Пәні: қазақ тілі 3 «А», «Б». 10.02.2017 ж 3 «В» сынып
Сабақтың тақырыбы: Ең ыстық айлар
Сабақтың мақсаты: Ең ыстық айлар туралы толық мағлумат беру, идеясын ашу, сұрау есімдік туралы түсіну беру. Бір-біріне кедергі жасамауға тәрбиелеу
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: Баяндау, оқыту ойыны, ашық сұрақ, деңгейлік тапсырма.
Сабаққа қажетті көрнекіліктер: Қима қағаз, грамматикалық кесте, оқулық,
Күтілетін нәтиже: ең ыстық айлар туралы біледі. Оқушылар тарау бойынша алған білімдерін қорытындылай алады.
Сабақ жоспары | Мұғалімнің шеберлігі | Оқушының іс-әрекеті | ||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі | Сәлемдесу Психологиялық дайындық.
| Сабаққа даярланады.
| ||||||||||||
Үй жұмысын тексеру Сұрақ-жауап әдісі | дауысты дыбысты пысықтау.. | Үй жұмысы бойынша сұрақтарға жауап береді. | ||||||||||||
Дәптерлерін тексеру | Үй жұмысын кім орындады? | Орындаған жұмыстарын ұсынады. | ||||||||||||
Үлгерім деңгейі төмен оқушылармен жұмыс | Үлестірме қағаз тарату Деңгейлік тапсырмалар. | Үлгерімі деңгейі төмен оқушылар үлестірме қағаздарда берілген тапсырмаларға жауап береді. Дарынды оқушылар жаңа тақырыпқа байланысты мәліметтер жинап келеді. | ||||||||||||
Жаңа сабақ Ашық сұрақ | Суреттер көрсету арқылы сұрақтар қою Қандай айлар ең ыстық болады? | Жаңа сабақтың тақырыбын ашады. Оқушылар топтасып жұмыс істейді. | ||||||||||||
«Жоғалған жалғаулықтар» оқыту ойыны | Сөздікпен жұмыс
| Оқушылар бір-біріне түсіндіреді. | ||||||||||||
Жазылым Грамматика минуты | Емле бойынша түсіндіру | Оқушылар грамматикалық тақырыпты дәптерлеріне жазып алады. | ||||||||||||
Сабақты бекіту | 1-тапсырма. Өлеңді мәнерлеп оқы, жаттап ал 2-тапсырма. Біліп ал 3-тапсырма. Диалогті түсініп оқы 4-тапсырма. Толықтырып жаз. | Оқушылар деңгейлік тапсырманы орындайды. | ||||||||||||
Сабақты қорытындылау
| Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы тақырып бойынша білімдерін жинақтайды. | Бір-біріне түсіндіреді. | ||||||||||||
Бағалау Үй жұмысы: | Оқушылардың білімдерін бағалау 5 – тапсырма, 150 бет. | Өзін-өзі бағалау |