Тема. Пошуку інформації в мережі Інтернет. Принципи функціонування wеb-каталогів та пошукових систем. Стратегії пошуку інформації.
Мета: розглянути: пошукові системи мережі Інтернет; правила пошуку інформації в глобальній мережі Інтернет; сформувати вміння пошуку необхідної інформації (текст, графіка і т. д.) в мережі Інтернет; розвивати вміння і навички використання пошукових сервісів, орієнтування в інформаційному просторі; виховувати інтерес до пізнання інформаційного простору
Хід уроку
І. Організаційний етап. Перевірка присутності учнів, підготовленості до уроку.
ІІ. Актуалізація знань (5 хв)
Гра «Вірю-не вірю»
Учитель зачитує твердження а учні плескають в долоні якщо згодні.
Назва служби www походить від заглавних Wiki Wiki Wiki.
Доменна адреса задається користувачем
IP-адреса складається з 5 чисел від 0 до 255
Службі WWW відповідає протокол http
Провайдер це програма на комп’ютері.
Браузер – це програма для перегляду веб-сторінок
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку, мотивація навчальної діяльності (слайди 1-3) (8 хв)
На попередніх уроках ми відкривали сайти за певними адресами, але пам’ятати адреси усіх сайтів неможливо, оскільки іх перелік постійно поновлюється. Потрібно вміти віднайти серед мільйонів сайтів сааме той, що містить потрібну інформацію.
Шукати інформацію в Інтернеті дуже просто. У більшості випадків достатньо ввести два-три ключових слова. Проте знаючи, як саме працюють пошукові сайти, процес пошуку можна зробити швидшим та ефективнішим.
Давайте виконаємо просту вправу. На аркуші паперу надруковані числа від 1 до 60. Вам необхідно за 30 секунд знайти і викреслити якомога більше послідовних чисел.
Здавалося б завдання досить просте, числа усім знайомі, проте якщо знати як вони організовані, пошук можна значно полегшити і прискорити.
Тепер перегорніть аркуш і розділіть його на 4 частини. Учням знову надається 30 секунд.
Так само й інформацію в Інтернеті шукати значно легше якщо знати спосіб організації. Цей спосіб добре відомий пошуковим системам.
ІV. Вивчення нового матеріалу (слайди 4-14) (12 хв)
Означення веб-каталогу та пошукової системи (записати в зошит)
Демонстрація веб-каталогу
Огляд двох пошукових систем
Стратегія пошуку
Вправа «Ключове слово»
Визначте ключові слова, за якими можна знайти в Інтернеті дану інформацію
А) за давньоіндійською легендою, прекрасна богиня Лакшмі народилася з пуп’янка лотоса.
Б) різні народи мають схожі традиції святкування Різдва.
6. Вправа «Відповідність» слайд 14
V. Робота за комп’ютером (15 хв)
|
Тема: |
Пошук інформації в Інтернеті |
1. Завантажте програму для роботи в мережі Інтернет.
Завантажте Веб-сторінку українського пошукового сервера.
Знайдіть відомості про погоду на завтра для Вознесенська. Запишіть покази у зошит.
2. Знайдіть інформацію про видатного українського політичного діяча Богдана Хмельницького, використовуючи українську пошукову систему www.meta.ua
У рядку пошуку наберіть Богдан Хмельницький. Запишіть кількість знайдених посилань. Поверніться на попередню сторінку, використовуючи кнопку Назад.
3. Змініть умови пошуку, додавши лапки: «Богдан Хмельницький». Як змінилося число знайдених посилань? Чому? Запишіть у зошит.
5. Знайдіть герб України та гімн України і збережіть у власній папці. У зошит запишіть назву та розмір файлу.
Фізкульт хвилинка
Заплющити очі
Уявіть велику яблуню всю у рясних яблучках.
Потягніться до гілочки що високо над вами
Рвіть яблука і кладіть обережно у кошик що стоїть на підлозі
VІ. Підбиття підсумків уроку (3 хв)
Узагальнення матеріалу. Казка «Про Хакера-Васю та Золоту Інтернет-рибку»
VІІ. Домашнє завдання (2 хв)
Вивчити конспект уроку.
Опрацювати пункт 5.6 підручника. Завдання 5 (9) ст. 202
|
|
|

Пошук інформації в Інтернеті (1.53 MB)

