Меню
Разработки
Разработки  /  Алгебра  /  Уроки  /  7 класс  /  Решение комбинаторных задач

Решение комбинаторных задач

Пән: алгебра

Сынып: 7 «Б»

Күні: ___________

Сабақтың тақырыбы: Бөлшектерге амалдар қолдану.

Сабақтың мақсаттары:

Білімділік: Жай және ондық бөлшектерге амалдар қолдану.

Дамытушылық: 6 сыныпта өтілген тақырыптарды есеп шығару арқылы бекіту.

Тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: қайталау сабағы

Сабақтың әдістері:

Сабақтың көрнекілігі:

10.03.2018

Содержимое разработки



Сабақтың тақыбыры: «Натурал және бүтін көрсеткішті дәреже» тарауы бойынша қайталау


Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Тақырып бойынша алған білімдерін жүйелеу, түрлендірулер мен есептеулерде натурал және бүтін көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолдана білу бейімділіктерін қалыптастыру.

Дамытушылық: Оқушыларды жүйелі түрде жұмыс істеуге, топпен, жеке жұмыс жасауға дағдыландыру

Тәрбиелік: Оқушыларды шапшаңдыққа, ізденімпаздыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу


Сабақтың түрі: қайталау


Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, карточка, бағалау парағы


Сабақтың барысы:

1. Ұйымдастыру: а) сәлемдесу

ә) кезекші есебін тыңдау

б) сабаққа әзірлігін тексеру


ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

347 есеп


ІІІ. Мақсатын қою

Осы үш мақсатты басшылыққа ала отырып, нәтижелікке қол жеткізу.


«Білгенге – м­­­аржан»

1. Санның дәрежесі деген не?

2. Дәреженің негізі деп нені айтады?

3. Дәреже көрсеткіші деп нені айтады?

4. Негіздері бірдей дәрежелер қалай көбейтіледі?

5. Негіздері бірдей дәрежелер қалай бөлінеді?

6. Нөлден өзге а санының нөл дәрежесі неге тең?

7. Көбейтіндіні дәрежеге шығару деген не?

8. Бөлшекті дәрежеге қалай шығарады?

9. Дәрежені дәрежеге шығару ережесі қандай?


ІІІ. Тақтамен жұмыс

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.


Карточкамен жұмыс

1. 2. 3. 4.

5. 6. 7.


Логикалық сұрақтар.

1. Кубик жасау үшін неше шаршы керек? (6)

2. 3 жарым таяқшаның неше ұшы бар? (8)

3. Аулада қаздар жүрді. Дана 6 аяқ санады. Аулада қанша қаз бар? (3)

4. Әкесі мен баласына 40 жас. 3 жылдан соң олардың жасы қанша болады? (46)

5. 1 ден 1000-ға дейінгі сандар жазу үшін қанша цифр керек? (10)

6. Адамдар бас киімін кімнің алдында шешеді? (шаштараздың)

7. Үш түйеқұс ұшып келе жатты.Аңшы олардың біреуін атып өлтірді.Олардың қаншасы қалды? (түйеқұс ұшпайды)

8. Қараңғы бөлмеде май шам мен керосин лампасы бар. Бірінші қайсысын жағасыз? (шырпыны)

9. Сағат түнгі 10-да жауын жауып тұрса,24 сағаттан кейін күннің жарқырап тұруы мүмкін бе? (жоқ)

10. 4 жұмыртқа 4 минут піссе ,бір жұмыртқа неше минут піседі? (4мин)


Тест тапсырмалары

1. Өрнекті ықшамда:

А. а4 В. а С. а3

2. Есептеңіз:

А. 10а9b5c2 B. 32а9b5c-2 C. 32a20b5c-15­­

3. Есептеңіз:

A. b30 B. b4 C. b8

4. Өрнекті ықшамда:

А. с В. С. с4

5. Өрнектің мәнін тап:

А. 9 В. С.

6. Ықшамда:

А. a6b7c4 B. a8b12c4 C. a16b81c4

7. Есепте:

А. 2 В. 4 С. 8

8. Ықшамда:

А. 18a2x4 B. 81a2x4 C. 9a2x4

9. Өрнекті ықшамда:

A. x B. x2 C.

10. Ықшамда:

A. 81x-24­12 B. 12x-24­12 C. x-24­12



«Кім қырағы?» ойыны. Есептің ішіндегі түсіп қалған таңбаларды тап.

(:)
(6)

(4)

(*)

(* :)


Бекіту

Өрнектің ықшамдап, мәнін тап.

1. Ж

2. Д

3. Е

4. Ә

5. Р


27

25

16

12

4

12

Д

Ә

Р

Е

Ж

Е


Үйге тапсырма беру

370

-80%
Курсы повышения квалификации

Развитие пространственных представлений школьников в обучении математике в условиях реализации ФГОС

Продолжительность 36 часов
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
3000 руб.
600 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Решение комбинаторных задач (112 KB)
