| Күні:17. 04.2017ж Сынып:2 «А» | Қатысқандар саны: 20 Қатыспағандар саны: | |||||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Математика №105 Жүрментаева Гүлнар | |||||||
| Сабақтың тақырыбы | Монеталармен төлеу | |||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг теңгелік монеталармен әртүрлі амалдар орындайды;
сандарды, заттарды, тауар бағаларын салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдаланады.
| |||||||
| Сабақтың мақсаттары | Монеталардан белгілі бір соманы құрастыру. “Тағам және сусын” тақырыбын зерттеу, дәмханада төлем жасау үшін тағамдардың бағасын анықтап, белгілі соманы төлеуді түсіну. Ақша сомасын монета лардан түрлі әдіспен құрастыруға жаттығу. | |||||||
| Ресурстар |
Ақша. Теңге.Баға.Монета | |||||||
| Тірек сөздер | ақша;
монета;
теңге. Баға | |||||||
| Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек | |||||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||
| Тілдік құзыреттілік | Геометриялық фигуралар | |||||||
| Сабақ барысы | ||||||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
|
|
|
| ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурстар | |||
| Кіріспе
Ой қозғау
Іс-әрекет
Рефлек сия
| 5мин
5 мин
28 мин
5 мин
2 мин | Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. «Сұрақ-жауап» әдісі -Монетада жазылған сан оның несін білдіреді? -Монеталарды өсу ретімен ата? -Кему ретімен ата? -Ақша не үшін керек? -Ақшаның пайдасы барма? -Азық-түлік сатып алу үшін бізге не керек?
Топтық жұмыс 1 топ-10 теңгелік монетаны ұсақтау 2 топ-20 теңгелік монетаны ұсақтау 3 топ-5 теңгелік монетаны ұсақтау
Оқулықпен жұмыс Біз ірі монетаны ұсағырақ монеталарға ұсақтай аламыз.
Мына монеталарды қалай ұсақтай аласың? 10 тг-5тг+5тг 2тг+2тг+2тг+2тг+2тг
Топтық жұмыс 1 топ-20 тг 2 топ-5 тг 3 топ-2 тг
«Кім тапқыр» ойыны 20 теңгені ұсақтау 10 теңгені ұсақтау 5 теңгені ұсақтау
Сергіту сәті Оң қолымда бес саусақ
Шайға төле Шай-20тг Қант-8 тг Сәуледе-30тг бар Ақшасын қалай ұсақтайды? Ш:10 тг 2 монета береді 10-8тг=2 тг Ж:2 тг қалады
Шығарып көр Анар-2тг,60 тг ақшасы бар Сатып алды-алма,алмұрт,қараөрік Қалай ұсақтау керек? Ш:10тг+20тг+20тг=50тг 60тг-50тг=10тг
Орындап көр Банан 70 тг 20тг+20тг+20тг+10тг 60тг+10тг 50тг+20тг
Ойлан 20 тг 2 монетаны қалай ұсақтауға болады? 20тг+20тг=10тг+10тг+10тг+10тг 20тг+20тг=10тг+10тг+10тг+5тг+5тг
Дәптермен жұмыс Берілген тапсырмаларды орындау
«Ыстық орындық» әдісі 1)Монеталарды ата? 2)Ең төмен монетаны ата? 3)Ең жоғары монетаны ата? 4)Теңгелік монеталарды өсу ретімен ата? 1тг,2тг,5тг,10тг,20тг,50тг,100тг 5)Теңгелік монеталарды кему ретімен ата?
Не сәтті болды? Не сәтсіз болды?
| Сергіту сәтін жасайды
Сұрақтарға жауап береді.
Берілген тапсырманы орындайды
оқулықпен жұмыс
монетаны ұсағырақ монеталарға ұсақтайды
Берілген монеталарды ұсақтайды
Cергіту сәтін орындайды
Суретпен жұмыс
Есептерді шығарады
Есепті шығарады
Монеталармен есептейді
Берілген тапсырмаларды орындайды
Бүгінгі сабақтан алған білімдеріне кері байланыс жасайды.
| Смайлик
От шашу
мадақтау
мадақтау
Жұлдыз ша
мадақтау
Жұлдыз ша
Жұлдыз
Мадақтау
Мадақтау
Жұлдыз ша
стикер | Қима –қағаз
Қима қағаздар
оқулық
Қима қағаз
сандар
Қима қағаз
Қима қағаз
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Желкенді кеме | |||



Монеталармен төлеу (68.99 KB)

