Материал на украинском языке.
Мета.
Ознайомити учнів з таблицею множення числа 3; вчити застосовувати її при розв’язуванні виразів і задач. Формувати вміння знаходити значення виразів на дії різних ступенів. Розвивати обчислювальні вміння, логічне мислення. Виховувати гостинність, взаєморозуміння.
Обладнання: картки для роботи в групах, в парах, таблиця множення числа 3, ілюстрації, лічильний матеріал, підручник математики для 2 класу (Рівкінд Ф. М. , Оляницька Л. В. ).
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Пролунав уже дзвінок,
Починається урок!
На уроці не куняй –
Математику вивчай!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
- Сьогодні, діти, на уроці математики ми побуваємо у гостях в однієї чудової дівчинки.
Казок країна чарівна,
У гості нас чека вона.
Отож, часу не гаймо,
У гості вирушаймо!
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
- Усна лічба.
а) гра «Шифрувальники».
Відгадати, як звуть цю дівчинку, ви зможете, коли розв’яжете приклади:
5·2+ 14= н 70+3·2= к 12:2+12=о 9+4·2=л 2·4+12=с
12 - 18:2= б 14:2+61=і 8+16:2=і 5·2+90=а 2:2+71=ж
|
24 |
3 |
76 |
68 |
18 |
16 |
17 |
100 |
20 |
72 |
|
н |
б |
к |
і |
о |
і |
л |
а |
с |
ж |
Записати відповіді в порядку зростання, прочитати ім’я казкового героя. (3, 16, 17, 18, 20, 24, 68, 72, 76, 100 - Білосніжка).
Мене гноми розбудили
Вас у гості запросили.
Кажуть, ви найкращі в світі,
Найщиріші, милі діти.
б) гра «Білосніжка накриває стіл».
14 цукерок Білосніжка розклала на тарілки, по 2 цукерки на кожну. Скільки тарілок з цукерками вийшло?
Біля кожної тарілки Білосніжка поклала 1 серветку і у неї залишилося ще 15 серветок. Скільки серветок було у Білосніжки?
У вазу Білосніжка поставила 5 волошок, а ромашок у 2 рази більше. Скільки ромашок поставила у вазу Білосніжка?
2. Каліграфічна хвилинка.
Білосніжці дуже подобаються різні загадки. Вона записала числа. Встановіть закономірність, знайдіть зайве число і пропишіть його у зошиті.
2 6 10 14 15 20 24 28 32 36
ІV. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні на уроці ми разом із Білосніжкою познайомимося з таблицею множення числа 3, навчимося застосовувати цю таблицю для обчислення виразів та задач.
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Ознайомлення з таблицею множення числа 3.
Гноми видобували коштовні камінці та вели їх облік. Камінці вони складали у купки по 3 камінці у кожну, щоб легше було обчислювати. Так у них вийшла таблиця. Розгляньте і поясніть її.
Весь материал - смотрите документ.






Урок математики "Таблиця множення числа 3" (0.81 MB)

