"Тексерілді"____________
директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары
"__"_________2017 жыл
Сыныбы: ____11_________ Пәні: __геометрия______ Мерзімі:___05.12.2017____
Пән мұғалімі: Еспентаева Клара Кумаргалиевна
| Сабақ тақырыбы: | Цилиндрдің жазбасы және бетінің ауданы. |
| Сабақ мақсаты: | Цилиндр фигурасының жазбасының қалай жасалатынын білу және цилиндр бетінің ауданын таба алу дағдысын қалыптастыру |
| Табыс критерийлері: |
|
| Сабақ түрі: | Жаңа сабақты меңгерту сабағы |
| Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Керекті жабдықтар | |
| 5 мин
| Кері байланыс | Өткен тақырып бойынша түйген ойлары мен түсінбеген сұрақтарына байланысты пікірлерін айтады. |
| |
| 2 мин | Топқа бөлу | Таратылған кеспе қағаздар арқылы топтарға бөлінеді | Кеспе қағаздар | |
| 10 мин | Ментальды карта. «Цилиндрдің жазбасы. Цилиндр бетінің ауданы»
Цилиндрдің қималары
| Цилиндрдің жазбасы. Цилиндр бетінің ауданын постерге салу арқылы бірін-біріне түсіндіреді және ортақ ой қалыптастырады.
r-цилиндр радиусы, h-биіктігі, l-жасаушысы Цилиндр жазбасы
| Плакат, маркер, Цилиндр моделі Формулалар:
| |
| 15 мин
| Оқулықпен жұмыс. А: №163, 164, 167, В: №174
| Есептерді шығарады және бағалау критерийлеріне байланысты есептер шығарады, өзін-өзі бағалайды | Бағалау критерий-лері; Оқулық: Геометрия-11, авторы А.Шыныбеков "Атамұра" 2015 | |
| 5 мин | Тесттік есептер шығару | Қосымша кітаптан призма, призма ауданы, призма көлеміне қатысты есептерді шығару |
| |
| 1 мин | Үйге тапсырма: ІІ тарау §1 №165, 166 |
|
| |
| 2 мин
| Рефлексия | Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. | Стикер, Бағалау парағы | |
| Не сәтті өтті? |
| |||
| Не сәтсіз болды? |
| |||
| Нені дамыта алар едім? |
| |||




(1)
(2)
Цилиндрдің жазбасы және бетінің ауданы. (253.02 KB)

