Күні:13.12.2018 | Мұғалімнің аты-жөні: | |||
Сынып: 3 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||
Сабақ тақырыбы: | Суретті ашу және сақтау | |||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: | 3.1.2.2- компьютерлік программаларда файлдарды ашу және сақтау командаларын пайдалану; 3.2.2.1- қарапайым графикалық редактор құралдарын қолдану;
| |||
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар: Енгізу және шығару құрылғыларын ажырату; Компьютерлік программалар шешу үшін қажет екенің түсіндіру. Сандық, дыбыстық құрылғылармен жұмыс жасауда қауіпсіздік техникасының негізгі ережелерін сақтау. Көптеген оқушыларАрнайы программаны пайдаланып, дыбысты жазу және ойнатуды меңгеру; Кейбір оқушылары:Компьютерде дыбыстық файлдарды жазу үшін тапсырмаларды орындау. | |||
Бағалау критерийлері: | Дыбыстық ақпаратты біледі. Дыбыстық ақпаратты бізге қалай берілетінің түсінеді. Дыбысты жазуын, сақтауын және ойнатуын қолданады. | |||
Тілдік мақсаттар: | Тірек сөздер: Дыбыстық жазу Дыбыс Құлаққап Запись Звук Наушник Recording Sound Earphone
| |||
Құндылықтарды дарыту: | Өз бетімен АКТ-ны қолдана алатын, шығармашыл, инновациялық өзгерістерге бейім, ізденімпаз тұлға қалыптастыру. | |||
Пәнаралық байланыстар: | Дүниетану, бейнелеу, ағылшын, орыс тілі | |||
Алдыңғы білім: | Қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі, ән-күй. | |||
Сабақ барысы
| ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар | ||
Сабақтың басы 5 минут
| Ұйымдастыру Сыныппен сәлемдесу. Сыныпты ұйымдастыру (оқушыларды түгендеу) Ребус шешу
Өткен тaқыpып бойыншa «Қapлы кеcек» әдіcі apқылы cұpaқтapғa жaуaп беpу, сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру, топпен тапсырманы орындау. Компьютер деген не? Компьютердің құрылғыларын ата? Сандық құрылғыларға нелер жатады? Оқушылap біp-біpін «Бaғдapшaм» әдіcі apқылы бaғaлaйды
| | ||
Сабақтың ортасы
15 мин
Бекіту кезеңі
10 минут
| Жаңа сабақ Жaңa тaқыpыпқa бейне pолик apқылы шолу жacaу Таныстырылым Дыбысты жазу үшін компьютердің қосымша құрылғылары – Микрафон , дыбыс колонкасы, құлаққап керек.
Дыбысты жазу Звукзапись
Дыбысты жазу бағдарламасы Есте сақта Дыбыс файылының кеңейтілімі-.wma Міне қызық Дыбысы жоғарғы музыканы үнемі құлаққаппен тыңдау есту қабілетін әлсіретеді.Адам құлағы естілмейтін улльтрадыбыстардың да кейбір денсаулыққа зиян. Дыбыстың өлшем бірлігі -децибел(дб) Білгенге маржан. Біз сөйлескендегі шу 40-50 дб болады Ал 80 децибелден жоғары дыбыстар адамға жағымсыз әсер етеді
Дескриптор: Дыбыстың түрлерін ажырата алады. Дыбысты жазу үшін қажет құрылғыларын қолданады. Дыбыс файлының кеңейтілімің біледі. Бағалау: Қалыптастырушы бағалау «Бағдаршам» әдісі арқылы жүргізіледі. Тапсырма №2 Талдау «ВЕНН диаграммасы» әдісі бойынша кез келген ақпаратты салыстыруға, айырмашылығын ажырата білуге, ұқсастығын таба білуге үйрету. Құлаққап пен дыбыс колонкасы арқылы дыбыстардың қалай естілетіндігін салыстыр. Ұқсастығы
Дескриптор: Құлаққаптаң дыбыс қалай естілетінің біледі. Дыбыс колонкасынан дыбыс қалай естілетінің біледі. Құлақап пен дыбыс колокасының дыбыстарын қалай естілетінің салыстырады. Бағалау: Қалыптастырушы бағалау «Бағдаршам» әдісі арқылы жүргізіледі Тапсырма №3 Жеке жұмыс (компьютерде практикалық жұмыс) Практикалық жұмыс тапсырмаларын информатика пәнінің кез-келген сабақтарында пайдалану, оқушының шығармашылык, интеллектуалдык қабілетінің дамуына, өз білімін өмірде пайдалана білу дағдыларын жетілдіруде жақсы әсерін тигізеді. «Жедел хат» әдісін қолдану Топтар бір-біріне сұрақтар жазылған конверт береді. Дыбысты жазу бағдарламасы не үшін арналған? Дыбыс жазу бағдарламасын қалай ашамыз? Дыбыс жазу бағдарламасының кеңейтілуі қандай? Дыбыс жазу бағдарламасында қандай батырмалар бар?
|
оқулық
слайд
Слайд
Топпен жұмыс | ||
Сабақтың соңы 5 минут | Кері байланыс. Оқушылар сабақ барысы туралы «Алма ағашы» жасыл, сары, қызыл түсті стикерлерге өз әсерлерін жазып тақтаға іледі. Бағалау: Сабақ соңында оқушылардан бағалау парақшаларын жинақтаймын. Әр оқушының жинаған түсіне сәйкес топ басшының қойған бағалау парақшасына қарап ауызша бағалаймын.
Үйге тапсырма: § 11 Үйде орындайық Дәптерге жазу.
|
Үлестірме қағаздар |