Меню
Разработки
Разработки  /  Начальные классы  /  Кабинет  /  4 класс  /  «Мен оқырманмын» Сыныбы: 4 Пәні: «Шешендік өнер»

«Мен оқырманмын» Сыныбы: 4 Пәні: «Шешендік өнер»

Ма?саты:

  1. Кітапты? адам ?міріндегі орны туралы м?лімет беру.
  2. Кітап о?у?а ?ызы?ушылы?ын арттыру.
  3. Ойлау ?абілетін дамыту.

Саба? т?рі: Жа?а саба?. ?діс – т?сіл: іздендіру, т?сіндіру, аудару.

П?н аралы? байланыс: ?аза? тілі, ?дебиеттік о?у. формасы: топпен, ж?ппен, жеке ж?мыс, іскерлік ойындар

06.04.2017

Содержимое разработки



«Мен оқырманмын»


Сыныбы: 4

Пәні:  «Шешендік өнер»
Мақсаты: 

  1. Кітаптың адам өміріндегі орны туралы мәлімет беру.

  2. Кітап оқуға қызығушылығын арттыру.

  3. Ойлау қабілетін дамыту.

Сабақ түрі: Жаңа сабақ.
Әдіс – тәсіл: іздендіру, түсіндіру, аудару.

Пән аралық байланыс: қазақ тілі, әдебиеттік оқу.
формасы: топпен, жұппен, жеке жұмыс, іскерлік ойындар.

Сабақтың барысы: 

  1. Ұйымдастыру кезеңі

  2. Психологиялық ахуал

  3. Үй жұмысын сұрау

  4. Қызығушылығын ояту

  5. Қорытындылау.


Психологиялық ахуал:

Досты көп табамыз,

Қашан да қайда да.

Достар бір-біріне,

Сенімді боламыз.

Үй жұмысын пысықтау:
- Балалар, біз өткен мен қандай тыңдаушымын сабағын өттік.

«Абайдың үш сөзімді қатар қабылдауы» деген әңгімесінен үзінді оқы.

І-топ. Абай қандай тыңдарман?

ІІ-топ. Ол үшін адамға қандай мінез қажет деп ойлайсың?

ІІІ-топ. Мәтін неліктен «Абайдың үш сөзімді қатар қабылдауы» деп аталған?

ІV-топ. Абай Қауменді тыңдарда қандай іс жасап отырды?


Жаңа сабақ:Артық ғылым кітапта,

Ерінбей оқып көруге. Абай Құнанбаев

  1. Анкета.

Анкетаның сұрақтарына жауап беріп көр.


Мен оқырманмын

Толық жауабы

Жоқ

  1. Ең бірінші оқыған кітабың есіңде ме?




  1. Қайталап оқығың келетін сүйікті кітабың бар ма?



  1. Қай кітапта өмір сүргің келеді?




  1. Қай кейіпкерлермен өмір сүргің келеді?




  1. Қанша сүйікті кітабың бар?




  1. Ең сүйікті кітабың қандай?







  1. Ереже түсіндіру.

*Экслибрис – кітаптың кімдікі екендігін айқындауға қойылатын таңба, белгі. Ол көркемделіп, безендіріледі – графикалық өнерге жатады.

*Картотека-кітаптың мәліметтерін, (яғни кітаптың аты, авторы, шыққан жылы, баспасы, тіркелу нөмері, т.б) жазған карточкалардың жүйесі және оларды сақтайтын жәшіктер.

*Каталог(тізімдеме)-кітаптардың белгілі бір тәртіппен жасалған тізімі.


  1. Сергіту сәті

  2. Мақалалардың тақырыбынан мазмұнын анықта.

АЛЛЕРГИЯ ДЕГЕНІМІЗ НЕ?

ЖАРТАСТАҒЫ СУРЕТТЕР

ҚАЗАҚ ЖЕЛАЯҒЫ

ФУТБОЛ ТАРИХЫ

ҚҰПИЯҒА ТОЛЫ ҒАЖАЙЫП АНТРАКТИДА

СӨЙЛЕУ ӘДЕБІ

  1. Жеке жұмыс. Анкета алу.

Анкетаның сұрақтарына жауап беріп көр. Толық жауабын жаз немесе жоқ деген бағанның тұсына сызықша қой.

Менің үйдегі кітаптарым

Толық жауабы

Жоқ

  1. Үйде кітапханаң бар ма?



  1. Шамамен қанша кітап бар?



  1. Олар тақырып бойынша, алфавитпен орналасқан ба?



  1. Картотекаң немесе каталогың бар ма?



  1. Үйдегі кітапханаңда қандай кітаптардың болғанын қалайсың?



  1. Кітапқұмар атанған адамдарды білесің бе?



  1. Өзіңді кітапқұмарлар қатарына жатқызасың ба?



  1. Теледидар мен кітаптың қайсысы сені көбірек қызықтырады?



  1. Сенде экслибрис бар ма?




  1. Есте сақтау қабілетіңді тексер. «Сөздер тізбегі» ойыны

Есте сақтау қабілетіңді тексеріп көр. Кестедегі жазуларды 30-50 секунд шамасында мұқият қарап, неше сөз бар екенін және сол сөздерді жаттап ал. Енді кестені жауып қойып, есіңде қалған сөздерді ата.

КІТАПХАНА КАТАЛОГ ӘЛІПБИ ТІЗІМ ҰСЫНЫМ

ТАҚЫРЫП КАРТОТЕКА МӘДЕНИЕТ

7. Жұптық жұмыс

1. Қай тақырыпқа арналған сөздер?

2. Осы сөздерден сөз тіркесін құра?

Кітапхана, каталог, әліпби, ұсыным, тізім, тақырып, картотека, мәдениет.

Қорытындылау:

-Экслибрис дегеніміз не?

-Картотека дегеніміз не?

-Каталог дегеніміз не?

Үйге тапсырмасы: Осы кезге дейін оқыған кітаптар тізімін жасау.





І-топ. Абай қандай тыңдарман?




ІІ-топ. Ол үшін адамға қандай мінез қажет деп ойлайсың?





ІІІ-топ. Мәтін неліктен «Абайдың үш сөзімді қатар қабылдауы» деп аталған?






ІV-топ. Абай Қауменді тыңдарда қандай іс жасап отырды?








-80%
Курсы повышения квалификации

Информационные технологии в работе учителя начальных классов: создание дидактических материалов к уроку с помощью программного обеспечения SMART Notebook

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
«Мен оқырманмын» Сыныбы: 4 Пәні: «Шешендік өнер» (22.76 KB)
