Ф-Е-10/5.4
№ 2 сабақ жоспар
Пән: Агрономия негіздері.
Тобы:
|
М-16-2
|
|
|
|
|
|
Күні, мерзімі:
|
07.09.2017 ж
|
|
|
|
|
|
Сабақтың түрі: Аралас
Сабақтың тақырыбы:Өсімдіктердің тіршілік шарттары.
Сабақтың мақсаты:Білімділік:Оқушылырға бүкіл тіршілік иелері үшін су, ауа, жылу, жарық, тіршілік шарттары аса қажеттілігін оларсыз өмір сүру мүмкін еместігін түсіндіру, білімдерін, оқу қабілеттерін арттыру.
Дамытушылық:Оқушылардың іс әрекетін басқару арқылы ой таласын туғызу, оқу материалдарының мазмұнын өмірімен байланыстыру арқылы оқушылардың білім-біліктілігін арттыру.
Тәрбиелік:Оқушылардың бойына ұлттық рухты сіңіріп, өз ұлтының әдет-ғұрпын, салт санасын құрметтеуге, салауатты өмір салтын насихаттауға үйрету.
Пәнаралық байланыс: Топырақтану. Өсімдік шаруашылығы.
Қолданылатын әдебиеттер тізімі:
Негізгі: Қ. Әрінов «Агрономия негіздері»
Сабақтың барысы мен мазмұны:
Сабақтың кезеңдері
|
Мазмұны
|
Әдіс-тәсілдері
|
Қолданылатын көрнекіліктер және ТОҚ
|
Уақы-ты
|
І. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу, дәрісхана тазалығын тексеру, олардың назарын сабаққа аудару.
|
3мин.
|
ІІ.Сабақтың жоспары мен мақсатын таныстыру:Өсімдіктердің тіршілік шарттары: 1.Жарық. 2.Су. 3.Ауа. 4.Күн. 5.Қоректік заттар.
|
1 мин
|
III.Үй жұмысын тексеру, оқушылардың білімдерін бақылау:
|
1Ауыл шаруашылығының салалары.
2.Агрономия ғылымының негізгі буыны.
3.Қазақстанда өсірілетін дақылдардардың егіс көлемі.
|
Сұрақтармен жұмыс
Тақтаға шығару
|
Плакаттар Муляж
|
20 мин
|
1V.Оқушылардың білімдерін бағалау: Оқушылардың жетістіктерімен кемшіліктеріне тоқталып, берген жауаптарына, білім дәрежесіне сай етіп бағалау.
|
5 мин
|
V.Жаңа тақырыпты жариялау, мақсатын айқындау, жазу (тақтада және дәптерде).
Мақсаты: Бүкіл тіршілік иелері үшін су, ауа, жылу, күн болмаса өмір тоқтап қалатынын және өсімдіктердің өмір сүруіне аса қажеттілігін, олардың өз шамасында болатынын үйрету.
Тақырыбы: Өсімдіктердің тіршілік шарттары.
|
2 мин
|
YI. Жаңа материалды түсіндіру:
|
Өсімдіктердің тіршілік шарттары
1.Жарық.
2.Су.
3.Ауа.
4.Күн.
5.Қоректік заттар.
|
Баяндау
Түсіндіру
Конспектілеу
|
Гербарий
Өсімдік баулары
Слайд№1
|
30 мин
|
VII. Жаңа материалды бекіту:
|
1. Өсімдіктердің тіршілік шарттары ата
2. Жылу режимі.
3.Жарық режимі.
4.Ауа режимі.
5.Су режимі.
6.Қоректік заттарға нелер жатады.
8. Минералды қоректену.
9. Ауа арқылы қоректену.
|
Сұрақ-жауап Қызығушылығын ояту, мәтінмен жұмыс
|
Гербарий
Өсімдік баулары
Слайд№1
|
15 мин
|
VIII. Сабақты қорытындыла:
|
Өтілген сабақты сұрақ-жауап әдісі арқылы қорытындылап, белсенділік танытқан оқушыларды бағалау.
|
3 мин
|
ІХ. Үйге тапсырма беру.
Негізгі: И. Сейітов «Агрономия негездері»10-12 беттер
|
1 мин
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқытушы: _____________________________________________________
Ф-Е-10/5.4
№ 2 сабақ жоспар
Пән: Агрономия негіздері.
Тобы:
|
М-16-2
|
|
|
|
|
|
Күні, мерзімі:
|
07.09.2017 ж
|
|
|
|
|
|
Сабақтың түрі: Аралас
Сабақтың тақырыбы:Өсімдіктердің тіршілік шарттары.
Сабақтың мақсаты:Білімділік:Оқушылырға бүкіл тіршілік иелері үшін су, ауа, жылу, жарық, тіршілік шарттары аса қажеттілігін оларсыз өмір сүру мүмкін еместігін түсіндіру, білімдерін, оқу қабілеттерін арттыру.
Дамытушылық:Оқушылардың іс әрекетін басқару арқылы ой таласын туғызу, оқу материалдарының мазмұнын өмірімен байланыстыру арқылы оқушылардың білім-біліктілігін арттыру.
Тәрбиелік:Оқушылардың бойына ұлттық рухты сіңіріп, өз ұлтының әдет-ғұрпын, салт санасын құрметтеуге, салауатты өмір салтын насихаттауға үйрету.
Пәнаралық байланыс: Топырақтану. Өсімдік шаруашылығы.
Қолданылатын әдебиеттер тізімі:
Негізгі: Қ. Әрінов «Агрономия негіздері»
Сабақтың барысы мен мазмұны:
Сабақтың кезеңдері
|
Мазмұны
|
Әдіс-тәсілдері
|
Қолданылатын көрнекіліктер және ТОҚ
|
Уақы-ты
|
І. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу, дәрісхана тазалығын тексеру, олардың назарын сабаққа аудару.
|
3мин.
|
ІІ.Сабақтың жоспары мен мақсатын таныстыру:Өсімдіктердің тіршілік шарттары: 1.Жарық. 2.Су. 3.Ауа. 4.Күн. 5.Қоректік заттар.
|
1 мин
|
III.Үй жұмысын тексеру, оқушылардың білімдерін бақылау:
|
1Ауыл шаруашылығының салалары.
2.Агрономия ғылымының негізгі буыны.
3.Қазақстанда өсірілетін дақылдардардың егіс көлемі.
|
Сұрақтармен жұмыс
Тақтаға шығару
|
Плакаттар Муляж
|
20 мин
|
1V.Оқушылардың білімдерін бағалау: Оқушылардың жетістіктерімен кемшіліктеріне тоқталып, берген жауаптарына, білім дәрежесіне сай етіп бағалау.
|
5 мин
|
V.Жаңа тақырыпты жариялау, мақсатын айқындау, жазу (тақтада және дәптерде).
Мақсаты: Бүкіл тіршілік иелері үшін су, ауа, жылу, күн болмаса өмір тоқтап қалатынын және өсімдіктердің өмір сүруіне аса қажеттілігін, олардың өз шамасында болатынын үйрету.
Тақырыбы: Өсімдіктердің тіршілік шарттары.
|
2 мин
|
YI. Жаңа материалды түсіндіру:
|
Өсімдіктердің тіршілік шарттары
1.Жарық.
2.Су.
3.Ауа.
4.Күн.
5.Қоректік заттар.
|
Баяндау
Түсіндіру
Конспектілеу
|
Гербарий
Өсімдік баулары
Слайд№1
|
30 мин
|
VII. Жаңа материалды бекіту:
|
1. Өсімдіктердің тіршілік шарттары ата
2. Жылу режимі.
3.Жарық режимі.
4.Ауа режимі.
5.Су режимі.
6.Қоректік заттарға нелер жатады.
8. Минералды қоректену.
9. Ауа арқылы қоректену.
|
Сұрақ-жауап Қызығушылығын ояту, мәтінмен жұмыс
|
Гербарий
Өсімдік баулары
Слайд№1
|
15 мин
|
VIII. Сабақты қорытындыла:
|
Өтілген сабақты сұрақ-жауап әдісі арқылы қорытындылап, белсенділік танытқан оқушыларды бағалау.
|
3 мин
|
ІХ. Үйге тапсырма беру.
Негізгі: И. Сейітов «Агрономия негездері»10-12 беттер
|
1 мин
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқытушы: _____________________________________________________
Ф-Е-10/5.4
№ 2 сабақ жоспар
Пән: Агрономия негіздері.
Тобы: | М-16-2 | | | | | |
Күні, мерзімі: | 07.09.2017 ж | | | | | |
Сабақтың түрі: Аралас
Сабақтың тақырыбы:Өсімдіктердің тіршілік шарттары.
Сабақтың мақсаты:Білімділік:Оқушылырға бүкіл тіршілік иелері үшін су, ауа, жылу, жарық, тіршілік шарттары аса қажеттілігін оларсыз өмір сүру мүмкін еместігін түсіндіру, білімдерін, оқу қабілеттерін арттыру.
Дамытушылық:Оқушылардың іс әрекетін басқару арқылы ой таласын туғызу, оқу материалдарының мазмұнын өмірімен байланыстыру арқылы оқушылардың білім-біліктілігін арттыру.
Тәрбиелік:Оқушылардың бойына ұлттық рухты сіңіріп, өз ұлтының әдет-ғұрпын, салт санасын құрметтеуге, салауатты өмір салтын насихаттауға үйрету.
Пәнаралық байланыс: Топырақтану. Өсімдік шаруашылығы.
Қолданылатын әдебиеттер тізімі:
Негізгі: Қ. Әрінов «Агрономия негіздері»
Сабақтың барысы мен мазмұны:
Сабақтың кезеңдері | Мазмұны | Әдіс-тәсілдері | Қолданылатын көрнекіліктер және ТОҚ | Уақы-ты |
І. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу, дәрісхана тазалығын тексеру, олардың назарын сабаққа аудару. | 3мин. |
ІІ.Сабақтың жоспары мен мақсатын таныстыру:Өсімдіктердің тіршілік шарттары: 1.Жарық. 2.Су. 3.Ауа. 4.Күн. 5.Қоректік заттар. | 1 мин |
III.Үй жұмысын тексеру, оқушылардың білімдерін бақылау: | 1Ауыл шаруашылығының салалары. 2.Агрономия ғылымының негізгі буыны. 3.Қазақстанда өсірілетін дақылдардардың егіс көлемі. | Сұрақтармен жұмыс Тақтаға шығару | Плакаттар Муляж | 20 мин |
1V.Оқушылардың білімдерін бағалау: Оқушылардың жетістіктерімен кемшіліктеріне тоқталып, берген жауаптарына, білім дәрежесіне сай етіп бағалау. | 5 мин |
V.Жаңа тақырыпты жариялау, мақсатын айқындау, жазу (тақтада және дәптерде). Мақсаты: Бүкіл тіршілік иелері үшін су, ауа, жылу, күн болмаса өмір тоқтап қалатынын және өсімдіктердің өмір сүруіне аса қажеттілігін, олардың өз шамасында болатынын үйрету. Тақырыбы: Өсімдіктердің тіршілік шарттары. | 2 мин |
YI. Жаңа материалды түсіндіру: | Өсімдіктердің тіршілік шарттары 1.Жарық. 2.Су. 3.Ауа. 4.Күн. 5.Қоректік заттар. | Баяндау Түсіндіру Конспектілеу | Гербарий Өсімдік баулары Слайд№1 | 30 мин |
VII. Жаңа материалды бекіту: | 1. Өсімдіктердің тіршілік шарттары ата 2. Жылу режимі. 3.Жарық режимі. 4.Ауа режимі. 5.Су режимі. 6.Қоректік заттарға нелер жатады. 8. Минералды қоректену. 9. Ауа арқылы қоректену. | Сұрақ-жауап Қызығушылығын ояту, мәтінмен жұмыс | Гербарий Өсімдік баулары Слайд№1 | 15 мин |
VIII. Сабақты қорытындыла: | Өтілген сабақты сұрақ-жауап әдісі арқылы қорытындылап, белсенділік танытқан оқушыларды бағалау. | 3 мин |
ІХ. Үйге тапсырма беру. Негізгі: И. Сейітов «Агрономия негездері»10-12 беттер | 1 мин |
Оқытушы: _____________________________________________________