәңгілік ел.Еңбек және шығармашылық, ынтымақтастық, өмір бойы білім алу. | ||||||||
| Пәнаралық байланыс | Биология,химия, экология | ||||||||
| Алдыңғы білім Бастапқы білім | -Көлік түрлері жайында біледі -Қазақстандағы көлңк кешені жағдайымен танысты. - Көлік түрлерін транзиттік әулеті жағдайынмен салыстыра отырып қарастыра алады -Көлік түрлерінің бір қатар ерекшеліктерін түсіндіріп бере алады | ||||||||
| Жоспар | |||||||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Дереккөздер, ресурстар | |||||||
| Сабақтың басы 5 мин
Сабақтың ортасы 10мин 10 МИН
5 МИН | 1.Психологиялық ахуал. Бір –біріне жақсы тілектер айту Сәлемдесу Сыныпты түгелдеу «Жүректен жүрекке» әдісі арқылы сыныпта ынтымақтастық ахуалды қалыптастырамын Үй тапсырмасын сұрау «Қаркесегі» әдісі арқылы сұрадым 1.Топтық жұмыс топтан үш оқушыны таңдап алдым Тақырыпшалар жазылған әртүрлі пішіндегі оқушы санына байланысты кесілген, қағаздарды алады және құрастырады.Парақшаларды құрастырған кезде топтың Тапсырмасы шығады. ТҮРТІП АЛУ ӘДІСІ 1-топ Халыққа қызмет көрсету 2-топ.Тұрмыстық қызмет көрсету 3-топ. Халықтың демалысын ұйымдастыру 4-топ Қазақстанның саяси картасы Дескриптор: -Халыққа қызмет көрсету орталықтарын сипаттады; -Тұрмыстық қызмет көрсетуді анықтады; -Халықтың демалысын ұйымдастыру туралы айтты; -Қазақстанның саяси картасын сипаттап түсіндірді: Бағалау «Бас бармақ» Ж.Ж 2 ТАПСЫРМА «Әріптер сыры». Сұрақтың жауабы таңдаған әріптеріңізден басталу керек. 1. А - Мұнай машиналарын жасайтын орталық қала - Атырау 4. И - Турин қай елдің автомобиль жасайтын компанииясы. 7. Ө - Конденсатор бұйымдарын шығаратын орталық - Өскемен. Ш Г Ж Дескриптор: - Сұрақтың жауабы таңдаған әріптеріңізден басталды; -Сұрақтар жүйелі құрылды:
Бағалау «От шашу»
Ж.Ж 3 ТАПСЫРМА Картамен жұмыс. Су көліктерін, автомобиль және темір жол магистральдарын жазу дәптерге. Дескриптор: - Су көліктерін магистральдарын жазды; - автомобиль және темір жол магистральдарын жазды; - темір жол магистральдарын жазды: Бағалау «Бағдаршам» | Слайд | |||||||
|
| |
| |||||||
| Сабақтың соңы
| Өзін-өзі бағамдау Ұсыныстар: Егер: барлығы түсінікті болса – 4-5-сатыларды белгілеңіз; қиындықтар болса – 2-3-сатыларды белгілеңіз; барлығы түсініксіз болса – 1-сатыны белгілеңіз; | | |||||||
| Саралау – Сіз оқушыларға қандай тәсілмен көмектесесіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Пәнаралық байланыстар. Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. Ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану | |||||||
| Тақырыпты толық түсінген оқушылар тапсырма бойынша өз ойларын толық айтып, сызбасын сызып нақты мысалдармен дәлелдеді. Тапсырма орындауда қиналған оқушыларға оқулықты пайдалануға және де басқа кейбір оқушылардың қолдауы ұсынылды.Оларға үнемі қолдау көрсетіп отырдым. | Бағдаршам Басбармақ Өзін-өзі бағалау |
| |||||||
| Қорытынды бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2:
| |||||||||



Әлеуметтік инфрақұрылым кешені (63.97 KB)

