Меню
Разработки
Разработки  /  Математика  /  Уроки  /  6 класс  /  "Қайталауға араналған жаттығулар"

"Қайталауға араналған жаттығулар"

Саба?ты? ма?саты: О?ушыларды? ой-?рісін ке?ейтіп есте са?тау ?абілетін шы?дау, ?ткенді еске т?сіріп, о?ушыларды? білімге ?ызы?ушылы?ын арттыру.

Саба?ты? барысы: 1) ?йымдастыру кезе?і;

2) ?й тапсырмасын тексеру;

3) ?айталау жатты?улары;

К?рнекіліктер: таратпа карточкалар

На?ыл с?здер: 1. Арифметика математиканы?, ал математика ?ылымдарды? патшасы.

(К.Гаусс)

2. Мен математика?а ?абілетсіз адам болады дегенге сенбеймін. /Постников/.

І. ?ызы?ушылы?тарын арттыру: «Ой ?оз?ау»

1. ?айталау с?ра?тары.

1. ?атынас дегеніміз не? Екі санны? санны? б?ліндісін ?атынас деп айтамыз.

2. Пропорция дегеніміз не? Пропорция дегеніміз – екі ?атынасты? те?дігі.

3. Тура пропорционал шамалар дегеніміз не ?

4. Кері пропорционал шама дегеніміз не?

5. ?андай санды о? сандар дейміз?

6. ?андай сандарды теріс сандар дейміз?

7. О? сан?а да, теріс сан?а да жатпайтын сан ?андай сан?

8. ?андай сандар ?арам-?арсы сандар деп аталады?

9. ?андай сандар б?тін сандар жиынын ??райды?

10. Рационал сандар жиынын ?андай сандар жатады?

11. Санына ?арама-?арсы санды ата?дар.

12. О? санына ?арама-?арсы санды ата?дар.

13. Теріс сандар?а ?арма-?арсы санды ата?дар.О? санны? модулі ?андай сан?

14. Теріс санны? модулі ?андай сан?

06.02.2017

Содержимое разработки

математика 6 сынып

Сабақтың тақырыбы: Қайталауға араналған жаттығулар

Сабақтың мақсаты: Оқушылардың ой-өрісін кеңейтіп есте сақтау қабілетін шыңдау, өткенді еске түсіріп, оқушылардың білімге қызығушылығын арттыру.

Сабақтың барысы: 1) Ұйымдастыру кезеңі;

2) Үй тапсырмасын тексеру;

3) Қайталау жаттығулары;

Көрнекіліктер: таратпа карточкалар

Нақыл сөздер: 1. Арифметика математиканың, ал математика ғылымдардың патшасы.

(К.Гаусс)

2. Мен математикаға қабілетсіз адам болады дегенге сенбеймін. /Постников/.



І. Қызығушылықтарын арттыру: «Ой қозғау»

1. Қайталау сұрақтары.

1. Қатынас дегеніміз не? Екі санның санның бөліндісін қатынас деп айтамыз.

2. Пропорция дегеніміз не? Пропорция дегеніміз – екі қатынастың теңдігі.

3. Тура пропорционал шамалар дегеніміз не ?

4. Кері пропорционал шама дегеніміз не?

5. Қандай санды оң сандар дейміз?

6. Қандай сандарды теріс сандар дейміз?

7. Оң санға да, теріс санға да жатпайтын сан қандай сан?

8. Қандай сандар қарам-қарсы сандар деп аталады?

9. Қандай сандар бүтін сандар жиынын құрайды?

10. Рационал сандар жиынын қандай сандар жатады?

11. Санына қарама-қарсы санды атаңдар.

12. Оң санына қарама-қарсы санды атаңдар.

13. Теріс сандарға қарма-қарсы санды атаңдар.Оң санның модулі қандай сан?

14. Теріс санның модулі қандай сан?

15.Қандай санның модулі нөлге тең?

2. Үй тапсырмасын тексеру. (кейбіреуін тақтаға шығарту)

ІІ. Мағынаны тани білу:

3. Порпорцияның негізгі қасиетін пайдалансақ:


5х = 15*7

5х = 105

х = 105: 5

х = 21

  1. Гүлназдың ойлаған екі санының қатынасы 8:5 қатынасына тең. Осы сандардың қосындысы 39-ға тең. Гүлназдың ойлаған сандарын табыңдар.

  2. Гүлназдың ойлаған екі санының қатынасы 8:5 қатынасына тең. Осы сандардың айырмасы 1,5-ға тең. Гүлназдың ойлаған сандарын табыңдар.

4. Мына сызбалардың қанша үшбұрыштар бар, соны айтыңдар.



4. Мына сызбалардың қанша үшбұрыштар бар, соны айтыңдар.





5. Кітаппен жұмыс. № 380 (есептеңдер), №378

3*│- 0,8│+0,9 *6 =

0,19|- 0,17|*3 - |2,4| : 6=



6.Сергіту сәті.

  1. Алманың жартысы неге ұқсайды? (өзінің жартысына)

  2. Үш сызықтан пайда болған фигура?(үшбұрыш)

  3. Бір шоколадты 100 теңгеге сатып аламыз. 1,5 шоколадты неше теңгеге сатып алуға болады. (200)

  4. Үстелде 3 стақан сүт бар.Алмаз бір стақан сүтті ішіп қойды. Үстелде неше стақан бар? (3)

  5. Торда 4 қоян бар. 4 бала 4 қоянды әкетті, ал бір қоян торда қалды. Неге?

  6. Миллиард санын жазғанда неше нол керек(9)

  7. Кім барлық тілде сөйлейді (жаңғырық)

  8. Екі қатынастың теңдігі (пропорция)

  9. Қыры 5 дм-ге тең кубтың көлемі. (125)

  10. Бес жарым таяқтың неше ұшы бар?(12)

  11. Егер тырна бір аяғымен тұрса 3 кг болады, ал екі аяғымен тұрса оның салмағы қанша?(3 кг)

  12. Үстел беті төртбұрышты, оның бір бұрышын арамен кесіп алсақ, неше бұрыш қалады? (5 бұрыш)

  13. Төрт қойдың неше аяғы бар? (16 аяқ)

  14. Бойы екі қарыс, сиып тұр 25 арыс. (сызғыш)

  15. Қандай сан барлық санға қалдықсыз бөлінеді. (0)

ІІІ. Қорытынды: «Ой толғау»

ІV. Тест тапсырмалары. (10 мин)


V. Үйге тапсырма. (2 мин.) № 377, № 378 (3,4)

VІ. Оқушыларды бағалау. (1 мин.)













1. Қатынас дегеніміз не?



2. Пропорция дегеніміз не?



3. Тура пропорционал шамалар дегеніміз не ?



4. Кері пропорционал шама дегеніміз не?



5. Қандай санды оң сандар дейміз?



6. Қандай сандарды теріс сандар дейміз?



7. Оң санға да, теріс санға да жатпайтын сан қандай сан?



8. Қандай сандар қарам-қарсы сандар деп аталады?



9. Қандай сандар бүтін сандар жиынын құрайды?



10. Рационал сандар жиынын қандай сандар жатады?



11. Санына қарама-қарсы санды атаңдар.



12. Оң санына қарама-қарсы санды атаңдар.

13. Теріс сандарға қарма-қарсы санды атаңдар.Оң санның модулі қандай сан?



14. Теріс санның модулі қандай сан?



15.Қандай санның модулі нөлге тең?








































-80%
Курсы повышения квалификации

Активизация основных видов деятельности учащихся на уроках математики в условиях реализации ФГОС в основной школе

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
"Қайталауға араналған жаттығулар" (41.82 KB)
