Сабақ жоспары
| Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі: А.Молдабаева | ||||||||||||||||
| Мұғалімі: | Орынбаева М | |||||||||||||||
| Мерзімі: | 7.12.2016 ж | |||||||||||||||
| Сынып | 4 «А» | |||||||||||||||
| Пәні: | Қазақ тілі | |||||||||||||||
| Тақырыбы: | «Тұрақты сөз тіркесі» 21-25 эаттығу | |||||||||||||||
| Негізгі түйінді идея: | Үш сөздің тіркесуі арқылы жасалып,бір ғана мағына беретін тұрақты сөз тіркесінің мағынасын түсіну | |||||||||||||||
| Оқу мақсаттары: | Барлық оқушылар: Тұрақты сөз тіркесін біледі.Сөйлем ішінен табады.Мағынасын анықтайды. | |||||||||||||||
|
| Оқушылардың басым көпшілігі: Тұрақты сөз тіркесіне сөйлем құрайды.Дәлелдейді. | |||||||||||||||
| Жекелеген оқушылар: Дәлелдеу үлгісін пайдаланып тұрақты сөз тіркесінің жасалу жолын түсіндіреді. | ||||||||||||||||
| Негізгі сөздер мен тіркестер: сөз тіркесі ,тұрақты сөз тіркесі | ||||||||||||||||
| Табыс критерийлері | ||||||||||||||||
| Барлық оқушылар | Көпшілік оқушылар | Жекелеген оқушылар | ||||||||||||||
| Сөз және оның мағынасын біледі. Мысал келтіреді. | Оқушылардың 60 пайызы 20 минуттың ішінде мағынасы жуық сөздерге,мағынасы қарама-қарсы сөздерге,дыбысталуы бідей,мағыналары әр басқа сөздерге сөйлем қүрайды | 40 пайыз оқушы 20 минут уақыт ішінде сөйлемнен мағынасы жуық сөздерге, мағынасы қарама-қарсы сөздерге, дыбысталуы бідей,мағыналары әр басқа сөздерді анықтайды. | ||||||||||||||
| Сабақ кезеңдері | Уақыт | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурс тар | |||||||||||
| Кіріспе
| 5 мин
| 1.Ұйымдастыру кезеңі А)Психологиялық ахуал қалыптастыру үшін мұғалім оқушылармен амандасады,сергіту сәтін жасайды. Б)Топқа бөлу Үй жұмысы: 20-жаттығу | Сөздер арқылы арқылы 3 топқа бөлінеді.
|
Ашық журнал | түрлі түсті қағаз дар
| |||||||||||
| Ой қозғау
| 2 мин | «Екі жақсы күнделік» әдісі | Берілген сөздердің мағынасын айтады. Көзді ашып жұмғанша ит өлген жер — алыс Алқам-салқымы шықты — тозығы шықты Ақ киізге көтерді — хан сайлады | Мадақ тау | Үлестірме қағаз | |||||||||||
| Іс-әрекет
| 33 мин | Жаңа сабақ 21-жаттығу Екі бағандағы сөз тіркесін оқу,салыстыру ұсынылады.
22-жаттығу Сөйлемдерді оқиды. Берілген сөздерді тұрақты сөз тіркесімен ауыстырып жазу ұсынылады.
23-жаттығу Берілген тұрақты сөз тіркесіне сөйлем құрау ұсынылады
Сергіту сәті Қай топ жылдам?
25-жаттығу Берілген сөздерге тұрақты сөз тіркесін айту ұсынылады. «2,3,1» әдісі
| Топтық жұмыс Бағандағы сөздердің мағынасын талдайды.
Жеке тапсырма 1.Ерланға оны аяды. 2.Алыстан біреу қарайып көрінеді. 3.Айдас әңгімені тыңдамады. Жұптық тапсырма Дәлелдеу үлгісін пайдаланып тұрақты сөз тәркесін пайдаланады. 1-топ Омоним 2-топ антоним 3-топ синоним сөздер қайтады.
Жұптық тапсырма Қараңғы-көзге түртсе көргісіз Лезде-қас пен көздің арасы Алыста-ит өлген жер, ит арқасы қиянда, жер түбі Тыңдамау-құлақ аспады | Форм бағалау Өзара тексе реді Мадақ тау | Оқулық Кесте Оқулық Кесте оқулық | |||||||||||
| | | Кейінгі оқу Үй тапсырмасы: 12-жаттығу | Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады. | | | |||||||||||
| Рефлексия | 5 мин | «Еркін микрафон» (ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым) | Бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын айтып, сабаққа кері байланыс береді | | | |||||||||||
| Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар | |
| Не сәтті болды? |
|
| Не сәтті болмады? |
|
| Нені жақсартуға болады? |
|
| Мен өз дағдыларымда нені дамыта алдым? Нені өзгертуге болады?
|
|

Тұрақты сөз тіркесі 21-25 жаттығу (21.74 KB)

