Тақырыбы:
| Уақыт ұлы күш
| ||||||||
Күні, айы: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||
7-сынып | Сабаққа қатысқан оқушылар саны: | Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: | |||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | А4 шығармадағы кейіпкерлерге автор берген мінездеменің тілдік құралдарын талдау.
| ||||||||
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар: Кейіпкерлерді сипаттай алады. | ||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: Мәтінге сұрақтар құрастыра алады | |||||||||
Кейбір оқушылар: Мәтінді толық талдап мазмұнын өзгерте алады | |||||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады:
| ||||||||
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
| |||||||||
Диалог құруға шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:
| |||||||||
Талдауға арналған сұрақтар: | |||||||||
| |||||||||
Не себебті ......деп ойлайсыз | |||||||||
| |||||||||
ишара | |||||||||
| |||||||||
Алдыңғы оқу | «Ыстық орындық»Үш тілді білу –үлкен өнер тақырыбында сұрақтар құрастыру. | ||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||
Сабақтың кезеңдері | Жоспарланған жұмыс | Ресурстар | |||||||
Сабақтың басы (2-5 минут) | 1-тапсырма Ширату жаттығу Оқушылар сағат тілімен шеңберде дөңгеленіп тұрып, санап шығады. Ортада тұрған оқушы екі қолын көтеріп музыка тоқтағанға дейін айналады. Музыка тоқтағанда тұрып қалады. Сағат тілі нешені көрсетіп тұрғанын табу керек |
| |||||||
Сабақтың ортасы (6-30 минут) | 1.Төмендегі Абай Құнанбаевтың өлеңін оқып шығып, өз ойларын қара сөзбен жазу. Сағаттың шықылдағы емес ермек, Һәмишә өмір өтпек ол білдірмек. Бір минут бір кісінің өміріне ұқсас, Өтті, өлді, тағдыр жоқ қайта келмек. Сағаттың өзі ұры шықылдаған, Өмірді білдірмеген, күнде ұрлаған. Тиянақ жоқ, тұрлау жоқ, келді, кетті, Қайта айналмас, бұрылмас бұлдыр заман. Өткен өмір белгісі осы сыбдыр, Көңілді күнде сындыр, әлде тындыр. Ақыл анық байқаған қылығыңды, Қу шыққансып қағасың босқа бұлдыр. Күн жиылып ай болды, он екі ай жыл, Жыл жиылып, қартайып қылғаны бұл. Сүйенген, сенген дәурен жалған болса, Жалғаны жоқ бір тәңірім, кеңшілік қыл. 2.Өлең жолдарына сүене отырып өз күн тәртібіңе постер құра.
|
| |||||||
Сабақтың соңы 30-35 минут | Б.б.б. әдісі арқылы кестені толтыру.
| | |||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||
Қорытындылау | | ||||||||
1. Сабақ барысына өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге? 2. Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? | | ||||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе не? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1: 2: |