| Күні:10.04.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Сауат ашу №105 Байменова Гүлзира | |||||||
| Сабақтың тақырыбы | Біздің кафеде.Буын. | |||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту | |||||||
| Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. | |||||||
| Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | |||||||
| Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |||||||
| Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы | |||||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||
| Тілдік құзыреттілік | Кафе | |||||||
| Сабақ барысы | ||||||||
| Кезең дер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурс тар | |||
| Кіріспе | 5мин | Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. Оқушылармен сәлемдесу.Үш тілде амандасу. Бүгінгі көңіл-күйді сұрау Өткен сабақты қайталау «Сұрақ-жауап» әдісі 3 мин -Дыбыстар нешеге бөлінеді? 2-ге -Дауысты дыбыс,дауыссыз дыбыс Дауысты дыбыстарды қандай дөңгелекшемен белгілейміз? -Дауыссыз дыбыстарды ше? -Жуан дауысты дыбыстарды ата? -Жіңішке дауысты дыбыстарды ата?
| Сергіту сәтін жасайды.
Сұрақтарға жауап береді. | Смайлик
Жұлдыз ша | Қима –қағаз дар | |||
| Ой қозғау | 5 мин | Топтық жұмыс 1 топ-алма,банан,сәбіз 2 топ-қызылша,қызанақ,картоп 3 топ-қарбыз,шие,алмұрт | Берілген сөздерге дыбыстық талдау жасайды | смайлик | Сурет тер | |||
| Іс-әрекет | 25 мин
| Бүгінгі күннің ретімен тақырыпты жазады «Біздің кафе»Буын
Оқулықпен жұмыс Әли мен Мерейдің әңгімесін оқу. 1)Тізбектей оқу 2)Мазмұнын айту 1-жаттығу.Суретпен жұмыс Біздің кафе бұрышын қалай жасауға болады?
2-жаттығу.Әңгімені тыңда 1)Мұғалімнің оқуы 2)Тізбектей оқу 3)Мазмұнын айту 4)Көгөністерді пайдаланып қандай тағам түрлерін жасар едіңіздер?
Топтық жұмыс Семантикалық карта Тауық,тары,мысық,сүйек Сергіту сәті Мынау менің жүрегім, Бәрі осыдан басталған. Мынау басым ақылды, Бәрін осы басқарған, Мынау менің оң қолым, Мынау менің сол қолым, Барлық істі атқарған.
3-жаттығу. Сөйлемдерді көшіріп жаз Тары адам ағзасына пайдалы. Тарыдан түрлі тағамдар жасалады.
4-жаттығу. Буындардан мақал құрастыр Не ексең соны орасың
«Кім жылдам» ойыны Суретпен жұмыс
«Ыстық орындық» әдісі
-Дыбыстар нешеге бөлінеді? -Дыбыс дегеніміз не? -Әріп дегеніміз не? -Буын дегеніміз не? -Дауысты дыбыстарды ата? -Дауыссыз дыбыстарды ата? -Жуан дауысты дыбыстарды ата? -Жіңішке дауысты дыбыстарды ата?
Бағалау:
|
Бүгінгі күннің реті мен тақырыпты жазады
Мәтінді мәнерлеп оқиды Мазмұнын айтады
Сұрақтарға жауап береді
Әңгімені оқиды,мазмұнын айтады
Берілген тапсырманы топпен орындайды
Сергіту сәтін орындайды
Сөйлемдерді көшіріп жазады,буынға бөледі.
Буындардан мақал құрастырады
Суреттегі тағам атауларын буынға бөледі.
Сұрақтарға жауап береді | Шапа лақ
Мадақ тау
шапалақ
Мадақ тау
Мадақ тау
Мадақтау
Мадақтау
|
Сурет тер
Акт
Қима қағаз
Қима қағаз
Дәптермен жұмыс
Жұ мыс дәптері
Оқулықпен жұмыс
| |||
| Сабақтың соңы 2 минут
| Рефлексия
Не сәтті болды? Не сәтсіз болды? | Желкенді кеме | ||||||
| Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
| Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||
| Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
| Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | ||||||



Біздің кафеде.Буын (67.27 KB)

