| Пәні: Қазақстан тарихы | |||||||
| Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Ертедегі көшпелілер өмірі | Мектеп: №19 М.Мәметова ЖОМ | ||||||
| Күні: 10.11.2017 ж | Мұғалімнің аты-жөні: А.Турганова | ||||||
| Сынып: 5 «А»
| Қатысқандар саны: 17
| Қатыспағандар саны: 0 | |||||
| Сабақ тақырыбы: | Қазақстан территориясында темірдің игерілуі | ||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 5.4.2.2 – металл өндірісі жетілуінің шаруашылық салаларына тигізген ықпалын түсіндіру | ||||||
| Сабақ мақсаттары
| металл өндірісі жетілуінің шаруашылық салаларына тигізген ықпалын түсіндіру | ||||||
| Тілдік мақсат | Көшпелі ,жайылымдық | ||||||
| Бағалау критерийі | 1.Темірдің адам өміріндегі маңызын түсінеді 2. Шаруашылық салаларына тигізген ықпалын түсінеді,мысалдар арқылы дәлелдей алады | ||||||
| Құндылықтарды дарыту | Мәңгілік ел ұлттық идеясындағы еңбек қоғамы еңбек сүйгіштікке үйрету | ||||||
| Пәнаралық байланыс | Ежелгі Қазақстан тарихы | ||||||
| АКТ қолдану дағдылары | проектор, нотбук,слайд | ||||||
| Бастапқы білім | Қазақстан территориясында темірдің игерілуі
| ||||||
| Сабақтың барысы | |||||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс–әрекет | Ресурстар | |||||
| Басталуы 6 минут | Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу.
Психологиялық ахуал қалыптастыру: 1 минут Армысың, алтын күн! Армысың, көк аспан! Армысың, жан досым! Міне менің қолым, Жылуыңа жылу қос, Көтерілсін көңіл хош! Үй жұмысын тексері: ҰЖ: «Серіппелі сауал» Топқа бөлу санау арқылы 5минут
. |
| |||||
| 5 минут | ҰЖ: Суреттермен жұмыс
Сабақтың тақырыбымен таныстыру | ҚБ: ауызша қолдау | |||||
| Жаңа білім 10 минут
| Білу және түсіну ЖЖ: 59-60 беттегі мәліметті оқу 4 минут ТЖ: спикерлер сауалдары топтың жауаптары 5 минут Сұрақтары: 1.Ерте темір дәуірінің басты жаңалығы қандай? 2.Темір кенінің адам тіршілігіне пайдасын түсіндіру? 3. Салқын өңдеу тәсілінің маңыздылығын түсіндіру? Дескриптор: 1.Темірдің адам өміріне пайдасын біледі. 2.Темірді өңдеу жолдарын айта алады.
|
ҚБ: Басбармақ арқылы . | |||||
| Ортасы 3 минут
| Қолдану Мұғалімнің қосымша материалдармен таныстыру
|
| |||||
| Аяқталуы Сабақты бекіту 5 минут | Синтез Оқушыларды екі топқа бөліп Постер қорғау 1 -топ Мал шаруашылықтың пайдасы 2- топ Егін шаруашылықтың пайдасы Дескриптор: 1.Темірдің шаруашылыққа пайдасы туралы түсінеді. 2. Мысалдар келтіре алады. . | Смайликтер арқылы | |||||
| Бағалау 5 минут
Кері байланыс 3 минут | Оқушылардан қалыптастырушы бағалау алып, бағалау
Оқушыларға осы сабақтан алған әсерлері туралы кері байланыс алу | Смайликтер арқылы | |||||
| Қосымша ақпарат | |||||||
| Төмен оқушыға:
Орташа оқушыға:
Дарынды оқушыға:
| Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді смайликтер арқылы бағалаймын. | Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы Байланыс | |||||
| | | | |||||
| Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||
| Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? | |||||||
Аңыз дегеніміз не?
Аңыз әңгімелердің түрлерін ата.
Тарихи аңыздар дегеніміз не?
Батырлар туралы аңыз әңгімелер дегеніміз не?
Топонимикалық аңыздар дегеніміз не?
Ғашықтар туралы аңыздар дегеніміз не
Халық аузында кімдер туралы аңыз әңгімелер сақталған?
Ертегіден аңыздың айырмашылығы неде?
Асанқайғы кім?
Қай кезеңдерде өмір сүрген?
Асанқайғының қандай күйлері бар?
Асан атына «қайғы» сөзі не үшін қосылған?
Асанқайғы нені аңсады?
Асанқайғы қазақ жерін қанша жыл шолып өтті?
Асанқайғы қай жерлерді шарлайды?
Асанқайғы туралы аңыздардың ішіндегі ең таңдаулысы қай аңыз?
| Асанқайғы Сәбитұлы ХІҮ ғасырдың соңында туылып – ХҮ ғасырдың басында дүниеден өткен . | Дұрыс | Бұрыс |
| Асанқайғының «Аққу», «Боз інген», «Жұмыр қылыш» деген күйлері бар. |
|
|
| Асанқайғы Жерұйықты іздеді. |
|
|
| Асанқайғы Жерұйықты жүйрік тұлпармен іздеді. |
|
|
| Асанқайғы Жерұйықты 8 жыл іздеді. |
|
|
| Асанқайғы барлық жерге бірдей сын айтты. |
|
|
| Асанқайғы Сәбитұлы ХІҮ ғасырдың соңында туылып – ХҮ ғасырдың басында дүниеден өткен . | Дұрыс | Бұрыс |
| Асанқайғының «Аққу», «Боз інген», «Жұмыр қылыш» деген күйлері бар. |
|
|
| Асанқайғы Жерұйықты іздеді. |
|
|
| Асанқайғы Жерұйықты жүйрік тұлпармен іздеді. |
|
|
| Асанқайғы Жерұйықты 8 жыл іздеді. |
|
|
| Асанқайғы барлық жерге бірдей сын айтты. |
|
|
| Асанқайғы Сәбитұлы ХІҮ ғасырдың соңында туылып – ХҮ ғасырдың басында дүниеден өткен . | Дұрыс | Бұрыс |
| Асанқайғының «Аққу», «Боз інген», «Жұмыр қылыш» деген күйлері бар. |
|
|
| Асанқайғы Жерұйықты іздеді. |
|
|
| Асанқайғы Жерұйықты жүйрік тұлпармен іздеді. |
|
|
| Асанқайғы Жерұйықты 8 жыл іздеді. |
|
|
| Асанқайғы барлық жерге бірдей сын айтты. |
|
|
Екі жақты күнделік
|
Қарсақбай |
|
|
| |
|
| |
|
| |
|
| |
|
|
Екі жақты күнделік
|
Баянауыл |
|
|
| |
|
| |
|
| |
|
| |
|
|
Екі жақты күнделік
|
Жетісу
|
|
|
| |
|
| |
|
| |
|
| |
|
|
Екі жақты күнделік
|
Аспара |
|
|
| |
|
| |
|
| |
|
| |
|
|

Қазақстан территориясында темірдің игерілуі (30.12 KB)

