Меню
Разработки
Разработки  /  Информатика  /  Уроки  /  Web-браузеры. Сравнительная характеристика популярных программ-браузеров

Web-браузеры. Сравнительная характеристика популярных программ-браузеров

Материал на украинском языке. Данный материал содержит план-конспект урока, к нему прилагается мультимедийная презентация и краткий видеоролик.
21.08.2013

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Мета: роз’яснити принцип роботи програми-браузера та правилами роботи з ним, навчити користуватися браузерами, пояснити основні функціональні можливості програм-браузерів, навчити переглядати веб-сторінки за допомогою різних найпопулярніших браузерів, познайомити з основними принципами пошуку інформації в Інтернеті.

Розвивати логічне мислення, пам’ять.

Виховувати пізнавальну зацікавленість до предмету та основи безпеки в Інтернеті.

Обладнання: комп’ютери класу, роздатковий матеріал, підручники, мультимедійна презентація.

Програмне забезпечення: браузери Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla FireFox, Opera, Safari.

Тип уроку: комбінований.

Структура уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Перевірка домашнього завдання

ІІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності

IV. Повідомлення теми і завдань уроку

V. Засвоєння нових знань

VI. Формування практичних умінь і навичок

VII. Узагальнення вивченого матеріалу. Закріплення набутих знань із теми

VIII. Підбиття підсумків уроку

IX. Домашнє завдання

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

На перерві - підготовка робочий місць учнів, учителя, дошки, унаочнення.

На уроці – організація учнів, активізація уваги.

ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Учням роздаються завдання на картках:

  • Дайте визначення поняттю «Інтернет»
  • Що таке домен?
  • Перерахувати найпоширеніші доменні імена.
  • Що таке комп’ютерна мережа?
  • Способи класифікації комп’ютерних мереж.

Після закінчення, один з учнів збирає роботи однокласників та здає їх учителеві.

ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Бліцопитування

  1. Що таке, на вашу думку, браузер?
  2. Які браузери ви знаєте?
  3. А яка між ними різниця?
  4. Поміркуйте, який браузер, на вашу думку, найкращий у користуванні?
  5. Які сучасні вимоги до браузерів ви можете поставити?

ІV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

Добре, ми вияснили основні поняття, і тому тема нашого сьогоднішнього уроку: «Web-браузери. Порівняльна характеристика популярних програм-браузерів».

Завдання нашого уроку (записані на дошці):

  1. Дізнатися про основні типи браузерів.
  2. Вияснити яка між ними різниця.
  3. Охарактеризувати кожен з браузерів
  4. Описати їхні плюси і мінуси

V. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ

Принципи роботи всіх Web-браузерів однакові. Познайомившись з одним із них, користувач зможе працювати з будь-яким. Основна функція браузера - забезпечити доступ до ресурсів Інтернет. (СЛАЙД 1)

Web-браузеры. Сравнительная характеристика популярных программ-браузеров

Браузер - програма, призначена для перегляду гіпертекстових документів. (СЛАЙД 2)

До основних функціональних можливостей браузерів відносяться:

відображення текстової інформації веб-сторінки, а також відтворення звуку, анімації, відео;

перехід між веб-сторінками шляхом використання гіперпосилань;

пошук веб-сторінок за заданими ключовими словами або фразами;

автоматичне створення переліку веб-вузлів, що були відвідані раніше, для прискорення доступу до них;

відображення активних компонентів; ці об’єкти містять не тільки дані, але й програмний код; активні компоненти при відображенні на екрані виконують роботу відповідно до вбудованої програми.

Браузери ввесь час розвивалися із часів зародження Всесвітньої Павутини, і з її ростом вони стали більш затребуваними програмами. Зараз браузер - комплексний додаток для обробки всіх складових веб-сторінки. Сьогодні, найпопулярніші браузери поширюються безкоштовно або в комплекті з іншими продуктами.

MOZILLA FIREFOX (СЛАЙД 3)

За перші 99 днів, після виходу браузера (9 листопада 2001р.) Firefox завантажили 25 млн. разів. Завдяки цьому, він став однією з найпопулярніших безкоштовних програм для домашніх користувачів. У листопаді 2005р. Firefox захоплює ринок Інтернет-браузерів на 9,4 %, і стає серйозним конкурентом для відомого Internet Explorer. У 2007р. браузер Firefox застосовують 28% європейських користувачів. (СЛАЙД 4)

Firefox оптимізовано для Windows, Mac OS X, OS Linux, а також і для інших операційних систем.

Особливості браузера Firefox:

  • невеликий розмір установчого файлу
  • підтримка великої кількості розширень
  • можливість автоматичного оновлення
  • широкі налаштування зовнішнього вигляду і загальної роботи програми
  • наявність вбудованої панелі пошуку інформації в Інтернеті
  • наявність веб-редактора

Недоліки

  • Браузер Firefox вимагає великої кількості пам'яті - це суттєво помічається при тривалій роботі в програмі.

У чому ж сила Firefox і головна причина його популярності? Звичайно, в плагінах, яких можна знайти безліч на всі випадки життя. Сам по собі Firefox має не таку вже велику кількість функцій, але за допомогою плагінів кількість функцій можна дуже сильно розширити, причому, включивши ті, які потрібні саме вам.

INTERNET EXPLORER (СЛАЙД 5)

Найперша версія вийшла у світ в 1995 році. Internet Explorer можна безкоштовно завантажити і використовувати навіть на нелегальній копії операційної системи Microsoft Windows. Але, на відміну від інших браузерів, ліцензійна угода даного дозволяє встановлювати браузер лише на легальні копії ОС. На 2010р. браузер охоплює приблизно 60% ринку, але кількість користувачів IE стабільно знижується. (СЛАЙД 6)

Особливості останньої версії Internet Explorer:

  • автоматичне відновлення вкладок після збою
  • швидкі команди, які доступні із контекстного меню
  • «розумний адресний рядок» - при введенні адреси браузер повертає результат, який засновано не тільки на URL-адресі раніше відвіданого сайту, але і на заголовку сторінки та інших її властивостях
  • приватний режим роботи InPrivate дозволяє заходити на сайти, не залишаючи «слідів» в історії браузеру

Один з найголовніших недоліків IE, який багатьох спонукав забути про цей браузер - постійно зустрічаються проблеми з безпекою, постійно з'являються все нові й нові «діри» і т. п. Експлорер стабільно тримає сумнівну пальму першості по ненадійності та вразливості .

IE - досить повільний браузер. Він повільніше виконує скрипти, програє в швидкості завантаження сторінок і т. п. Для версій IE7 і більш ранніх відставання в швидкості від конкурентів було просто величезним, але і для IE8 воно помітно.

OPERA (СЛАЙД 7)

У 1992 році норвезька компанія Televerket почала проект розробки системи збору, збереження документації, зображень та іншої інформації. Розробники збагнули, що найбільш поширений тоді браузер Mosaic має досить примітивну структуру і він вже не може забезпечити достатній рівень ефективності. І вони вирішили розробити власний браузер. Керівництво Televerket погодилося і в кінці 1993 р. було представлено перший робочий прототип. Це була Opera.

Цей браузер не дуже популярний в світі, якщо говорити про комп'ютери (хоча для мобільних пристроїв Opera Mini поза конкуренцією).

Почнемо з того, що Опера по праву вважається найбільш безпечним браузером. При вимкнених плагінах і скриптах ризик підчепити троян або вірус практично дорівнює нулю.

Ще одна безсумнівна перевага Опери - швидкість її роботи. Опера компактна, випадки, коли вона гальмує, глючить і уповільнює роботу комп'ютера, дуже рідкісні. Опера також дуже швидко виконує скрипти.

У порівнянні з іншими браузерами, Опера просто ідеальна в тому випадку, якщо у вас повільний інтернет або вам потрібно економити трафік. Всі сторінки і картинки кешуються, браузер не вантажить їх по другому разу. На додаток до цього в браузері є режим «Опера Турбо», при включенні якого сторінка і картинки перед передачею в браузер стискаються на сервері. Даний режим дозволяє дуже істотно заощадити трафік і прискорити завантаження сторінок при повільному Інтернеті. (СЛАЙД 8)

Особливості Opera

  • Швидкий запуск програми
  • Швидке завантаження інформації
  • Малий розмір програми (дистрибутив дуже компактний - від 3,9 МБ.)
  • Мінімальні вимоги до ресурсів

GOOGLE CHROME (СЛАЙД 9)

Зараз цей браузер досить активно рекламується і просувається Гуглом. Рекламується Google Chrome як простий і швидкий. Ну що ж, однозначно можна сказати, що цей браузер дійсно простий. Занадто простий. В процесі тестування браузера, першою «геніальною» ідеєю розробників Хрому, була установка його в два етапи - спочатку ви завантажуєте невеликий завантажувач, який потім завантажує браузер. Відповідно, якщо вам потрібно буде встановити Хром на 2 комп'ютери, вам доведеться завантажити його 2 рази, а на комп'ютер, не підключений до Інтернету, встановити його взагалі незрозуміло як. (СЛАЙД 10)

Наступним питанням, що з'явилося після запуску браузера, стало «де меню (або його аналог)»? Після цього - кількість налаштувань браузера, серед яких були відсутні і такі, до яких звикли користувачі починаючи ще з своїх перших виходів в Інтернет.

Загалом, незважаючи на всю простоту, швидкість і т. п., Google Chrome, який схожий не на повноцінний браузер, а, скоріше, на курсовій або дипломний проект студентів, явно не кандидат на те, щоб їм повсякденно користуватися .

SAFARI (СЛАЙД 11)

Браузер Safari на зовні нагадує іншу програму Apple - iTunes. Він навіть унаслідував привабливий інтерфейс музикального програвача для відображення журналу, закладок і веб-каналів. Неможна додати додаткові джерела для пошуку. Подібно до браузеру Opera, Safari виконує перевірку орфографії при введенні. Але функція SnapBack є унікальною. Це різновидність інтелектуальної часової закладки, до якої можна повернутися, якщо втратив орієнтир в просторах Інтернету. (СЛАЙД 12)

Як і більшість розглянутих браузерів, Safari дозволяє анонімно переглядати веб-сторінки. Але в цьому браузері відсутні функції захисту від фішингу.

Виникає відчуття, що браузер від компанії Apple є незакінченим і, за виключенням 1чи 2-х привабливих функцій, нічим особливим не відрізняється.

А зараз, давайте проглянемо навчальний відеоролик до нашої теми. (ВІДЕОРОЛИК – СЛАЙД 13)

VI. ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ УЧМІНЬ І НАВИЧОК

Учні об’єднуються у групи по 2-3 чоловіки, розсаджуються за комп’ютери. Комп’ютери позначені маркерами відповідних браузерів. Учням пропонується «протестувати» програми-браузери.

  1. Інструктаж з техніки безпеки під час роботи за комп’ютером
  2. Виконання практичної роботи

На робочому столі за допомогою ярлика запустити браузер, який відповідає вашому маркеру

У адресні стрічці прописуємо адресу пошукової системи (за бажанням google, yandex і т.п.)

Знаходимо інформацію про свій браузер (по ходу відзначаємо швидкість завантаження сторінки, якість роботи браузера)

Коротко конспектуємо інформацію про свій браузер ( чим він відрізняється від інших; які його плюси і мінуси)

По одному учню з кожної групи обирають доповідачем. Вони озвучують знайдену інформацію про браузери, решта учнів за ними коротко конспектують плюси і мінуси інших браузерів

Після виконання практичної роботи проводиться невеликий комплекс вправ для очей та зняття м’язового напруження.

Для очей

Швидко кліпати очима протягом 15 секунд.

Заплющити очі. Не відкриваючи очей, начебто подивитися ліворуч на рахунок „раз-чотири”, повернутися у вихідне положення. Так само подивитися праворуч на рахунок „п‘ять-вісім” і повернутися у вихідне положення. Повторити 5 разів.

Спокійно посидіти із закритими очима, розслабившись протягом 5 секунд.

Для зняття м‘язового напруження

Вихідне положення – сидячи на стільці.

Витягнути і розчепірити пальці так, щоб відчути напруження. У такому положенні затримати протягом 5 секунд. Розслабити, а потім зігнути пальці. Повторити вправу 5 разів.

Повільно і плавно опустити підборіддя, залишатися у такому положенні 2-3 секунди і розслабитися.

Сидячи на стільці піднести руки якомога вище, потім плавно опустити їх додолу, розслабити. Вправу повторити 5 разів.

Переплести пальці рук і покласти їх за голову. Звести лопатки, залишатися у такому положенні 5 секунд, а потім розслабитись. Повторити вправу 5 разів.

VII. УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ. ЗАКРІПЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ ІЗ ТЕМИ

Фронтальне опитування

1. Що таке браузер?

2. Які сучасні вимоги до браузерів?

3. Які зараз найбільш відомі і популярні браузери?

4. Особливості браузерів, які ми сьогодні розглянули?

5. Що відрізняє один браузер від іншого?

VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Виставлення і мотивація оцінок учнів на уроці.

Підніміть руки хто яким браузером користується і чому?

IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Домашнє завдання заздалегідь записане на дошці:

  1. Опрацювати конспект уроку та §
  2. Повторити тему «Електронна пошта. Інтернет-месенджери».
-75%
Курсы повышения квалификации

Организация и сопровождение олимпиадной деятельности учащихся

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Web-браузеры. Сравнительная характеристика популярных программ-браузеров (6.11 MB)

Комментарии 0

Чтобы добавить комментарий зарегистрируйтесь или на сайт