Бекітемін: Директордың оқу-тәрбие жұмыстары жөніндегі орынбасары
Г.Дөңесова
САБАҚ ЖОСПАРЫ
Мұғалімнің аты-жөні: | Ибраимова Раушан Талғатқызы | |
Күні: | 28.09.16 | |
Сынып: | 5 «Ә», 5 «В» | |
Пәні: | Математика | |
Тақырыбы: | Санды және әріпті өрнектер, олардың мәндері | |
Негізгі түйінді идея: | Оқушылар санды өрнектер пен әріпті өрнектерді ажыра біледі, әріпті өрнектермен есеп шығару барысында жұмыс жасай біледі | |
Оқу мақсаты: | Оқушыларды санды өрнекпен, әріпті өрнектермен таныстыру, әріптің мәнін өрнектегі орнына қоя білуге баулу, өрнектің мәнін таба білуге үйрету, өрнектерді мәндері бойынша салыстыра білуге дағдыландыру | |
Табыс критерийлері | ||
Барлық оқушылар: санды өрнектер пен әріпті өрнектерді ажыра біледі | Көпшілік оқушылар: әріптің мәнін өрнектегі орнына қойып, өрнектің мәнін таба алады | Жекелеген оқушылар: әріпті өрнектермен есеп шығару барысында жұмыс жасай біледі
|
Кезеңдер | уақыт | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақты бастау.
| 1 мин | Психологиялық дайындық Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Бүгінгі күндеріне сәттілік тілеу. | Оқушылардың сабаққа дайын болу |
| стикер | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кіріспе Топқа бөлу | 2 мин
| Әріптер мен сандар арқылы топқа бөлу Оқушылар қапшықтан жетон алу арқылы 5 топқа бөлінеді | Оқушылар топқа жинақталады. | «Басбармақ» стратегиясы | Жетондар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Негізгі бөлім
| 30 мин | Тапсырма орындалған соң тақырыпты түсіндіру Коэффициент – бір немесе бірнеше әріп көбейткіштері бар көбейтінді түріндегі өрнектегі сан көбейткіш.7 а әріпті өрнегіндегі 7-ні коэффициент деп атайды. Әріпті өрнектердегі әріп көбейткіштрдің арасына және жақша алдына көбейту таңбасы қойылмайды: 1)а*в*с әріпті өрнегі авс түрінде; 2)7*(х+9) әріпті өрнегі 7(х+9) түрінде жазылады. №162, №164 есептерді эстафета арқылы шығару | Қадағалау
| оқу дәптері, қима қағаздар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
«Өрмекші» ойыны |
| Әр оқушы өз нөміріне байланысты тапсырмалар орындайды. А-В деңгейінің тапсырмалары 1 оқушының тапсырмасы №163 1) №170 1) №172 1) 2 оқушының тапсырмасы №163 2) №170 2) №172 2) 3 оқушының тапсырмасы №163 3) №170 3) №172 3) 4 оқушының тапсырмасы №163 4) №170 4) №172 4) 5 оқушының тапсырмасы №163 5) №179 4) №172 5)
А және В деңгейдегі тапсырма орындалғаннан кейін бірдей номердегі оқушылар топтасады сұрақтар бойынша талдау жүргізеді және өздерін бағалайды.
№311 Дәреженің мәні қандай цифрмен аяқталатынын есептемей-ақ, табыңдар:
Топ басшысының қолына жауап парағы беріледі. | Оқушылар өз тапсырмаларын алып, орындайды. №163 1) №170 1) №172 1) №163 2) №170 2) №172 2) №163 3) №170 3) №172 3) №163 4) №170 4) №172 4) №163 5) №179 4) №172 5) Оқушылар нөмеріне сәйкес жинақталып, есептерін тексереді, топтағы бір оқушы тақтаға шығып есепті шығарады. №311 Дәреженің мәні қандай цифрмен аяқталатынын есептемей-ақ, табыңдар:
Топ басшысы жауап парағын толтырады |
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бөлім | 1 мин | Үйге №163(6), №172(6), №179(1,2,3) |
| Жиынтық баға қою | оқу дәптері, оқулық | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 мин | Рефлексия. Қол көтеру арқылы |
|
|