Меню
Разработки
Разработки  /  География  /  Уроки  /  6 класс  /  Түсті металлургия

Түсті металлургия

География пәні

Сабақтың тақырыбы: Түсті металлургия.Ауыр және жеңіл металдар металлургиясы.

Сынып :

Мерзімі:22.11

Сабақтың мақсаты:

Түсті металлургияның құрамы, ауыр металдар өндірісінің орналасуы, жеңіл металлургиясының ерекшелігі,бағалы, сирек кездесетін металдар туралы білім қалыптастыру.

Сабақтың міндеттері:

-оқушылар бұрыннан бар білімін жаңа біліммен байланыстыра алады;

-оқушылар өздіктерінен зерттеу жүргізе алады;

-кескін картамен жұмыс жасай алады;

-өзара ынтымақтастықтарын арттыру;

Табыс критерийлері:Өз ойын еркін жеткізе алады,тақырыпты меңгереді,ой қорытады, өзін-өзі,сыныптастарын бағалайды

Күтілетін нәтиже: дүниежүзі саяси картасының маңызын, қолданылу ерекшелігін анықтайды, топтық жұмыс кезінде ой-пікірлерін еркін жеткізе алады, ұсыныс жасайды, жүйелі сөйлейді, талдайды,дәлелдейді, өз бетімен, топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырады.

Сабақ түрі: аралас

Сабақтың әдіс-тәсілдері: топтастыру,ой қозғау, зерттеу, талдау, салыстыру, іздену.

Оқыту формалары: жеке, жұптық, топтық.

Көрнекілігі: флипчарт, маркер, карандаш,фломастер,өшіргіш,,бағалау парағы, стикер.

Ойлау деңгейі

Сабақтың барысы

Уақыт

Оқып үйренудің мақсаты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Психологиялық ахуал:

Ұйымдастыру кезеңі

1 мин

«Амандасу» дүние жүзі елдерінің амандасу түрлері.

Оқушылар жұппен шығып, амандасу түрлерін көрсетеді

Білу

Білу

5мин

Оқушылардың топта сабаққа белсенді қатысып, ой-өрістерін дамытып,тақырыпқа қызығушылықтарын арттыру.

Оқушылардың жауаптарынан жаңа тақырыпқа шығады

«миға шабуыл»

1.Металлургияның неше түрі бар?

2. Темір кені орналасқан жерлер

3.Толық циклды комбинат орналасқан қала

4.Ферроқорытпа зауыттары қай қалаларда орналасқан

Әдіс «ойлан,жұптас,бөлін»

Жеке, дара жұмыстар:

сәйкестендіреді, Оқушылар ауызша жауап береді

Оқушыларға әр топқа талқылауға беріледі,бірден ауызша жауап береді.Сұрақтарға жұппен,топпен,өзара пікірлермен алмасып,сұрақтарға жауаптарын береді

Оқушылар өз ойларын айтып,жаңа тақырыпқа шығады.

Дәптерлеріне күнді,тақырыпты жазады.

«Дыбыссыз қадам»тәсілі бойынша 4топқа бөлінеді

Түсіну

Түсіну

8 мин

Жаңа тақырыпқа шығу

Видео –не туралы көрсетілді?

Бұл қай өнеркәсіп туралы айтылған?

Сабағымыздың тақырыбы:түсті металлургия

Топтарға бөлу «Мозайка»әдісі

Топтың спикерін және тайпкипер таңдаймыз

Енді ақпаратты меңгеру үшін біз топта мынадай тапсырмаларды орындаймыз

1.түсті металлургия кешені

2. ауыр металдар

3.жеңіл металдар

4. бағалы,сирек кездесетін мсеталдар

Әдіс «бес саусақ»

топтар бір-бірін бағалайды

Мәтінмен жұмыс жасайды:

*түсініп оқиды

*ақпаратпен алмасады

(жұппен,топпен)

*топта талқылайды:өзара пікірлерімен алмасады,өз ойларын ортаға салады

*топта талқылайды

*постер жасайды,қорғайды

*спикер шынайы бағалауын қадағалайды

Спикерлер мазмұндайды

Қолдану

Қолдану

5 мин

Сабақта ақпарат қабылдауға,оны синтездеуге, талқылауға, ой туғызып, ерекшелігін сәйкестік, тигізетін әсерін жасай алуға бағыттау

1,2,3 топтарға конверттер беріледі

Географиялық диктант

Бағалау үшін түрлі смайлик суретін қоямыз,балалар көңіл-күйін стикерлермен білдіреді

Әр топ өз тапсырмасын орындайды

Топтастыру әдісі:

Жұмыс тәртібін реттеу, мәтіннен негізгі ойды тауып,өз пікірін білдіру,жұппен, топпен жұмысын ұйымдастыру.

Берілген тапсырманы нақты жауаптарын беру арқылы өз ойларын ортаға салады,

ақпаратпен алмасады

Талдау

Талдау

10мин

Оқушыларға алған білімдерін қорытындылап,сабақтың нәтижесін шығару

Кескін картамен жұмыс

Түсті металдардың орналасуын анықтау,кескін картаға түсіру

1.түсті металлургия кешені

2.ауыр металдар

3.жеңіл металдар

4.бағалы,сирек кездесетін металдар

Бағалау «екі жұлдыз, бір ұсыныс»

Жеке, дара жұмыстар:

сәйкестендіреді, жетіспейтін сөздерді жазады,шығарады

Жинақтау

Жинақтау

5 мин

Оқушыларға алған білімдерін қорытындылап, сабақтың нәтжесін шығару

Интербелсенді тақтада кестені сәйкестендіру

1 топ-түсті металллургия

2 топ- ауыр металдар

3 топ- жеңіл металдар

4 топ- бағалы, сирек кездесетін металдар

Бағалау

«маймыл»әдісі

Берілген тапсырманы нақты жауаптарын беру үшін өз ойларын ортаға салады)(жұппен,топпен)

топта талқылайды

Бағалау

Бағалау

5 мин

Кері байланыс беру ауызша әдіс «өрмекші әдісі»

Спикерлер бағалау парағы арқылы бағалайды

Үй жұмысы

1мин

Үй тапсырмасы 185-1 бет мазмұндау

Үй жұмысын күнделіктеріне жазады

27.12.2018

Содержимое разработки

География пәні

Сабақтың тақырыбы: Түсті металлургия.Ауыр және жеңіл металдар металлургиясы.

Сынып :

Мерзімі:22.11

Сабақтың мақсаты:



Түсті металлургияның құрамы, ауыр металдар өндірісінің орналасуы, жеңіл металлургиясының ерекшелігі,бағалы, сирек кездесетін металдар туралы білім қалыптастыру.



Сабақтың міндеттері:

-оқушылар бұрыннан бар білімін жаңа біліммен байланыстыра алады;

-оқушылар өздіктерінен зерттеу жүргізе алады;

-кескін картамен жұмыс жасай алады;

-өзара ынтымақтастықтарын арттыру;

Табыс критерийлері:Өз ойын еркін жеткізе алады,тақырыпты меңгереді,ой қорытады, өзін-өзі ,сыныптастарын бағалайды

Күтілетін нәтиже: дүниежүзі саяси картасының маңызын, қолданылу ерекшелігін анықтайды, топтық жұмыс кезінде ой-пікірлерін еркін жеткізе алады, ұсыныс жасайды, жүйелі сөйлейді, талдайды,дәлелдейді, өз бетімен , топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырады.

Сабақ түрі: аралас

Сабақтың әдіс-тәсілдері: топтастыру,ой қозғау, зерттеу, талдау, салыстыру, іздену.

Оқыту формалары: жеке, жұптық, топтық.

Көрнекілігі: флипчарт, маркер, карандаш,фломастер,өшіргіш,,бағалау парағы, стикер.





Ойлау деңгейі

Сабақтың барысы

Уақыт

Оқып үйренудің мақсаты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


Психологиялық ахуал:

Ұйымдастыру кезеңі


1 мин






«Амандасу» дүние жүзі елдерінің амандасу түрлері.






Оқушылар жұппен шығып, амандасу түрлерін көрсетеді

Білу

Білу



5мин


Оқушылардың топта сабаққа белсенді қатысып, ой-өрістерін дамытып,тақырыпқа қызығушылықтарын арттыру.

Оқушылардың жауаптарынан жаңа тақырыпқа шығады

«миға шабуыл»


1.Металлургияның неше түрі бар?

2. Темір кені орналасқан жерлер

3.Толық циклды комбинат орналасқан қала

4.Ферроқорытпа зауыттары қай қалаларда орналасқан



Әдіс «ойлан,жұптас,бөлін»


Жеке, дара жұмыстар:

сәйкестендіреді, Оқушылар ауызша жауап береді

Оқушыларға әр топқа талқылауға беріледі,бірден ауызша жауап береді.Сұрақтарға жұппен,топпен ,өзара пікірлермен алмасып ,сұрақтарға жауаптарын береді

Оқушылар өз ойларын айтып,жаңа тақырыпқа шығады.

Дәптерлеріне күнді,тақырыпты жазады.

«Дыбыссыз қадам»тәсілі бойынша 4топқа бөлінеді

Түсіну

Түсіну

8 мин

Жаңа тақырыпқа шығу

Видео –не туралы көрсетілді?

Бұл қай өнеркәсіп туралы айтылған?

Сабағымыздың тақырыбы:түсті металлургия

Топтарға бөлу «Мозайка»әдісі


Топтың спикерін және тайпкипер таңдаймыз


Енді ақпаратты меңгеру үшін біз топта мынадай тапсырмаларды орындаймыз

1.түсті металлургия кешені

2. ауыр металдар

3.жеңіл металдар

4. бағалы,сирек кездесетін мсеталдар

Әдіс «бес саусақ»

топтар бір-бірін бағалайды







Мәтінмен жұмыс жасайды:

*түсініп оқиды

*ақпаратпен алмасады

(жұппен,топпен)

*топта талқылайды:өзара пікірлерімен алмасады,өз ойларын ортаға салады

*топта талқылайды

*постер жасайды,қорғайды

*спикер шынайы бағалауын қадағалайды

Спикерлер мазмұндайды

Қолдану

Қолдану

5 мин

Сабақта ақпарат қабылдауға,оны синтездеуге, талқылауға, ой туғызып , ерекшелігін сәйкестік, тигізетін әсерін жасай алуға бағыттау

1,2,3 топтарға конверттер беріледі

Географиялық диктант





Бағалау үшін түрлі смайлик суретін қоямыз,балалар көңіл-күйін стикерлермен білдіреді


Әр топ өз тапсырмасын орындайды

Топтастыру әдісі:

Жұмыс тәртібін реттеу, мәтіннен негізгі ойды тауып,өз пікірін білдіру,жұппен, топпен жұмысын ұйымдастыру.

Берілген тапсырманы нақты жауаптарын беру арқылы өз ойларын ортаға салады,

ақпаратпен алмасады

Талдау

Талдау

10мин

Оқушыларға алған білімдерін қорытындылап ,сабақтың нәтижесін шығару

Кескін картамен жұмыс

Түсті металдардың орналасуын анықтау,кескін картаға түсіру

1.түсті металлургия кешені

2.ауыр металдар

3.жеңіл металдар

4.бағалы,сирек кездесетін металдар


Бағалау «екі жұлдыз, бір ұсыныс»

Жеке, дара жұмыстар:

сәйкестендіреді, жетіспейтін сөздерді жазады,шығарады

Жинақтау

Жинақтау

5 мин

Оқушыларға алған білімдерін қорытындылап, сабақтың нәтжесін шығару

Интербелсенді тақтада кестені сәйкестендіру

1 топ-түсті металллургия

2 топ- ауыр металдар

3 топ- жеңіл металдар

4 топ- бағалы, сирек кездесетін металдар


Бағалау

«маймыл»әдісі


Берілген тапсырманы нақты жауаптарын беру үшін өз ойларын ортаға салады)(жұппен,топпен)

топта талқылайды

Бағалау

Бағалау

5 мин


Кері байланыс беру ауызша әдіс «өрмекші әдісі»




Спикерлер бағалау парағы арқылы бағалайды


Үй жұмысы

1мин


Үй тапсырмасы 185-1 бет мазмұндау

Үй жұмысын күнделіктеріне жазады





-80%
Курсы повышения квалификации

Интерактивные методы в практике школьного образования

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Түсті металлургия (21.04 KB)
