Сабақ №34 | Мектеп Ы.Алтынсарин | ||||||||
Күні 10.12.2016ж. | Мұғалім Жумашева Г. | ||||||||
Сынып 7 Д | Қатысқандар саны | қатыспағандар саны | |||||||
Тақырыбы | Шаянтәрізділер түрінің саңалуандығы. Табиғаттағы және өмірінің маңызы.. | ||||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты | Шаянтәрізділер өте кең таралған жәндіктер екнін түсінеді. | ||||||||
Оқу нәтижелері (СМАРТ жоспар) | Барлық оқушылар
| ||||||||
Оқушылардың басым бөлігі
| |||||||||
Кейбір оқушылар
| |||||||||
Алдыңғы оқу (Сындарлы оқыту) | Өзеншаян алғашқы су жәндігі | ||||||||
Жоспар | |||||||||
Жоспарлан-ған уақыт
| Жоспарланған жаттығулар | Мұғалім әрекеті | 7-модуль ықпалдастығы Әдістер мен тәсілдер | Оқушы әрекеті | |||||
Басталуы
| 1.Ұйымдас-тыру (1-мин) | Амандасу Барлау Оқушыларды топтарға бөлу | Жайлы атмосфера қалыптастыру
| Оқушылар бір-бірімен амандасып топтарға бөлінеді | |||||
2.Сабақ мақсатын қою (2-мин) | Шаянтәрізділер қандай жәндіктер және қандай ортада мекендейді қандай пайдасы бар екенін түсінеді. | Сын тұрғысынан ойлау Бірлесіп мақсат қою | Бүгінгі тақырыпты дәптерлеріне жазады | ||||||
Ортасы
| 1.Білімдерін тексеру(білу) | Өзеншаянның арғы тегі бултық құрттар екінін білу қошымша сұрақтар беріледі. | Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер Миға шабуыл Түрткі болу. Ыстық орындық | Оқушылар өз-ара сұрақтар береді және Алған білімдері пысықталады. | |||||
2.Жаңа сабақ (Түсіну) | Шаянтәрізділер өте кең таралған жәндіктер Олардың құрамында 30 мыңға жуық турлері бар .Шаяетәрізділердің табиғаттағы және адам өміріндегі маңызы зор. Кейбір түрлері паразиттік әркет жасаса екейбір тағам ретінде пайдаланады.. | Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту Қалай оқу керектігін үйрену(өзін-өзі реттеу) көпірше жасау | Топ мүшелері оқиды | ||||||
3.Пысықтау (Қолдану) | Мәнмәтінен жинақтаған мәліметерді бір-біріне түсіндіруге қолдау жасау | Сын тұрғысынан ойлау АКТ Ынтымақтастық жұмыс | топ мүшелері өз топтарында талқылау жасайды | ||||||
4.Бекіту. (Талдау) | Шаянтәрізділерді өкілін өзеншаян түрлерін жектеп айтып береді. | Диалогтық оқыту Авторлық әңгіме | Топ мүшелері құрдастарын тыңдайды | ||||||
Аяқталуы
| 1.Қорытындылау (Жинақтау+ бағалау)
| 1 топқа Шаянтәрізділердің түрінің саналуандығын туралы айтады. 2 топ Олардың тіршілік ортасын түсіндіреді. 3 топ Шаянтәрізділердің табиғаттағы маңызы қандай адам өміріндегі маңызы туралы айтады. | Бүгінгі сабақтан үйренгендерін Жинақтау. Түртіп алу | Дәптермен жұмыс. Сұраққа жауаптар | |||||
2.Үйге тапсырма. | 25-26 параг оқу сурет салу |
|
| ||||||
Қосымша ақпарат Ғаламтор | |||||||||
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
| Бағалау - оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс құндылығы | |||||||
|
|
| |||||||
Рефлексия Төмендегі ұяшыққа сабақ туралы өз пікірлеріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабақтың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||||
Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
| ||||||||
Қорытынды бағамдау | |||||||||
Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) 1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) 1.
2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
1.
2.
|