Біздің миссиямыз: Әлемді жақсартуға үлес қосатын адамгершілігі мол, зияткер тұлғаны дамыту мен қайраткер азаматты тәрбиелеуге ықпал ету
Математика ӘБ жетекшісі: Ә.А.Сқақов
Сабақ № Түзудің векторлық теңдеуі | Мектеп: Алматы қаласындағы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||||||||||||||||||
Күні: 11в 25,02,19 11f 27.02.19 11g 27.02.19 | Мұғалімнің аты-жөні: Таукебаева Гулсум Омаровна | ||||||||||||||||||||||
Сынып: 11в 11f 11g | Қатысқан оқушы саны: | Қатыспаған оқушы саны: | |||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | |||||||||||||||||||||||
КДМ | Қолданбалы есептерді пайдалану арқылы оқушылардың білім сапасын арттыру Бенебян мен жеке жұмыста | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Тақырып аясында берілген есептерді шығара алады, яғни теориялық алған білімін практикада қолдана алады. | ||||||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері | Оқушылар осы тақырып бойынша білу, түсіну, талдау, қолдану, анализ, синтез ойлау дағдыларын қалыптастыруы тиіс. | ||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат | Пәндік лексика және терминология Алмастырулар, терулер, орналастырулардың анықтамалары
| ||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дамыту | Болашаққа бағдар: Рухани жаңғырудың 6 негізгі бағыты - бәсекеге қабілеттілік, прагматизм, білімнің салтанат құруы, сананың ашықтығы, Туған жер бағдарламасы, латын әліпбиіне көшу, «100 жаңа оқулық» аясында патриоттыққа тәрбиелеу | ||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Қолданбалы есептерді шығару арқылы практикада өмірде қолдана алу Физикамен және информатикамен байланыстылығы | ||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақста, интернет ресурстары (сайттар, видеолар, есептер), таратпа материалдар, көрнекі-демонстрациялық құралдар, фигуралар | ||||||||||||||||||||||
Дифференциация | Жеделдету Жұптық, топтық жұмыста Жеке жұмыста Қиындату | ||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | | ||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңдері | Сабақта орындалатын іс-әрекеттер | Оқыту ресурстары | |||||||||||||||||||||
Басы 10 минут | Ұйымдастыру сәті Үй жұмысын тексеру - Теориялық қайталау Quizlet Вектор Басы және соңы көрсетілген бағытталған кесінді Нөлдік вектор Кеңістіктің кез келген нүктесі коллинеар вектор Бір түзуде немесе параллел түзулерде жататын нолдік емес векторлар тең векторлар Егер векторлар бағыттас және ұзындықтары тең қарама-қарсы векторлар Егер екі нолдік емес векторлардың ұзындықтары тең және бағыттары қарама-қарсы компланар векторлар Бір жазықтыққа параллел векторлар Бағалау дескрипторы кері байланыс ретінде бағдарламада көрінеді | Таратпа қағаздар | |||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі | Үй жұмысы мен алдыңғы тақырыпта өтілген теориялық материалдарды меңгеру деңгейін бағалау Бағандардағы білім алушының іс-әрекетіне сипаттама беру келесі формада ұсынылады: « » - 100% - жоғары « » - 75% - ортадан жоғары « » - 50 % - орта « » - 25 % - төменнен жоғары « . » - төмен | Бағалау парағы | |||||||||||||||||||||
Негізгі тақырып 20 минут | Слайдтағы 10-41 беттегі материалдарды пайдалану | | |||||||||||||||||||||
Топпен жұмыс 20 минут | №1. Жазықтықтағы түзудің векторлық теңдеуі берілген, графигін салыңыз.
Бағалау дескрипторы Оқушылар келесідей сызбаларды көрсетеді:
№2. Кеңістіктегі түзу теңдеуін табыңыз.
Бағалау дескрипторы Оқушылар келесідей жауаптарды көрсетеді:
№3.
Бағалау дескрипторы Оқушылар келесідей жауаптарды көрсетеді:
№4.
|
| |||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі | Оқушылардың білу және түсіну ойлау деңгейлері бағаланады. Бағандардағы білім алушының іс-әрекетіне сипаттама беру келесі формада ұсынылады: « » - 100% - жоғары « » - 75% - ортадан жоғары « » - 50 % - орта « » - 25 % - төменнен жоғары « . » - төмен | Бағалау парағы | |||||||||||||||||||||
Жұппен жұмыс 10 минут | №5
№5 жауабы:
№6.
№6 жауабы
№7
№7 жауабы
| | |||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі | Оқушылардың қолдану ойлау дағдысын бағалау Бағандардағы білім алушының іс-әрекетіне сипаттама беру келесі формада ұсынылады: « » - 100% - жоғары « » - 75% - ортадан жоғары « » - 50 % - орта « » - 25 % - төменнен жоғары « . » - төмен | Бағалау парағы | |||||||||||||||||||||
Жұппен жұмыс 15 минут | №8.
№8 жауабы.
№9.
№9 жауабы;
№10
| | |||||||||||||||||||||
Жеке жұмыс 20 минут |
|
| |||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі | Әрбір жеке оқушының қолдану және талдау ойлау дағдысын бағалау Бағандардағы білім алушының іс-әрекетіне сипаттама беру келесі формада ұсынылады: « » - 100% - жоғары « » - 75% - ортадан жоғары « » - 50 % - орта « » - 25 % - төменнен жоғары « . » - төмен | Бағалау парағы | |||||||||||||||||||||
Соңы 10 минут | Сабақты бекіту Рефлексия Не білдік? Не үйрендік? Нені білгім келеді? деген сұрақтарға жауап алу. Маған сабақ ұнады. Тақырыпты меңгердім. Тақырыпты түсіндім, бірақ есептеген кезде қиналамын. Сабақ маған түсініксіз. Үйге тапсырма: №3 Қосымша | |