Меню
Разработки
Разработки  /  Начальные классы  /  Уроки  /  3 класс  /  Відкритий урок-проект по темі «Земля - наш спільний дім»

Відкритий урок-проект по темі «Земля - наш спільний дім»

Материал на украинском языке. Мета заняття: Узагальнити, поглибити, закріпити знання з даної теми. Розвиток навичок проектної діяльності, дослідницької діяльності. Виховання любові до природи, розвиток почуття участі та захисту її ресурсів і навколишнього середовища.
06.05.2015

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Мета заняття:

- Узагальнити, поглибити, закріпити знання з даної теми.

- Розвиток навичок проектної діяльності, дослідницької діяльності.

- Виховання любові до природи, розвиток почуття участі та захисту її ресурсів і навколишнього середовища.

- Виховання активності у справі порятунку планети від забруднення.

Мета проекту:

Освітня:

- вивчення умов життя на Землі;

- вивчення екологічної проблеми Землі;

Розвиваюча:

- розвиток аналітичного, абстрактного мислення;

- розвиток умінь застосовувати знання на практиці;

- розвиток пізнавальної пошукової діяльності;

- розвиток умінь навчального праці;

- розвиток волі і самостійності.

- формування пізнавальної і дослідницької діяльності;

- формування рефлексивних умінь (уміння осмислити завдання) ;

- формування пошукових умінь (вміння самостійно знайти інформацію, вміння висувати гіпотези) ;

- формування навичок співпраці(вміння взаємодопомоги в групі, вміння знаходити і виправляти помилки) ;

- формування комунікативних умінь (уміння вступати в діалог, уміння задавати питання)

- формування презентаційних умінь і навичок (уміння монологічної мови, вміння відповідати на незаплановані питання).

Виховна:

- виховання почуття любові до природи та навколишнього середовища,

- виховання сумлінного ставлення до праці; позитивного ставлення до знань;

- виховання дисциплінованості;

- виховання вмінь працювати в групі, в колектив;

Відкритий урок-проект по темі Земля - наш спільний дім

- виховання естетичних поглядів

- виховання гуманності, по відношенню до тварин, дбайливе ставлення до природи, любові до природи, Батьківщини.

Завдання: формувати уявлення учнів про екологічної грамотності.

- розвиток вміння знаходити потрібну інформацію по даній темі;

- виховання гуманності.

Питання

- дізнатися, зібрати і вивчити матеріал на тему: «Умови життя на Землі»

- як ця тема хвилює людей;

- як учні можуть допомогти своїй малій Батьківщині?

- намалювати малюнки на тему: « Ми збережемо тебе, планета!».

- написати твір на тему: « Яким я бачу цей світ»

- брати участь в екологічному проекті «Напиши листа коханій тварині»

- участь у проведенні дослідів, висуваючи гіпотези, і роблячи висновки;

- на уроках технології виготовити конверти для листів тваринам і поштову скриньку;

- брати участь в екологічному проекті по очищенню навколишньої території від сміття.

За домінуючої діяльності учнів - інформаційно-дослідницький;

За характером контактів - внутриклассный, груповий.

Навчальний проект з точки зору вчителя - засіб, що дозволяє навчати проектування, цілеспрямованої діяльності по знаходженню способу вирішення проблеми шляхом вирішення завдань, що випливають з цієї проблеми.

Навчальний проект з точки зору учня - можливість робити щось цікаве самостійно, в групі або самому; це діяльність, що дозволяє проявити себе; це діяльність, спрямована на вирішення цікавої проблеми.

Хід уроку.

I. Введення. Постановка цілей і завдань уроку.

Ми з вами закінчили велику цікаву, дуже пізнавальну тему, яка називається......

(Земля наш спільний дім).

І сьогодні мета нашого уроку узагальнити, закріпити ті знання, вміння, які ми не тільки придбали, але добули шляхом особистих досліджень, представлених в нашому екологічному проекті «Наш спільний дім - природа».

II. Затвердження тематики проекту.

- Хто прочитає тему нашого уроку? (запис на дошці)

- У вашому розумінні, що таке дім? (де приємно, безпечно, затишно).

- Як ви вважаєте звірі, птахи, комахи, обитате-чи водних просторів мають будинок? (Так)

- Де їх будинок? (у небі, на землі, у воді, серед лісів, полів, льодів і снігу. )

- Значить їх будинок можна назвати одним словом (природа)

- Як ви думаєте, їм в цьому будинку приємно? Безпечно? (не завжди).

І ось про це якраз наша розповідь - пісня (інсценування) «Пісня про пташку».

- Який висновок ми можемо зробити? (не можна заради забави брати тварин).

III. Захист проекту.

Тварини, птахи, все живе прагне в свій будинок, тому що будинок повинен дарувати радість.

- А де ж живе людина?

- Яке відношення ми маємо до природи?

- І взагалі є природа нашим будинком?

Весь материал - в документе.

Содержимое разработки

Уроки проекти в початковій школі

Відкритий урок-проект по темі «Земля - наш спільний дім»

Тип заняття: Урок-проект.

Тема уроку: «Земля - наш спільний дім»

Клас: 3

Форма проведення: Презентація проекту.

Мета заняття:

- Узагальнити, поглибити, закріпити знання з даної теми.

- Розвиток навичок проектної діяльності, дослідницької діяльності.

- Виховання любові до природи, розвиток почуття участі та захисту її ресурсів і навколишнього середовища.

- Виховання активності у справі порятунку планети від забруднення.

Обладнання: Мультимедійний проектор, презентація, роздатковий матеріал, клітина, подарунки, листи, плакати.

Методична література: Н. Ст. Матяш, В. Д. Симоненко « Проектна діяльність молодших школярів; Н. А. Рижова «Напиши листа сові» (екологічний проект); М. К. Господникова «Проектна діяльність учнів у початковій школі», журнал «Початкова школа» №4 2000рік.

Паспорт проекту:

◆ Назва - «Наш спільний дім-природа»;

◆ Захід, в рамках якого проводиться робота - урок закріплення у розділі «Земля наш спільний дім»

◆ Навчальні дисципліни, близькі до теми проекту - навколишній світ, література, образотворче мистецтво, трудове навчання; російська мова, музика.

◆ Учасники - учні 3 класу

◆ Проблема - Які умови життя на Землі? Як захистити навколиш-ющую середовище від забруднень? Які проблеми екології існують на нашій планеті?

◆ Мета проекту:

Освітня:

- вивчення умов життя на Землі;

- вивчення екологічної проблеми Землі;

Розвиваюча:

- розвиток аналітичного, абстрактного мислення;

- розвиток умінь застосовувати знання на практиці;

- розвиток пізнавальної пошукової діяльності;

- розвиток умінь навчального праці;

- розвиток волі і самостійності.

- формування пізнавальної і дослідницької діяльності;

- формування рефлексивних умінь (уміння осмислити завдання);

- формування пошукових умінь (вміння самостійно знайти інформацію, вміння висувати гіпотези);

- формування навичок співпраці(вміння взаємодопомоги в групі, вміння знаходити і виправляти помилки);

- формування комунікативних умінь (уміння вступати в діалог, уміння задавати питання)

- формування презентаційних умінь і навичок (уміння монологічної мови, вміння відповідати на незаплановані питання).

Виховна:

- виховання почуття любові до природи та навколишнього середовища,

- виховання сумлінного ставлення до праці; позитивного ставлення до знань;

- виховання дисциплінованості;

- виховання вмінь працювати в групі, в колектив;

- виховання естетичних поглядів

- виховання гуманності, по відношенню до тварин, дбайливе ставлення до природи, любові до природи, Батьківщини.

Завдання: формувати уявлення учнів про екологічної грамотності.

- розвиток вміння знаходити потрібну інформацію по даній темі;

- виховання гуманності.

◆ Питання

- дізнатися, зібрати і вивчити матеріал на тему: «Умови життя на Землі»

- як ця тема хвилює людей;

- як учні можуть допомогти своїй малій Батьківщині?

- намалювати малюнки на тему: « Ми збережемо тебе, планета!».

- написати твір на тему: « Яким я бачу цей світ»

- брати участь в екологічному проекті «Напиши листа коханій тварині»

- участь у проведенні дослідів, висуваючи гіпотези, і роблячи висновки;

- на уроках технології виготовити конверти для листів тваринам і поштову скриньку;

- брати участь в екологічному проекті по очищенню навколишньої території від сміття.

◆ За домінуючої діяльності учнів - інформаційно-дослідницький;

◆ За характером контактів - внутриклассный, груповий.

◆ Навчальний проект з точки зору вчителя - засіб, що дозволяє навчати проектування, цілеспрямованої діяльності по знаходженню способу вирішення проблеми шляхом вирішення завдань, що випливають з цієї проблеми.

◆ Навчальний проект з точки зору учня - можливість робити щось цікаве самостійно, в групі або самому; це діяльність, що дозволяє проявити себе; це діяльність, спрямована на вирішення цікавої проблеми.

Метод навчального проекту характеризується як:

- діяльнісний підхід до навчання;

- особистісно орієнтований;

- побудований на методи проблемного навчання;

- навчання групової діяльності;

- розвиток самовираження учнів;

- формує навички самостійності розумової, практичної сферах;

- виховує цілеспрямованість, відповідальність, ініціативність, творчість.

◆ За тривалістю - довгостроковий.

◆ Форма продукту - книжки-саморобки за темами дослідження, оформлення стенду «Наш спільний дім - природа»

Хід уроку:

I Введення. Постановка цілей і завдань уроку.

Ми з вами закінчили велику цікаву, дуже пізнавальну тему, яка називається ......

(Земля наш спільний дім).

І сьогодні мета нашого уроку узагальнити, закріпити ті знання, вміння, які ми не тільки придбали, але добули шляхом особистих досліджень, представлених в нашому екологічному проекті «Наш спільний дім - природа».

II Затвердження тематики проекту.

- Хто прочитає тему нашого уроку? (запис на дошці)

- У вашому розумінні, що таке дім? (де приємно, безпечно, затишно).

- Як ви вважаєте звірі, птахи, комахи, обитате-чи водних просторів мають будинок? ( Так)

- Де їх будинок? (у небі, на землі, у воді, серед лісів, полів, льодів і снігу.)

- Значить їх будинок можна назвати одним словом (природа)

- Як ви думаєте, їм в цьому будинку приємно? Безпечно? (не завжди).

І ось про це якраз наша розповідь - пісня (інсценування) «Пісня про пташку».

- Який висновок ми можемо зробити? (не можна заради забави брати тварин).

III. Захист проекту.

Тварини, птахи, все живе прагне в свій будинок, тому що будинок повинен дарувати радість.

- А де ж живе людина?

- Яке відношення ми маємо до природи?

- І взагалі є природа нашим будинком?

Давайте простежимо зв'язок між природою і життєдіяльністю людини, і в цьому нам допоможуть наші експерти, які дуже ретельно досліджували кожне питання.

Презентація.

- Слово мають експерти в області Сонця Жук Ю, Ткачова А,

Жук Ю.:

Сонце - це вогненна куля, це зірка, що представляє собою згусток розпеченого газу.

Всередині нього, в ядрі, в самому серці сонця відбувається постійний рух між частинками водню, які при зіткненні один з одним утворюють гелій. У результаті цього воно багате теплом і світлом, що дуже важливо для нас і всього живого.

Ангелина: Чому ж для нас так важливо Сонце?

Відповіді дітей

1) Зміна дня і ночі.

2) Зміна часів року.

3) Від Сонця залежить випадіння опадів.

4) Ріст і розвиток рослин.

5) Урожай та плодючість, значить харчування всього живого.

6) Кругообіг води в природі.

7) Настрій і працездатність.

8) Боротьба з бактеріями і вірусами - значить наше здоров'я.

9) Насичення повітря киснем (процес фотосинтезу).

10) Відпочинок (купаємося, загараем).

Ангелина:

Але сонце нас не тільки радує, але і лякає тому

а) Стали не рідкісні випадки опромінень, які призводять до захворювання шкіри.

б) Почастішали пожежі.

в) Від високої температури і спеки у літніх людей не витримує серце.

г) Настає глобальне потепління, змінюється клімат Землі.

Вчені вважають, що Сонце буде розширюватися, а отже можуть постраждати найближчі планети Меркурій, Венера, Земля. З 1996 року за змінами Сонця веде цілодобове спостереження космічний зонд « Сохо».

Жук Ю.:

Ми теж схвильовані цими проблемами і своє ставлення ми висловили в малюнках, представлених на нашому стенді (показує рукою).

Перш ніж я запрошу наступну пару учасників нашого проекту відгадайте загадку. Про що вони говоритимуть з вами ?

У морях та в річках мешкає

І часто по небу літає

А як набридне їй літати

На землю падає знову (вода)

З нами поділяться своїми знаннями експерти по воді Ємець А.і Федяй Дарина

Ємець А.:

Вода - звичайна і в теж час найдивніше речовина на Землі. Її хімічна формула проста Н2О. Вона складається із водню, кисню і мінеральних солей. Але саме від її запасів залежить клімат нашої планети. Без води життя не можлива.

Водяні пари ніжно огортаючи Землю, зберігають тепло, як ватяну ковдру. Найкраще нам зрозумілий кругообіг води в природі. Тільки вода легко переходить з одного стану в інший і навпаки. (Наведіть приклади).

- Тільки вода має три стани. Які?

- Від чого залежать різні стани води? (від температури).

- Кажуть, що вода є скрізь. Де? (у повітрі, рослинах, на землі і під землею, ми складаємося з води).

- Чому ж вода є умовою життя на Землі?

Чим же вона для нас так важлива?

Відповіді дітей:

1) Рослини отримують розчинені у воді поживні речовини.

2) У воді живе безліч тварин - це їхній дім.

3) Вода не тільки напуває, але і годує. (рибальський промисел.)

4) Завдяки воді люди отримують електричний струм.

5) Вода миє: людей, машини, міста, фабрики......

6) Вода - це дорога (кораблі, баржі.)

7) Вода нам потрібна будинку.

8) Вода - лікар (очищає кров і виводить шкідливі речовини).

9) Вода - відпочинок (знімає стрес, втома, напруга

Федяй Д.:

Ви чули про воду?

Кажуть вона скрізь!

В калюжі, в морі, в океані

І у водопровідному крані

Льодовиком в горах зветься

Сріблястою стрічкою в'ється

На плиті у вас кипить

Пором в чайнику сичить

Розчиняє цукор у чаї

Ми її не помічаємо

Ми звикли, що вода

Наша супутниця завжди.

Вчені підрахували, що 97,5% всіх запасів води становить солона вода. 2% - льодовики в Антарктиді і лише 0,02% - це запас прісної води, яка так необхідна нам.

Ємець А.: Нам не байдужа ця проблема того свідоцтво наші твори на тему: «Яким я бачу цей світ».

Який же зробимо висновок? (бережіть воду)

Фіз. хвилинка.

Рибки весело плескалися

В чистій воді свіженької

То зімкнуться, розімкнуться

То зароются в піску

Ну а зараз ми послухаємо експертів які нам розкажуть про проблеми повітря: Мороз Максим та Воронова аАнастасія

Мороз М.:

Що б зрозуміти на скільки важливий людині повітря порівняємо: без сонця людина буде жити, але буде хворіти і голодувати,без води зможе прожити лише 5 днів, а без повітря? (пісочний годинник)

Проведемо експеримент: затисніть ніс, скільки ви протримаєтеся? (одну-дві хвилини).

Воронова А.:

Ми його не помічаємо

Ми про нього не говоримо

Просто ми його вдихаємо

Адже він нам потрібен.

Повітря суміш газів серед них основні: азот, кисень, вуглекислий газ.

Повітря це атмосфера-це повітряна оболонка, яка захищає нашу землю від надлишку тепла і холоду, від сонячної радіації і метеоритів. Якщо б раптом вона зникла, то вода та інші рідини на Землі вмить закипіли, а промені сонця спалили все живе.

Гайдук С.: Людині необхідно для дихання 600литров кисню тільки на один день. Але в процесі діяльності людини відбуваються забруднення повітря. За рік лише вуглекислого газу в атмосферу викидається 5

мільярдів тонн. В результаті стоншується озоновий шар, з'являються озонові діри: постійна - над Антарктикою, часи мирасширяющиеся і часом зменшуються над Арктикою, район Європи. В ці дірки потрапляють ультрафіолетові промені, які викликають ракові захворювання, зменшується кількість кисню.

Які джерела забруднень вам відомі?

Відповіді дітей:

1) Фабрики і заводи викидають в атмосферу отруйні гази з труб, сажу, пил.

2) Автомобілі виділяють вихлопні гази.

3) Сміття виділяє шкідливі речовини.

4) Знищуються ліси, квіти, трави.

Який зробимо висновок? (бережіть повітря)

Цю проблему ми відобразили в своїх книжках-самодєлках де досліджували питання, що цікавлять нас.

За таємничим законам, незрозумілих досі,

Огірок зростає зеленим, поруч - червоний помідор.

Баклажани сині поряд із жовтою дынею.

А земля - чорним - чорна, а земля для всіх одна.

Автор: О. Бундур

Наш експерт в області грунту досліджував цю проблему і зараз поділиться своїми знаннями Голубєв О.

.

Голубєв О.:

Грунт - природне багатство.

Грунт - це верхній родючий шар землі, на якому ростуть рослини.

Чому ж грунт це багатство?

Відповіді дітей:



1) Від неї залежить урожай, а значить харчування не тільки людей, але і тварин, комах.

2) Родючість земель дозволяє з одного зернятка отримати 20.

3) Грунт - середовище існування (це будинок).

4) Завдяки грунті наше око радує зелена рослинність, яка заспокоює і розслабляє.

5) Прогулянки на свіжому повітрі - це здоров'я

Чому вона потребує захисту? Що б утворився шар ґрунту в кілька див. потрібно від 100 до 1000 років.

В утворенні грунту беруть участь:

- Рослини

- Лишайники

- Мікроорганізми

- Останки тварин

В природі все взаємопов'язане. Порви природне ланцюжок і все перестане існувати. Без золота - то проживеш, а без грунту?

Який зробимо висновок? (бережіть грунт).

Фізкультхвилинка гра «так, ні»

Правила гри: якщо ви згодні, то підстрибнувши, хлопніть в долоні над головою.

Якщо ні - присядьте.

- Я мусорю на вулиці

- Я не вимикаю світло, коли мене в кімнаті немає

- Я березі воду і закриваю кран

- Метелика я відпускаю на волю

- Папір даремно витрачаю

- Яри це добре

- Охорона природи приносить користь

- Я люблю нюхати вихлопні гази

- Планета Земля-наш спільний дім

IV. Самостійна робота в групах

Як ви думаєте, чи є зв'язок між забрудненим довкіллям і тваринним світом? (так)

Давайте розглянемо, які проблеми загибелі тварин існують. Для цього розділимося на дві команди.

Вам необхідно:

1. Придумати назву своєї команди, яка стоїть на захисті тварин.

2. Коротко визначити проблему загибелі тварин.

Представлені 8 картинок:

*Природні катастрофи, внаслідок чого гинуть тварини

*Лісові пожежі

*Полювання і браконьєрство

*Боротьба отрутохімікатами з шкідниками сільського господарства

*Сміття

*Аварії та зіткнення з транспортом

*Хвороби

(через 2 хвилини обговорення діти виходять і роблять короткі висновки, спираючись на картинки)

Правильно поступають люди? (обговорення та висновки)

V. Творча частина проекту: «Напиши лист тварині»

Стук у двері. Входить листоноша і з сумки дістає листа адресантам.

Робота в парах.

Читання один одному своїх листів. Заслуховуємо один лист.

VI. Підсумок уроку.

Що б берегти і захищати планету Земля, не обов'язково бути бідним або багатим, високим або низьким, вченим або простим робітником, дорослим, або дитиною.

Потрібно лише прислухатися до голосу свого серця.

Майбутнє благополуччя і збереження її ресурсів в наших руках дорогі хлопці!

- Що вам запам'яталося на уроці?

- Чому наш заключний урок ми назвали «Земля наш спільний дім?» (природа - найважливіша умова життя людей, нам потрібні тепло і світло сонця, повітря, вода, їжа.

Все це дає нам природа)

X. Рефлексія

Що вам сподобалося?

- Що для вас було найважчим у даному проекті?

- Яка ваша думка, чи досягнута кінцева мета проекту?

XI. Оцінювання дітей XII. Домашнє завдання

План уроку.

1. Постановка цілей і завдань уроку.

2. Затвердження тематики проекту.

3. Захист проекту.

4. Робота в групах.

5. Робота з підручником і зошитом.

6. «Лист тварині».

7. Подарунки.

8. Підсумок уроку.

9. Висновки про проект



-80%
Курсы повышения квалификации

Профилактика нарушения зрения у детей и подростков

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Відкритий урок-проект по темі «Земля - наш спільний дім» (13.54 MB)
