Сабақ жоспары
Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі: А.Молдабаева | |||||||||||||||||||||||||||||||
Мұғалімі: | Орынбаева М | ||||||||||||||||||||||||||||||
Мерзімі: | 13.12.2016 ж | ||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып | 4 «А» | ||||||||||||||||||||||||||||||
Пәні: | Қазақ тілі | ||||||||||||||||||||||||||||||
Тақырыбы: | «Күрделі сөз» 1-7 жаттығу | ||||||||||||||||||||||||||||||
Негізгі түйінді идея: | Күрделі сөз жасау жолын түсіну | ||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаттары: | Барлық оқушылар: Күрделі сөз тіркесін біледі.Сөйлем ішінен табады. | ||||||||||||||||||||||||||||||
| Оқушылардың басым көпшілігі: Күрделі сөзге сөйлем құрайды.Дәлелдейді. | ||||||||||||||||||||||||||||||
Жекелеген оқушылар: Дәлелдеу үлгісін пайдаланып күрделі сөздің жасалу жолын түсіндіреді,талдайды. | |||||||||||||||||||||||||||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: Тұрақты сөз тіркесі, сөз тіркесі ,қос сөз, қысқарған сөз | |||||||||||||||||||||||||||||||
Табыс критерийлері | |||||||||||||||||||||||||||||||
Барлық оқушылар | Көпшілік оқушылар | Жекелеген оқушылар | |||||||||||||||||||||||||||||
Күрделі сөз тіркесін біледі.Сөйлем ішінен табады. | Оқушылардың 60 пайызы 20 минуттың ішінде күрделі сөзге сөйлем құрайды.Дәлелдейді. | 40 пайыз оқушы 20 минут уақыт ішінде дәлелдеу үлгісін пайдаланып күрделі сөздің жасалу жолын түсіндіреді,талдайды. | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері | Уақыт | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурс тар | ||||||||||||||||||||||||||
Кіріспе
| 2мин
3 мин | 1.Ұйымдастыру кезеңі А)Психологиялық ахуал қалыптастыру үшін мұғалім оқушылармен амандасады,сергіту сәтін жасайды. Б)Топқа бөлу Үй жұмысы: 29-жаттығу | Сөздер арқылы арқылы 3 топқа бөлінеді.
|
Ашық журнал | түрлі түсті қағаз дар
| ||||||||||||||||||||||||||
Ой қозғау
| 2 мин | Сөздерді сөз құрамына талдау ұсынылады | Қызылорда,тасбақа,кемпірқосақ
| Мадақ тау | Үлестірме қағаз | ||||||||||||||||||||||||||
Іс-әрекет
| 33 мин 4мин
5мин
3 мин
2 мин
5мин
3 мин
2 мин
3мин | Жаңа сабақ 1-жаттығу Екі бағандағы сөздерді салыстыру тапсырылады.
2-жаттығу «2,3,1» әдісі Ойлан,талқыла,баянда Сызбаны түсіндіру ұсынылады.
3-жаттығу Сөздерді көшіріп жазу,күрделі сөздердің жасалу жолын түсіндіру ұсынылады.
Сергіту сәті Қай топ жылдам?
4-жаттығу Күрделі сөздерді оқып,мағынасын түсіндіру ұсынылады. «2,3,1» әдісі Ойлан,талқыла,баянда
5-жаттығу Тіркескен сөздерден күрделі сөздерді табу,дәлелдеу ұсынылады.
7-жаттығу «Жеті ата» сөзі сөз тіркесі не күрделі сөз тіркесі екенін дәлелеу ұсынылады.
Кейінгі тапсырма Дауыссыз дыбыстарды жаз. Ұяң: Үнді: Қатаң: | Жұптық тапсырма Екі бағандағы сөздерді салыстырады,Жазылуын, мағынасын бір-біріне түсіндіреді.
Ережені оқып,қорытындылайды. Топтық жұмыс Сызба бойынша
Сөз тіркесі,бірікке сөз,қос сөз,қысқарған сөз арықыл жасалатынын түсіндіреді. Жеке жұмыс Кестені толтырады
Топтық жұмыс Күрделі сөздер жазады. Жұптық жұмыс Күрделі сөздерді жасалу жодары мен жазылу ерекшеліктеріне қарай топтастырады.
Жеке жұмыс Дәлелдеу кестесін пайдалагып, берілген сөздердің күрделі сөз екенін дәлелдейді. Жеке жұмыс Жағдаятты оқиды. «Жеті ата» сөзі сөз тіркесі не күрделі сөз тіркесі екенін дәлелдейді. Кестені толтырады | Үздік жұп Өзара тексе реді Өзара тексере ді Кесте Дайын жауап үлгісі арқылы өзін тексереді | Оқулық Кесте Оқулық Кесте оқулық | ||||||||||||||||||||||||||
| 1 мин | Кейінгі оқу Үй тапсырмасы: 12-жаттығу | Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады. | | | ||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия | 5 мин | «Еркін микрафон» (ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым) | Бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын айтып, сабаққа кері байланыс береді | | |
Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар | |
Не сәтті болды? |
|
Не сәтті болмады? |
|
Нені жақсартуға болады? |
|
Мен өз дағдыларымда нені дамыта алдым? Нені өзгертуге болады?
|
|