Меню
Разработки
Разработки  /  Математика  /  Уроки  /  2 класс  /  Урок математики для начальных классов «Вивчення таблиці ділення на 6. Порядок виконання дій у виразах»

Урок математики для начальных классов «Вивчення таблиці ділення на 6. Порядок виконання дій у виразах»

Материал на украинском языке. Мета: формувати навички швидкого табличного ділення числа 6, вправляти учнів у складанні та розв’язуванні задач.
31.05.2015

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Мета:

формувати навички швидкого табличного ділення числа 6;

вправляти учнів у складанні та розв’язуванні задач;

вдосконалювати навички обчислювальних операцій у межах вивченого матеріалу;

розвивати вміння застосовувати теоретичні знання на практиці та логічне мислення;

формувати вміння давати оцінку своїм знанням та пізнавальний інтерес до вивчення математики;

виховувати старанність і наполегливість у навчанні.

Хід уроку.

І. Організація класу до роботи.

Вчитель: Станьте, діти, всі рівненько

Посміхніться всі гарненько.

Поверніться до гостей,

Привітайтесь…

Учні (разом): – Добрий день!

Вчитель: Всі сідайте тихо, діти.

Домовляймось – не шуміти,

Руку гарно піднімати,

На уроці – не дрімати,

А знання мерщій хапати.

- Сьогодні на уроці ми з вами будемо подорожувати у часі. А саме, ми з вами вирушимо у стародавні часи, коли існували королі та королеви. З тих часів до нас у гості вирушили герої казки, яку ми прочитали на попередньому уроці. Скажіть мені, хто вони?

Діти(разом): – Попелюшка з принцом Еріком

- Але сталося велике лихо. По дорозі до нас, на карету наших гостей напали розбійники, викрали Попелюшку й сховали її у замку злого Кощїя Безсмертного. Допоможемо Еріку повернути принцесу?

Діти (разом): - Так!

Урок математики для начальных классов Вивчення таблиці ділення на 6. Порядок виконання дій у виразах

ІІ. Повідомлення теми уроку.

- Злочинники, котрі вкрали Попелюшку, вимагають, щоб принц показав свої знання і дали йому на це тиждень. А скільки днів у тижні? Давайте їх назвемо...

- Правильно! А ось тему з якої вони будуть перевіряти знання, вони залишили йому у записці. Давайте подивимось..

І темою нашого уроку є «Таблиця ділення на 6»

ІІІ. Каліграфічна хвилинка.

 - Та перед тим, як відправитися у нашу подорож, необхідно перевірити чи витримаємо ми навантаження. Правильно та красиво написана цифра у кожного буде свідчити про те, що ми витримаємо будь-яке навантаження. А яку цифру ми будемо писати ви дізнаєтесь з казки, яку я вам зараз прочитаю:

«Казка про Шістку»

Одного разу число Шість пішло мандрувати. Першого дня побувало воно у Понеділка, другого дня – у Вівторка, третього – у Середи, четвертого – у П’ятниці, а шостого – у Суботи. Ніде не затрималась Шістка більше однієї доби, а от у Суботу пробула аж шість днів. Почувалися вони хороше: навчилися співати шість пісень про дружбу, розказувати шість віршів про природу, намалювали шість малюнків про звірят, навчилися показувати шість фокусів. Коли поверталася Шістка додому, то запросила Суботу до себе на гостину.

Тож яку ми цифру писатимемо?

Правильно! Пишемо в зошитах рядок цифри 6.

ІV. Актуалізація опорних знань.

Молодці! Ми впоралися із завданням, а тепер вирушаємо у подорож. На нашому шляху ми побачили велике озеро. В ньому мешкає Водяник. Він сказав, що дозволить нам подолати його озеро, і навіть побудує міст, якщо ми виконаємо його завдання.

Через те, що він мешкає на озері, Водяник дуже погано розбирається в годинниках, тому першим завданням на нашому шляху буде «Записати котру годину показують годинники»

- Молодці! Ми впорались із завданням і Водяник люб’язно виконав своє обіцяння.

- Подорожуємо далі. Настав другий день тижня. Який? (вівторок)

- На шляху у нас невеличке лялькове місто. А править у ньому великий та суворий...(Карабас Барабас)

- Завданням від Карабасу Барабасу, щоб пройти далі, стало «Повторити табличку множення на 6 і скласти з неї табличку ділення»

- А ось як ми будемо повторювати табличку множення: « Випишіть з ряду чисел тільки ті, які є відповідями таблиці множення на 6.

8; 12; 14; 18; 21; 24; 26; 30; 34; 36; 42; 48; 54; 56.»

Весь материал - в документе.

Содержимое разработки







Розробка уроку

« ВИВЧЕННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 6. Порядок виконання дій у виразах»

2 клас

Вчитель початкових класів

Степаненко Катерина Юріївна







Торез 2015р.

Тема: Вивчення таблиці ділення на 6. Порядок виконання дій у виразах.

Тип уроку: урок- подорож із формуванням і закріпленням умінь і навиків ділення на 6.

Мета:

  • формувати навички швидкого табличного ділення числа 6;

  • вправляти учнів у складанні та розв’язуванні задач;

  • вдосконалювати навички обчислювальних операцій у межах вивченого матеріалу;

  • розвивати вміння застосовувати теоретичні знання на практиці та логічне мислення;

  • формувати вміння давати оцінку своїм знанням та пізнавальний інтерес до вивчення математики;

  • виховувати старанність і наполегливість у навчанні.

Обладнання: ноутбук, наочний супровід.

Методи: словесні, наочні, практичні, інтерактивні.



Хід уроку

І.Організація класу до роботи.

Вчитель: Станьте, діти, всі рівненько

Посміхніться всі гарненько.

Поверніться до гостей,

Привітайтесь…

Учні (разом): – Добрий день!

Вчитель: Всі сідайте тихо, діти.

Домовляймось – не шуміти,

Руку гарно піднімати,

На уроці – не дрімати,

А знання мерщій хапати.

- Сьогодні на уроці ми з вами будемо подорожувати у часі. А саме, ми з вами вирушимо у стародавні часи, коли існували королі та королеви. З тих часів до нас у гості вирушили герої казки, яку ми прочитали на попередньому уроці. Скажіть мені, хто вони?

Діти(разом): – Попелюшка з принцом Еріком

- Але сталося велике лихо. По дорозі до нас, на карету наших гостей напали розбійники, викрали Попелюшку й сховали її у замку злого Кощїя Безсмертного. Допоможемо Еріку повернути принцесу?

Діти (разом): - Так!

ІІ. Повідомлення теми уроку.

- Злочинники, котрі вкрали Попелюшку, вимагають, щоб принц показав свої знання і дали йому на це тиждень. А скільки днів у тижні? Давайте їх назвемо...

- Правильно! А ось тему з якої вони будуть перевіряти знання, вони залишили йому у записці. Давайте подивимось..

  • І темою нашого уроку є «Таблиця ділення на 6»

ІІІ. Каліграфічна хвилинка.

- Та перед тим, як відправитися у нашу подорож, необхідно перевірити чи витримаємо ми навантаження. Правильно та красиво написана цифра у кожного буде свідчити про те, що ми витримаємо будь-яке навантаження. А яку цифру ми будемо писати ви дізнаєтесь з казки, яку я вам зараз прочитаю:

«Казка про Шістку»

Одного разу число Шість пішло мандрувати. Першого дня побувало воно у Понеділка, другого дня – у Вівторка, третього – у Середи, четвертого – у П’ятниці, а шостого – у Суботи. Ніде не затрималась Шістка більше однієї доби, а от у Суботу пробула аж шість днів. Почувалися вони хороше: навчилися співати шість пісень про дружбу, розказувати шість віршів про природу, намалювали шість малюнків про звірят, навчилися показувати шість фокусів. Коли поверталася Шістка додому, то запросила Суботу до себе на гостину.

  • Тож яку ми цифру писатимемо?

  • Правильно! Пишемо в зошитах рядок цифри 6.

ІV. Актуалізація опорних знань

  • Молодці! Ми впоралися із завданням, а тепер вирушаємо у подорож. На нашому шляху ми побачили велике озеро. В ньому мешкає Водяник. Він сказав, що дозволить нам подолати його озеро, і навіть побудує міст, якщо ми виконаємо його завдання.

  • Через те, що він мешкає на озері, Водяник дуже погано розбирається в годинниках, тому першим завданням на нашому шляху буде «Записати котру годину показують годинники»

(6год.42хв. 12год.45хв. 10год.12хв. 3год.)

- Молодці! Ми впорались із завданням і Водяник люб’язно виконав своє обіцяння.

- Подорожуємо далі. Настав другий день тижня. Який? (вівторок)

- На шляху у нас невеличке лялькове місто. А править у ньому великий та суворий...(Карабас Барабас)

- Завданням від Карабасу Барабасу, щоб пройти далі, стало «Повторити табличку множення на 6 і скласти з неї табличку ділення»

- А ось як ми будемо повторювати табличку множення: « Випишіть з ряду чисел тільки ті, які є відповідями таблиці множення на 6.

8; 12; 14; 18; 21; 24; 26; 30; 34; 36; 42; 48; 54; 56.»

 V. Пояснення нового матеріалу. Робота за таблицями

- А як же ми будемо складати табличку ділення?

6*2 = 12 12 : 6 = 2

6*3 = 18 18 : 6 = 3

6*4 = 24 24 : 6 = 4

6*5 = 30 30 : 6 = 5

6*6 = 36 36 : 6 = 6

6*7 = 42 42 : 6 = 7

6*8 = 48 48 : 6 = 8

6*9 = 54 54 : 6 = 9

  • Що отримаємо, якщо добуток поділимо на перший множник? (Другий множник)

  • Дуже добре! Ми впорались і з цим завданням! Йдемо далі...

  VІ. Первинне закріплення вивченого матеріалу.

6.1 Розв'язування прикладів із коментуванням

  • На третій деньнашої подорожі, у середу, ми потрапили до на залізничну колію, але тут нас зустріла старенька Шапокляк. Щоб відправитись далі у потязі, нам потрібно розв’язати приклади з коментуванням. Але для того, щоб розвязати ці приклади нам потрібно згадати порядок виконання дій в прикладах з дужками й без дужок.(с.106)

Робота дітей в зошитах з почерговим коментуванням

30:6 + 17 = 22 96 – 42:6 = 89

54:6 – 48:6 =1 (96 - 42) : 6 = 9

60 – 24:6 = 56 12:6 + 18:6 = 5

- Ми відмінно виконали завдання і можемо спокійно вирушати далі на казковому потязі. Проїхавши трохи далі, в четвер увечері, ми виходимо на лісовій галявині, де нас вже зустрічає Баба Яга. На диво для нас, вона запропонувала нам відпочити. Вона дала завдання принцу «Провести з нами фізхвилинку»

- Але принц не міг, повернутися до нас, щоб провести з нами фізхвилинку, але він надіслав нам своїх помічників. Вони з нами і розімнуться, а принц все буде робити на полянці.

Діти повторюють за Смайликами рухи «Від зими до зими»

  • Ми просто молодці! Поки ми тут розминалися, у казковій країні вже настав ранок пя’того дня і принц вже дістався наступної зупинки «Дім злої Мачухи». Вона дала принцеві приклади. Принц їх розв’язав, але зробив у деяких з них помилки. Давайте допоможемо Еріку знайти та виправити помилки. А чи здогадаєтесь ви, чому виникли ці помилки?

21:3 + 4 = 3 41 – 21 – 5 = 25

90 – 30:6 = 85 28 – 8 : 4 = 5

45 – 6 * 5 = 15 36 + 18 : 3= 42

- Дуже добре! Як швидко ми пересуваємось! Залишилось декілька днів, і нам потрібно поквапитись! Мершій вирушаємо в субботу, до печери Змія Горинича де нас чекає нове випробування.

6.2 Робота над задачами. Робота з підручником.

- І ось, ми вже на порозі його печери. Він нас зустрічає з посмішкою, бо вважає, що ми не впораємося з його завданням. Отже нам потрібно дивлячись на умову задачі та наведені до неї вирази, записати про що ми дізнаємось, обчисливши кожен з них.

1 іграшка – 6грн.

4 іграшки – 24 грн.

Розвязання

- Подивіться на перший варіант дії. Що ми знайшли?

6 * 4 = 24 (грн.) заплатили всього

- Про що ми дізналися вирішивши цей приклад?

24 : 6 = 4 (ігр.) купили всього

- А що ж ми знайдемо цією дією?

24 : 4 = 6 (грн.) коштує одна іграшка

- Ой, як засмутився Змій Горинич! Не очікував він, що ми впораємось з його завданням. Але ми молодці і ще на крок наблизилися до мети. І знову нас очікує випробовування, адже у неділю нас зустрів злий Кащій Безсмертний. Для виконання його завдання нам потрібно відкрити підручники на стр.115 і виконати задачу під номером 760, «Прочитати задачі.Знайти серед поданих виразів ті, якими вони розв’язуються»

(25 - 5) + 10

25 : 5 + 10 = 15 (ос.) дітей і жінок разом

(25 + 10) : 5(шт.)зелених цукерок

6.3 Самостійна робота учнів на закріплення матеріалу

- А тепер попрацюйте самостійно. Складіть свою задачу за першим виразом.

Перевірка робіт учнів

VII. Домашнє завдання

  • І ось, нарешті, ми дісталися замку в якому схована Попелюшка! Але замок заклинило. Щоб його відкрити, нам потрібно записати в щоденнички Домащнє завдання стр.116, № 763, № 764

  • З нашою допомогою принц Ерік повернув собі свою кохану Попелюшку і дуже нам вдячний за це. Не будемо їм заважати, вони напевне вже хочуть додому. Урок завершено. Дякую за увагу.






-80%
Курсы повышения квалификации

Развитие пространственных представлений школьников в обучении математике в условиях реализации ФГОС

Продолжительность 36 часов
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
3000 руб.
600 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Урок математики для начальных классов «Вивчення таблиці ділення на 6. Порядок виконання дій у виразах» (0.24 MB)
