Меню
Разработки
Разработки  /  Дошкольное образование  /  Уроки  /  1 класс  /  "Сөз. Сөйлемдер, Сөзден сөйлемдер құрастыру"

"Сөз. Сөйлемдер, Сөзден сөйлемдер құрастыру"

-Мына менің жүрегім,

-Бәрі осыдан басталған.

-Мынау менің басым,

-Бәрін осы басқарған.

-Мынау менің оң қолым,

-Мынау менің сол қолым,

-Барлық істі атқарған.

Үй тапсырмасын тексеру.

«Миға шабуы

Жұппен жұмыс.

«Бауырсақ»ертегісін рольге бөліп жалғастыру.

«Тиым сөздер».Сұрақтар қою арқылы жаңа сабақты ашу.

1-жаттығу

Мәтінді тыңда. «Тәтті тоқаш»

2-жаттығу

Сөйлемдерді қатесіз көшіріп жаз.

Әр сөйлемде неше сөз бар екенін айт.

3-жаттығу.Қаламсапты аламыз,көркем етіп жазамыз.

Көркем жаз.

Нан-ардақты асыл ас,

Аттамас одан кәрі-жас.

4-жаттығу

Бірің даяшы,екіншің тапсырыс беруші болып сөйлесіңдер.

21.02.2018

Содержимое разработки

Күні:20.04.2017.

Сынып: 1 «б»сынып

Сауат ашу пәні

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Әңгіме оқимын.

Сөйлем.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.5.1.Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе

оқығаны бойынша сұрақтарға жауап беру.

1.3.8.1.Жазу жолын жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығсны сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.

Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Жетістік критерийлері

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Өнер, ана тілі сабағы

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

Нан,хлеб,bread.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Сабақтың басы

-Мына менің жүрегім,

-Бәрі осыдан басталған.

-Мынау менің басым,

-Бәрін осы басқарған.

-Мынау менің оң қолым,

-Мынау менің сол қолым,

-Барлық істі атқарған.

Үй тапсырмасын тексеру.

«Миға шабуы

Жұппен жұмыс.

«Бауырсақ»ертегісін рольге бөліп жалғастыру.





Сабақтың ортасы




«Тиым сөздер».Сұрақтар қою арқылы жаңа сабақты ашу.


1-жаттығу

Мәтінді тыңда. «Тәтті тоқаш»

2-жаттығу

Сөйлемдерді қатесіз көшіріп жаз.

Әр сөйлемде неше сөз бар екенін айт.

3-жаттығу.Қаламсапты аламыз,көркем етіп жазамыз.

Көркем жаз.

Нан-ардақты асыл ас,

Аттамас одан кәрі-жас.

4-жаттығу

Бірің даяшы,екіншің тапсырыс беруші болып сөйлесіңдер.

Сергіту сәті

1 минут

Қатты нөсер басылды (жаймен тырсылдатады)

Күн жарқырай ашылды (қолдарымен күн жасайды)

Көктен төмен  әдемi кемпiрқосақ шашылды (жарты доға жасайды)

Аяқталуы

16 минут


Қызықты тапсырма

8 минут


Пицца 16-ғасырда пайда болған тағам. Ащы деген мағынаны білдіреді.

5-жаттығу

Мына пиццалардың құрамы әртүрлі. Әр пиццаның қаасындағы әріптерді дұрыс орналастырсаң,олардың құрамында не бар екенін табасың.


Сабақтың соңы

2 минут






Мұғалімнің сабаққа жасаған

Рефлексиясы

«Кеме»суретін оқушыларға таратып беру.

Сабақ ұнаса желкенді жасыл түспен,ұнамасы сары түске

бояу.






























-75%
Курсы повышения квалификации

Технологии взаимодействия воспитателя с детьми в совместной деятельности как основные способы реализации ФГОС ДО

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
"Сөз. Сөйлемдер, Сөзден сөйлемдер құрастыру" (70.79 KB)
