Меню
Разработки
Разработки  /  Английский язык  /  Уроки  /  8 класс  /  Mass Media in our life

Mass Media in our life

Сыныбы: 8

Мерзімі: 22.10.16

Сабақтың тақырыбы:Mass Media in our life

Сабақтың мақсаты:Бұқаралық ақпарат түрлерімен таныстыру және олардың біздің өміріміздегі маңыздылығын ұғындыру

Негізгі идеялар:

Оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін дамыту;

Оқушылардың уақытын тиімді пайдалануға дағдыландыру;

Оқушы бойында өз бетімен білім алу, өзін-өзі реттеу дағдыларын қалыптастыру.

Оқу нәтижесі:Бұқаралық ақпарат түрлерімен танысып, олардың маңыздылығын түсінеді.

Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгерту

Тәсілдер:Миға шабуыл,деңгейлік тапсырмалар.

Түйінді идеялар:бұқаралық ақпарат- жаңалық көздері. The Mass Media — something so huge, powerful and that for some people it became ideal substitute of life. (Andrew Braun)

Сілтеме: Google, оқулық 8 сынып Т.Аяпова

24.09.2017

Содержимое разработки


Secondary school №254
















Тheme: «Mass Media in our life».





Worked by: Serkebayeva M.












Talap station

Сыныбы: 8

Мерзімі: 22.10.16

Сабақтың тақырыбы:Mass Media in our life

Сабақтың мақсаты:Бұқаралық ақпарат түрлерімен таныстыру және олардың біздің өміріміздегі маңыздылығын ұғындыру

Негізгі идеялар:

Оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін дамыту;

Оқушылардың уақытын тиімді пайдалануға дағдыландыру;

Оқушы бойында өз бетімен білім алу, өзін-өзі реттеу дағдыларын қалыптастыру.

Оқу нәтижесі:Бұқаралық ақпарат түрлерімен танысып, олардың маңыздылығын түсінеді.

Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгерту

Тәсілдер:Миға шабуыл,деңгейлік тапсырмалар.

Түйінді идеялар:бұқаралық ақпарат- жаңалық көздері. The Mass Media — something so huge, powerful and that for some people it became ideal substitute of life. (Andrew Braun)

Сілтеме: Google, оқулық 8 сынып Т.Аяпова


Сабақ кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Ұйымдастыру


3 мин

Амандасу. Сыныпты түгелдеу

Сыныпта психологиялық ахуал тудыру.

“Waves and ship” арқылы сыныпты 2 топқа бөлу.


Оқушылардың назарын сабаққа аударту. Сабақтың мақсатын түсіндіру. Бағалау өлшемдерімен (критерий) таныстырады.

Амандасады.



Оқушылар “Waves and ship” арқылы сынып 2 топқа бөлінеді.

Сабақтың мақсатын түсініп, сабаққа дайындық жасайды.

Ой қозғау

Жаңа тақырыпқа шығу.



Миға шабуыл

5 мин

https://youtu.be/

M89_wjcwzfY







Интерактивті тақтадан бірнеше суреттер көрсетіледі.

What is media?


Суретпен жұмыс . Оқушылар тақтадағы суреттердің не екенін атап өтеді.Сабақтың тақырыбын өздері табады.

P1: It is a television.

P2: It is a radio.

P3: It is a newspaper. …

P: In my mind, the theme of the lesson is “Mass Media”.

Жаңа сабақ:

Білу

Сұрақ-жауап

5 мин












Жаңа сөздерді ашу

3 мин

Мұғалім оқушыларға сұрақ береді

What belongs to mass media?

How do we get information that we need?

What radio music programmes do you know?

What is your favourite TV programme?

What programmes do your parents prefer?

What is the value of Internet?


Тақырыпқа қатысты сөздерді аудару.Қабырғаларда теріс қарап сөздер ілініп тұрады. Оқушылар сол сөздерді жылдам аударуы тиіс.

Viewer,FM ,negotiation, corruption,

relax,Provide,supply,coverage,the Media

Оқушыларға слайд арқылы бұқаралақ ақпараттар туралы мағлұмат

T→ S1, S2 Сызба бойынша оқушылардан жауап алынады.







Оқушылар тақырыпқа қатысты сөздерді аударады.


Түсіну









Сергіту сәті

Мәтінмен жұмыс

5мин







A Ram-Sam биі

3мин

2 топтағы оқушылар өздеріне тиіс мәтінді оқуы тиіс.Мұғалім тапсырма береді.










2 топтағы оқушылар өздеріне тиіс мәтінді оқуы тиіс.Оқып болғаннан кейін әр топ мүшесі оқыған мәтінінен өзі 1 сөйлемнен жазады және оқиды,аудармасын айтады.

Оқушылар сергіту сәтін орындайды.


Қолдану

Жұптық жұмыс

Find the English equivalents

4 мин


Ex 4 p43.Оқушылар жұптасып сөйлемдерді аударуы тиіс.





Оқушылар жұптасып сөйлемдерді аударады.

Талдау мен

жинақтау


Топтық жұмыс.

Деңгейлік тапсырмалар

10 мин

4 мин


A-level: Unscramble the words:

DIMEA

ORDAI

ELETISIVNO

RETCMOUP

B-level: find combination of word

TV Media

Mass Channel

Computer Technologies

IT Studies

C-level: make sentences with these words:

Internet Channel

Mass Media Radio

A-level:

Media

Radio

Computer


B-Level:

TV Channels

Mass Media

Computer Studies

IT Technologies


C-Level:





Бағалау

1 мин

2 топқа бұқаралық ақпарат түрлерінің суреттері беріледі. Топ мүшелері суретке 4 маңызды сұрақ қоюы тиіс. Ол «Ол кім?», «Бұл не?» деп сұралмауы тиіс.2 топ бір-біріне жасырады.

II group “Internet”

III group “Television”


Рефлексия. (1мин)Teacher: Here is box for the questions. Write down the your opinion about the lesson to the stickers, put down it into this box for questions

Үйге тапсырма: 1 мин.To write the short composition “Mass media in our life”

Бағалау:1 мин

Criterion of assessment



1-task: Сұрақтар мен жауаптар

1 point - don’t answer

2 point - short answer

3 point - full answer



2- task: Жаңа сөздерді аудару

Each correct answer 1 point




3- task: Мәтін оқып,сөйлемді дұрыс жазу

1 point for each sentence.




4- task: Жұптық жұмыс

1 point – 1-2 sentences

2 point- 3 sentences

3 point – 4-5 sentences




5- task: Деңгейлік тапсырмалар

2 point- A-level

4 point – B-level

5 point – C-level




6- task: Құпия сурет

1 point – didn’t ask specific questions

2 point - order of arrangement of questions

3 point – asked questions of the increased difficulty



Summative assessment

Assessment

« 10-15 »

«5»

« 6-9 »

«4»

« 5 – 0 »

«3»







The paper of the assessment

I - group

Р/с

Name and surname of the students

1-task: Questions and answers

2-task: Translations


3- task:Text wor





hgodhgwwwwith withwith textFib Corrector

4-task: Pair work

5- task: Levelled tasks

6- task : Secret thing

General point

School assessment

1










2










3










4










5










6



















The paper of the assessment

II - group

Р/с

Name and surname of the students

1-task: Questions and answers

2-task: Match the definitions


3- task: Find the Fib Corrector

4-task: De Bono’s 6 hat

5- task: Leveled tasks

6- task : Secret thing

General point

School assessment

1










2










3










4










5










6





















Мен бұл сабағымды «New technology»тарауы бойынша жасақталған орта мерзімді жоспарынан алдым. Жеті модульде қарастырылған идеяларды сабаққа пайдаланып, жекелеген стратегилармен тәсілдерді байланыстырып отырдым.Сабақ жоспарын құруда мен оқушылардың жас ерекшеліктеріне, тілді оқытудағы кедергілерді ескеріп, реттеп «Блум таксономиясы» бойынша жасақтадым. Сабақты ұйымдастыру бөлімінен бастадым. Сынып ұйымдастырушысы сыныпты түгендеп өз есебін берді. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында сабақты «» тренингпен бастадым. Осы арқылы оқушылар сыныптастарының тарапынан тілектерін естігенде көңілі көтерілді. Бұқаралық ақпарат түрлері “Internet”, “TV”, “Radio”арқылы сыныпты үш топқа бөлдім. Жаңа тақырыпқа шығу үшін оқуышыларға суреттер беріліп, олардың не екенін атап айтып шығады. Сөйтіп оқушыларға жаңа сабақ не туралы екенін сұрағанда оқушы “I think, it is about Mass Media”. Оқушыларға сабақтың мақсаты таныстырылады. Сабақтың мақсаты - бұқаралық ақпарат түрлерімен таныстыру және олардың біздің өміріміздегі маңыздылығын ұғындыру. Оқушыларға сабақ барысында бағалау критерийін бердім.Бағалау өлшемі бойынша оқушыларға әр тапсырма бойынша бағалау дескрипторларын таныстырдым. Ең бірінші жеке оқушының бағалау парағын, содан кейін оқушылардан сұрау арқылы топ басшыларының бағалау парағын бердім.Алдымен оқушылар өзінің аты-жөнін толтырудан бастады. Топ басшысы кім болады дегенде топтағы барлық оқушылар өзінің тобындағы дарынды, талантты оқушыларын ұсынды. Оқушылардың шешімі бойынша 1 топ басшысы – Нұрайна, 2 топ басшысы – Әзиза, 3 топ басшысы – Бекслан болды. Бұл оқушылардың басқа оқушыларды бағалауы мен үшін тиімді болды, әрі өзім олардың дұрыс, шынайы бағалайтынына сенімді болдым.Слайд арқылы жаңа сөздермен таныстырдым. Оқушылар жаңа сөздердің айтылуын қайталап, «Қара, жап, айт» әдісі арқылы тақырыпқа қатысты сөздерді жаттап шығады. Мұғалім оқушыларға «Mass Media» және олардың түрлері туралы мағұлмат беріп өтті. Оқушыларға «What is Mass Media?» сұрағы беріледі. Оқушылар бұл сұраққа «Means of communication with a large number of people» деп жауап берді.

Кейін оқушыларға «Сәйкестендіру» тестісі беріліп, оқушылар сөздерді және олардың ұйғарымын тапты.









Мысалы: Television- broadcasting programs for people to watch no their TV.Newspaper-a paper printed usually daily or weekly with news.The Internet- a way to communicate with your partner using the computer(e_mail).Radio- broadcasting programmes for people to listen to.Books- it is the most ancient mass media.

Оқушыларға түрткі сұрақтар (T:How often do you usually watch TV?What types of programmesare your favorite?) қойылады. Себебі түрткі болуға арналған сұрақтар бірінші жауап алу үшін және оқушылардың жауабын түзетуге көмектесу үшін қажет, айталық сұрақты қарапайым етіп қою, өткен материалға оралу, өткен материалға оралу, ойға салу, дұрысын қабылдау, және толығырақ жауап беруге итермелеуге. (Нұсқаулық 41 бет). Оқушылар былай деп жауап береді: S1: Modern computer technology is the most important recent development in telecommunications. Computers can now communicate with each other by telephone. The Internet is a worldwide network of computers. People can use the Internet to contact other computer users.

S2:I have. Every day more and more people are using the Net for criminal purposes?

S3:However, the Internet has its good side too that of rapid communication. If you want to contact someone in another part of the world fast, the Internet could be for you.

S4: But we get a lot of information from TV too.

Television can often present information to us in more effective way than books can. It can also make things more memorable. Сұрақ – жауап арқылы оқушылар диалогтік қарым-қатынасқа түсті. Диалог арқылы оқушылар білім алып лотырды.

Келесі тапсырма «Find the Fib». Бұл тапсырма жұптық жұмысқа арналған. Топ мүшесі қағаз бетіне 3 сөйлем жазады. Кейін оны қасындағы жұбына береді. Тапсырманы алған оқушы сол сөйлемдердің ішінен қатесін, дұрысын табады. Кейін тапсрыма берген оқушы тексеріп, өзі критерий арқылы бағалайды.

Оқушылардың сыни тұрғыдан ойлату мақсатында «Құпия зат» стратегиясын пайдаландым. Үш топқа бұқаралық ақпарат түрлерінің суретін беріп, сұрақ қоюларын сұрадым. Және сұрақ «ол кім?», «бұл не?» деген сияқты жабық сұрақтар болмауы керек, ойландыратын, күрделі сұрақтар құрастыруын айтып өттім.



Келесі тапсырма оқушылардың жас ерекшеліктерін ескере отырып,слайдқа үш деңгейдегі тапсырма бердім. Әр оқушы шамасы келетін тапсырманы өзі таңдап, орындауға тырысады. Әрине жақсы оқитын оқушылар күрделіге қарай ұмтылатыны белгілі.

A-level: Unscramble the words:

DIMEAMedia

ORDAI Radio

ELETISIVNO Television

RETCMOUP Computer

B-level: find combination of word

1.TV a) Media

2.Mass b) Channel

3.Computer c) Technologies

4.IT d) Studies

Keys: 1b, 2a, 3d, 4c

C-level: make sentences with these words:

Internet Channel Mass Media Radio

The Internet is helpful for me.

My grandfather listened to the radio.

Mass Media is important in our life.

Our favourite TV channel is Astana.

Оқушылардың ұшқыр ойын шыңдау мақсатында «Ойланудың алты қалпағы» немесе «Де Бононың алты қалпағын» стратегиясында тек қалпақтың көк, қызыл, қара түрлерін пайдаландым. Оқушылар бұқаралық ақпарат құралдарының артықшылығы, кемшілігі және түрлері туралы өз білгендерін ватман бетіне түсіріп, өз тапсырмаларын қорғап шықты. Мысалы:

Blue hat- keeps people informed, learn a lot of information, can relax, entertain, ourselves when we are tired, learn about the world, famous people and global or recent news.

Red Hat- Television, Internet, Newspapers, Magazines, Books, Radio.

Black Hat- takes a lot of time, makes us lazy (harmful for health, especially eyes), Violence, become a vital problem, takes all free time, waste time.



«Сөздер банкісі» тапсырмасында оқушылар бүгінгі тақырыпқа қатысты тірек сөздерді алдарындағы қағазға жазып, тақтаға іледі.








Сабақты бағалау мақсатында оқушыларға ашық сұрақтар беріледі. Мысалы: 1. What role does the Mass Media play in your life?2. What can we learn from it? Оқушылар оған былай деп жауап қайтарды: S1: Mass media play an important role in our life. They are usually defined by encyclopedias as any of the means of communication, such as radio, television, newspapers, magazines, etc. that reach and influence a very large audience, at least as large as the whole population of a nation

S2:You should learn what the mass media are. They are forms of communication that reach a lot of people at a time. Күрделі сұрақтарға әдетте, сыныптағы талантты және дарынды оқушылар жауап беріп отырды

Оқушыларға рефлексия жазғызып, кері байланыс орнаттым. «Сиқырлы қорап» деп алыпоқушыларға сабақтың қалай өткендігі, кемшін тұстары, қай жерден түсінбей қалғандары туралы стикерге жазып, осы қорапқа салуларын өтіндім Мұндағы мақсатым оқушылардың бүгінгі сабақ жөніндегі ой - пікірін білу.

Сабақ соңында оқушылардың сабақтағы көңіл-күйлері қалай болғандықтарын смайликтер арқылы біліп отырдым. Оқушылар өздері жаңа сабақты қалай түсінгендері туралы ойларын білдірді.









Кейін оқушылар өздерінің бағалау парағы бойынша жинаған ұпайы бойынша баға шығарды, сабақ соңында әр топ басшылары өз тобындағы оқушылардың ұпайын айтты.Әр оқушының ұпайы оқылған сайын оқушылар қол шапалақтап мадақтап отырды.Сабақ соңында топ басшыларының бағалауын негізге ала отырып, жиынтық баға шығардым. Үйге тапсырма “My favourite TV programme” тақырыбына шығарма жазып келу.


















































-75%
Курсы повышения квалификации

Организация и сопровождение олимпиадной деятельности учащихся

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Mass Media in our life (1.68 MB)
