Сабақ жоспары Топ __
Пән «Психология негіздері және коммуникативтік дағдылар»
Сабақтың тақырыбы: Дәрігердің кәсіби қызметіндегі коммуникативтік дағдылардың маңызы.
Сабақтың түрі: Клиникалық тәжірибе
Сабақтың әдісі: Диалогтық оқыту әдісі, TBLT
Сабақтың мақсаттары:
Білімділік оқушыларды тақырып мазмұны бойынша меңгерілген білімді пысықтап, еске түсіру,тәжірибеде қолдануды үйрету.
Дамытушылық білімді меңгеру барысында талдау, жүйелеу, салыстыру арқылы ойлау қабілеттерін арттыру, өзбетті әрекет жасау дағдысын қалыптастыру.
Тәрбиелік қарым – қатынас арқылы сөйлеу мәдениетін қалыптастыруға, өз ойын толық жеткізе алуға тәрбиелеу.
Сабақтың міндеттері:
- тақырып бойынша меңгерілген білімді пысықтау
- оқушылардың сабақта алған білімдерін тәжірибеде қолдана білуге үйрету
- оқушылардың өзіндік жұмысты орынау дағдысы арқылы белсенділіктерін көтеру
Өткізетін орны: аудиториялық кабинет №417
Пәнаралық байланыс: Өзін - өзі тану
Сабақтың қамтылуы:
а) Сабақтың оқу – әдістемелік қамтылуы (көрнекіліктер, үлестірме материалдар және т.б.): тақырып бойынша дәріс материалдары, тірек сызба, оқулық, қосымша мәліметтер картасы
б) Оқытудың техникалық құралдары:
в) Әдебиет: негізгі Коммуникативтік дағдылар М.А.Асимов, С.А.Нұрмағамбетова 2014
Қосымша Медициналық псиология / Илешов 2014
Уақыт есебі:
Ұйымдастыру кезеңі: а) сабақта жұмыс жағдайын ұйымдастыру. б) сабақтың міндеті мен мақсатын анықтау. | 5 минут |
Өткен тақырып бойынша тірек білімінің сай келуі (қолданылатын әдістер және тәсілдер). | 15 минут |
Жаңа материалды талдау | 15 минут |
Өткен материалды бекіту (қолданылатын әдістер және тәсілдер) | 10 минут |
Сабақтың қорытынды кезеңі: а) үйге тапсырма. б) оқушыларды бағалау. | 5 минут |
Сабақтың мазмұны
Сабақтың кезеңдері | Уақыт | Тапсырмалардың түрі | Тапсырмаларды орындау әдістері мен тәсілдері | Іс әрекеттің түрі, нысаны |
Ұйымдастыру кезеңі: а) сабақта жұмыс жағдайын ұйымдастыру. б) сабақтың міндеті мен мақсатын анықтау.
| 5 мин | Сәлемдесу. Психологиялық көңіл-күй қалыптастыру.
| Оқытушының сөзі | Топпен жұмыс |
Білім алушыларды түгендеу. Сабаққа дайындығын тексеру.
| Есеп
Сұрау | |||
Сабақтың мақсаты мен міндеттерін анықтау.
| Шағын дәріс | |||
Өткен тақырып бойынша тірек білімінің сай келуі (қолданылатын әдістер және тәсілдер).
| 15 мин | Топты 2 бөліп, 1 топ өткен тақырып бойынша тест құрастырып, 2 ші топқа ұсынады. Топтан сұрақ жауап әдісі арқылы өткен материалды пысықтау. | Тест құрастыру Сұраққа жауап | Топпен жұмыс |
Жаңа материалды мазмұндау (дәріс жоспары)
| 15 мин | 1.Жеке тұлғаның дамуы мен қалыптасуы 2. Тұлғаның жас сатылары туралы жаңа материалды түсіндіру | Дәріспен танысу Конспект жасау | Жеке жұмыс |
Өткен материалды бекіту (қолданылатын әдістер және тәсілдер)
| 10 мин | 1) «Қалыптасу» және «даму» ұғымдарының айырмашылығы 2) Тұлғаның жас сатылары ерекшеліктерін атау | Салыстырмалы кестені толтыру, сұраққа жауап | Топпен жұмыс |
Сабақтың қорытынды кезеңі: а) үйге тапсырма. б) оқушыларды бағалау.
| 5 мин | Тұлғаның әр жас кезеңдеріндегі физиологиялық және психологиялық ерекшеліктерін топтастыру,(өткен сабақ та алған білімді қолдану) | Мәлімет жинау
| Студентер тобы Оқытушы |
Оқытушы __________________ _________________ ________________
ТАЖ қолы күні, айы, жылы