Розробка уроку англійської мови в 3 класі
Учитель Донецької ЗОШ І-ІІІ ст.№54,
спеціаліст вищої категорії Ходжаян І.Р.
Тема: Я, моя родина й друзі
Підтема: Ферма, свійські тварини
Мета: Повторити та активувати теми
Навчати діалогового мовлення за темою. Відпрацювати конструкцію these/those are…Відпрацювати числівники в межах 1-20. Формувати уміння читання тексту за темою уроку. Перевірити рівень мовленнєвої компетенції учнів за темою. Формувати уміння знаходити детальну інформацію у прочитаному тексті.
Обладнання: підручник, тематичні малюнки , картки з цифрами.
Хід уроку
Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
Greeting and aim. 1. Привітання та повідомлення теми уроку
Teacher: Сьогодні ми дізнаємося, які тварини живуть на фермі дідуся Тома, і навчимося називати їх англ. мовою; навчимося рахувати тварин; дізнаємося, що вони вміють, а що не вміють.
Warming up 2. Уведення в іншомовну атмосферу.
Гра: „What animal says that?”
Teacher: What animal says: bow-bow ( a dog)
mew- mew (a cat)
moo-moo ( a cow)
chick-chick ( a bird)
cock-a-doodle-doo (a cock)
hi-ho (owl)
quak-quak ( duck)
Гра: Find the secret word (qoose)

1. a pig
2. a cow
3. a qoat
4. a hors
5. heb
Гра: „jumbled letters” ( вчитель роздає картки з переплутаними літерами, просить розташувати літери в словах так, щоб отримати назви тварин)
seorh (horse)
bibrta (rabbit)
ogoes(goose)
neh (hen)
owc (cow)
ucdk (duck)
atog (goat)
igp (pig)
Учні самостійно виконують завдання, потім ланцюжком читають і називають слова по літерах.
Гра: ”Is it a cow?” (No, it is not, Yes, it is)
Учитель ставить запитання стосовно малюнків на картках. Учні по черзі відповідають . Потім запитання до класу ставить один з ученів.
Гра: „Group the words”
Учні розподіляються на команди по 3-4 учня. Учитель роздає кожній команді картки зі словами і просить розподілити їх за тематичними групами. Кожна команда самостійно виконує завдання, потім читає слова за тематичними групами й перекладає їх українською мовою. ( див. табл.)
Основна частина уроку
Presenting vocabulary
1.Подання лексичного матеріалу. Усна бесіда за малюнками в підручнику.
Teacher: Today we will speak about a farm and animals which live on the farm. Look at the pictures. We can see many animals here. We can see a hen, and her little chick. Point to the hen. What color is it? Point to chicks. What color are they? Etc.
We say one goose, but: two geese. ( слово-виняток)
Робота в групах з картками: Учитель називає різні слова, серед них слова з назвами тварин. Коли учитель називає тварину, учень у якого картка з цією твариною якомога швидше її піднімає. Роль учителя може виконувати один з учнів.
2. Перевірка домашнього завдання Look at the animals. What are here?
What color are they?
Тренування структур : this is- that is
These are- those are
1. Що є у тварини? Опис тварини
What do animals have? Describe them
A dog has got long ears, a short tail, a long body
| Які? | Частина тіла |
| big | a head |
| small | legs |
| long | wings |
| beautiful | tail |
| fat | eyes |
| runny | ears |
| ugly | a hair |
| | a body |
| | a nose |
| | a neck |
2.
Look at the picture
Use the words
and describe the animals.
For example: This is a cat.
It is small.
It has got big eyes, beautiful nose and short legs.
Відпрацювання числівників. Вірш ”Counting Rhyme”
Учні хором повторюють вірш, потім по черзі розповідають троє-четверо учнів
Учні показують на картки з числівниками і повторюють їх.
Гра „Numbers” : Учні розподіляються на 2 команди. Роздають 2 комплекти карток з 1-20. Учитель називає число, а гравець повинен підняти картку з ним. Виграє команда, що відповідає швидше й правильніше. ( картки 1-20)
4. Pronunciation
Практикування у вимовлянні звуків.
Match
| We | [wi:] |
| Pen | [hen] |
| Green | [gri:n] |
| See | [si:] |
| Twenty | [’twenti] |
Teacher: Please, open your book at page 48. Ex.1
Учитель пояснює правила читання. Закріплення правил читання літер та звукосполучень.
Учитель пише на дошці слова і знаки транскрипції.
[ӕ] rat, animal, farm, rabbit завдання : визначити в якому слові
[ɔ:] walk, door, watch, talk в рядку немає зазначеного звука
[ɔɪ] goose, toy, boy
Reading Подання тексту для читання (впр. з підручника)
Етап підготовки до читання. Учитель роздає картки із завданням.
Look at the table and tick (v) what different animals can do
| Animal activity | goose | horse | rabbit | frog | pig | cat | cock | bird |
| walk | | | | | | | | |
| climb | | | | | | | | |
| hop | | | | | | | | |
| run | | | | | | | | |
| Make noises | | | | | | | | |
| fly | | | | | | | | |
| jump | | | | | | | | |
Етапи читання: Учні читають текст ланцюжком
Етап перевірки розуміння змісту тексту.
Teacher: Look at the list of the activities which occur in the text. Which of them refer to animals (people) both animals and people? Put a tick (v)
| Activity | Animals | people | Animals and people |
| walk | | | |
| climb | | | |
| hop | | | |
| run | | | |
| sing | | | |
| Make noises | | | |
| dance | | | |
| Listen to | | | |
| Copy | | | |
| Say | | | |
Teacher: Do you like animals? Why?
3. Заключна частина уроку
Homework 1. Д/з: Розповідати текст „ On Qrandpa’s farms” з опорою на малюнки в підручнику. Намалювати ферму та тварини на ній. Скласти письмово речення за зразком впр. 2 (ст. 46 з підручника ), опрацьованої у класі. Вивчити вірш в.3 (ст.48 з підручника )
Summarising 2. Підведення підсумків уроку. Оцінки.
Гра “Animals”: Учні розподіляються на 2 команди. Гравці по черзі називають тварин. Виграє команда, гравці якої назвали більше тварин.
Teacher: Чому цей урок був корисним для вас? Що було найскладнішим? Що було найцікавішим?. Ми завжди повинні пам’ятати, що тварини це наші друзі. Їх треба доглядати, піклуватися про них і вони вам будуть за це дуже вдячні!