| САБАҚ: № 18 Өркеннің көптүрлілігі.Өркеннің түрөзгерістері. | Мектеп:№ 47 М.В.Ломоносов атындағы мектеп – лицей | |||||||||||||||||
| Күні: 8.11.2016ж 9.11.16ж | Мұғалімнің есімі: Жансариева Жансая Серікханқызы | |||||||||||||||||
| СЫНЫП: 6 «А» 6 «Ә» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||
| Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары ) | Өркеннің көптүрлілігі мен түрөзгерістерін сипаттайды. | |||||||||||||||||
| Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||
| Оқушылардың басым бөлігі: | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||
| Кейбір оқушылар: | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||
| Тілдік мақсат | Оқушылар:
| |||||||||||||||||
| Негізгі сөздер мен тіркестер: | ||||||||||||||||||
| Түрі өзгерген жерүсті сабақтары, шырынды сабақтар, түрі өзгерген жерүсті өркендер, тамырсабақ, түйнек, пиязшық,т.б. | ||||||||||||||||||
| Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: | ||||||||||||||||||
| Талқылауға арналған тармақтар: | ||||||||||||||||||
| Түрі өзгерген өркендер нешеге бөлінеді? | ||||||||||||||||||
| Сіз неліктен ......... екенін айта аласыз ба ? | ||||||||||||||||||
| Түрі өзгерген жерасты өркендерінің ерекшеліктерін айта аласыз ба? | ||||||||||||||||||
| Жазылым бойынша ұсыныстар: | ||||||||||||||||||
| Түрі өзгерген жерүсті сабақтар мен жерасты өркендердің түрлері. | ||||||||||||||||||
| Алдыңғы оқу | Өсімдік сабағын біледі, бірақ оның түрлері мен қызметімен енді танысады. | |||||||||||||||||
| Жоспар |
| |||||||||||||||||
| Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар
| ||||||||||||||||
| Баста луы 7мин | 2 мин
5 мин
| І. Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасу. Топқа бөліу: қима сөйлемдер арқылы. І топ: Түрі өзгерген жерүсті сабақтар ІІ топ: Тамырсабақ пен түйнек ІІІ топ: Пиязшық ІІ.Үй тапсырмасын тексеру: «Лездеме сұрақтар» 1.Сабақ дегеніміз не? 2. Сабақтың қызметі қандай? 3. Сабақтың қандай түрлері бар? 4. Сабақтың ішкі құрылысы неден тұрады? 5. Сабақтың жуандауы қандай ұлпаға байланысты? 6. Қабық қандай бөлімдерден тұрады? 7. Жылдық шеңбер қалай түзіледі? 8. Жылдық шеңберден қандай құбылыстарды байқауға болады? 9. Шырпуды қай кезде қандай мақсатта жүргізуге болады? 10.Сабақтың бойлап өсуі қайдан басталады? Бағалау: сұраққа жауап берген оқушыны фишкалар арқылы бағалау | Қима қағаздар Интербелсенді тақта,слайд
Плакат Фишкалар | |||||||||||||||
| Орта сы
24мин
|
4 мин 10 мин
2 мин 1 мин
5 мин
2 мин | Жетістік критерийлері 1. Өркеннің көптүрлілігі мен түрөзгерістерін сипаттайды. Мұғалім сөзі «Артық болмас білгенің, көкірекке түйгенің» Сабақтың көптүрлілігі мен оның түрөзгерістері туралы қосымша материалдарды интерактивті тақтадағы слайдтарды пайдалана отырып түсіндіремін ІІІ. Топтық жұмыс «Мағынаны таны » әдісі бойынша тапсырма І топ: Түрі өзгерген жерүсті сабақтар ІІ топ: Тамырсабақ пен түйнек ІІІ топ: Пиязшық ФБ «Мадақтама сэндвичі» Кері байланыс: (Мұағліммен оқушы арасында ауызша кері байланыс жүреді) 1. Топтық жұмыс барысында өзіңнің қандай құнды идеяңды қостың? 2. Не себепті оны құнды деп санайсың? IV. Жұптық жұмыс Сәйкестендіру кестесі
1. Сабақты жуандатып өсіреді 2. Жылдық шеңбер түзіледі 3. Органикалық заттар қорға жиналады 4. Су мен минералды заттар қозғалады 5. Тін талшықтары орналасқан 6. Сабақтың барлық бөлімдерін бір-бірімен байланыстырады 7.Қабық пен сүректің арасында орналасады 8.Сабақ тыныс алатын жасымықша жасушаларында орналасады Бағалау: дайын үлгі жауап арқылы жұптар арасындағы өзара бағалау | Суреттер, қосымша мәліметтер плакат, стикер, маркерлер, Биология 7сын Қ.Қайым. Р.Сәтімбеков. Ә.Әметов. Ж.Қожантаева. Бақылау парақшалары
Дәптермен жұмыс | |||||||||||||||
| Аяқта луы 14 мин | 6 мин 7 мин
1мин | V.Жеке жұмыс: 1)№13 зертханалық жұмыс: Тамырсабақ, түйнек, пиязшықтың құрылысын қарастыру 2)Кеңейтілген тапсырма: №1 тапсырма
№2 тапсырма
№3 тапсырма
Жеке жұмыс «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» арқылы мұғалім тарапынан бағаланады (Сабақтан тыс) VI.Рефлексия (рефлексивті көбелек) Не білдің? Қиындықты қалай жеңер едің? VII. Үйге:§19оқу. Тақырып соңындағы деңгейлік сұрақтарға жауап беруге дайындалып келу. | Үлестірме Парақшалар Рефлексия тақташасы стикер | |||||||||||||||
| Қосымша ақпарат | ||||||||||||||||||
| Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ- мен байланыс Құндылықтардағы байланыс | ||||||||||||||||
«Лездеме сұрақтар» стратегиясы
«Мағынаны таны» әдісі
«Сәйкестендіру» кестесі
«Кеңейтілген тапсырма» стратегиясы |
|
| ||||||||||||||||
| Рефлексия Сабақ \оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||||||||||||
| | ||||||||||||||||||
| Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? | ||||||||||||||||||



Многообразие стеблей (49.09 KB)

