Қазақ тілі мен әдебиетінің мұғалімі: Умурзакова К.И
Пән: Қазақ тілі
Сынып: 8 «А,Б,В»
Сабақтың тақырыбы: Этносаралық ерекше сенім
Сабақтың мақсаты: 1. Жаңа тақырып бойынша 3-5 сөйлем көлемінде монолог, диалог құрастырып айтып бере алады.
2. Талдауды орындай алады.
3. «Бірлік түбі – береке».
Сабақтың түрі: аралас
Сабақтың көрнекі құралдары: флипчарт, тест, бағалау парағы
| АКТ | Дарынды балаларды оқыту | Оқыту үшін бағалау | Жас ерекшелігін ескеру | Көшбасшылық | СТО | Жаңа әдістер |
|
|
|
|
|
|
|
І. Қызығушылығын ояту кезеңі
| № | Жұмыс тақырыбы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
| 1. | Ұйымдастыру | Амандасу. Бір-біріне сәттілік тілеу. |
|
| Кім бүгін кезекші?
| Кезекшінің мәлімдемесі. | ||
| Психологиялық ахуал | Қандай ұлт өкілі екенін сұрай отырып, достық ахуал жасау | ||
| Үй жұмысы | Кеспе карталар таратып, сұрақ-жауап арқылы тексеру | ||
| Дәптерлерді ашамыз! | Желтоқсанның он екісі Сынып жұмысы Этносаралық ерекше сенім | ||
| Сабақтың барысы:
| Жеке мақсат қою |
ІІ. Мағынаны тану кезеңі
|
| Оқылым | | І қатар: Мәтінді оқу, мәтіннен есімше тұлғалы сөздерді табу. ІІ қатар: Мәтінді оқу, мәтіннен есімше тұлғалы сөздерді табу І қатар: Мәтін бойынша үш сұраққа жауап беру.
ІІ қатар: Мәтін бойынша үш сұраққа жауап беру.
|
|
| Тыңдалым | Аудиожазба | Клоуз – тест |
|
| Айтылым |
| Тірек сөздер негізінде монолог айтып беру |
|
| Жазылым | Деңгейлік тапсырмалар | 1. «Сенім» сөзіне фонетикалық талдау. 2. «Халық» сөзін септеу. 3. Сайлануі, қалыптасу, жүргізу, гүлдену етістіктерін есімше формасына айналдыру. Түбірі мен жұрнағын белгілеу. Есімшені жіктеу |
ІІІ. Ой толғаныс кезеңі
|
| Қорытынды | Тест | Бағалау парақтарын толтыру |
|
| Үй жұмысы | Озық міндет (алдын-ала тапсырма беру) | 104-бет, 5-тапсырма 106-бет, 5-тапсырма |
|
| Рефлексия | Жетістік баспалдағы | Мен ... ұпай жинадым.Мен өз мақсатыма жеттім/жартылай жеттім. |


Қысқамерзімді жоспар (56 KB)

