Қалалық білім бөлімі
№1 Мектепке дейінгі авторлық гимназия
ІІ кіші топ «Балдәурен» қазақ тобында
орыс тілінен өткізілген қорытынды
ұйымдастырылған оқу қызметінің
технологиялық картасы

Дайындаған: орыс тілі мұғалімі
Темирханова Н.А.
Атырау-2018
Ортаңғы орыс тобының қазақ тілінен ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы
Күні:16.04.2018
Білім беру саласы: «Коммуникация»
Бөлімі: «Қазақ тілі»
Ұйымдастырылған оқу қызметініңтақырыбы: "Сиқырлы сандықтың тапсырмалары"
Мақсаты:
1.Білімділік:Балалардың жыл бойы алған білімдерін тиянақтау. . Дидактикалық ойындар арқылы геометриялық пішіндер туралы ұғымдарын пысықтау.
2.Дамытушылық:Баланың дұрыс санау,сөйлем құрап сөйлеу, түстерді ажырата білу, жұмбақ шеше білу дағдыларын қалыптастыру. Балалардың есте сақтау, көру, ой - қиялын, сезіну қабылдау жүйелі сөйлеу мәдениетіне тәрбиелеу. Тілдің грамматикалық құрылымын қалыптастыра отырып, алған білімдерін бекіту.
3.Тәрбиелік: балаларды отбасындағы үлкендерді құрметтеп, сыйлауға, патриоттыққа, отансүйгіштікке тәрбиелеу.
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: сұрақ-жауап, дидактикалық ойын, үлестірмелі материалдар
Құрал жабдықтар:интерактивті тақта, пиктограмма,мнемотехника, суреттер, сиқырлы қалам.
Қостілді компонент: весна-көктем, пішіндер-фигуры, ойыншық-игрушка, части тела-дене мүшелері, отбасы-семья, жемістер-фрукты, көкөністер-овощи.
| ҰОҚ кезеңдері | Мұғалімнің қызметі
| Балалардың қызметі |
| Мотивациялық қозгаушы | «Сиқырлы сандықтың» тапсырмаларын орындау. | Балалар тапсырмаларды орындайды.
|
| Ұйымдастырушылық- ізденушілік | -Неше жыл мезгілі бар?
-Балалар қазір жылдың қай мезгілі? (балалардан кезек кезек сұрау) -Көктемнің неше айы бар?
-Бір аптада неше күн бар?
Бүгін аптаның қай күні?
Балалар біз қай мемлекетте тұрамыз? Біздің елордамыз қай қала? Біздің елбасымыз кім? Біз қай қалада тұрамыз? жарайсыңдар! Сиқырлы сандық Балалар бізге сиқыршы өзінің сиқырлы сандығын тастап кетіпті. Оны ашу үшін біз ең алдымен оның сиқырлы тапсырмаларын орындауымыз керек. (Тосыннан келген сиқырлы сандықтың тапсырмалары)
1 тапсырма ActivInspire арқылы "Қорапта не жасырылған?" Ойыншықтарды қораптың ішіне жасырып, лупамен қарау. Балалар мнемокестелерді пайдалана отырып, ойыншықтар туралы әңгіме құрастырады. Менде 3 қуыршақ бар. Менде 2 машина жоқ. Менде 1 қуыршақ бар. Менде 4 доп жоқ. Менде 5 текше бар.
2 тапсырма: "Адамның дене мүшелері" -Балалар адамның дене мүшелеріне нелер жатады? Балалар сиқырлы қаламнан дене мүшелерін көрсетеді. Оң қолымда бес саусақ, Сол қолымда бес саусақ, Қосып едім екеуін Болып шықты он саусақ
Сергіту сәті: Флипчатта көрсетілген сергіту жаттығуын қайталату.
3 тапсырма "Жемістер мен көкөністер" 1.Қандай жемістерді білесіңдер? 2.Көкөністерге нелер жатады? 3.Пиктограммамен жұмыс: жемістер мен көкөністерді санау арқылы сандарды табу. "Мен жеймін, мен жемеймін" "Маған ұнайды, маған ұнамайды." Жемістер мен көкөністерді пішіннің түстерімен сәкестендіру.
4 тапсырма"Отбасы" Балалар біздің отбасымызда кімдер тұрады?
Мнеможолдармен балаларға әнгіме құрастыру. Бала сурет арқылы отбасы туралы әңімелеп береді.
«Анашым» тақпағын мнемокесте бойынша айтқызу.
Тест жұмысы: Отбасы мүшелерін үлкеннен кішісіне қарай сызықпен көрсет. | 4 жыл мезгілі Қыс, Көктем, Жаз, Күз. Қазір жылдың көктем мезгілі
3ай наурыз, сәуір, мамыр. Балалар көктем туралы жаттаған тақпақтарын айтады. 7күн (дүйсенбі, сейсенбі, сәрсенбі, бейсенбі, жұма, сенбі, жексенбі) Дүйсенбі- понедельник,
Қазақстан мемлекетінде
Астана қаласы Н.Ә.Назарбаев Атырау қаласында
Балалардың жауабы: Қуыршақ, доп,машина, текше, пирамида
Балалар мнемокестемен әңгіме құрастырады. Балалар мнемокстені пайдаланады.
бас көз, құлақ,ауыз,мұрын, мойын,кеуде, қол, аяқ.
балалар бес саусақтарын қимыл қозғалысқа салады.
Балалар сергіту жаттығулары қимыл-қозғалыс жасайды.
Алма, алмұрт, шие, апельсин, мандарин. Қияр, картоп, орамжапырақ, жуа, сәбіз. Пиктограммамен жұмыстанады.
балалар жемістер мен көкөністердің түстерін ажыратып,пішіндердің түсімен сәйкестендіру.
Балалардың жауабы тыңдалады. Ата, әже, әке, ана, аға,апа,іні. Отбасы жайлы мнемокестемен әңгіме құрастырады.
Анаға байланысты тақпақты мнемокесте бойынша оқиды.
Балалар тест тапсырмаларын орындайды. |
| Рефлексиялық-түзетушілік | -Балалар біз бүгін өткенді қайталап,еске түсірдік. -Қандай ойыншықтарды білесіңдер? -Адамның дене мүшелеріне не жатады? -Отбасында кімдер бар? Сиқырлы сандықтың тапсырмаларын орындадық, ендеше ішінде не бар екенін көрейік. Балаларды мадақтау.
|
Машина, қуыршақ,доп, мұнара, текше. Бас, мойын, кеуде, қол, аяқ. Ата, әже, ана, әке, апа.
Балалардың қуанышы |
Күтілетін нәтиже:
Біледі:өткен тақырыптар: ойыншықтар, адамның дене мүшелері, отбасы, жемістер мен көкөністер тақырыбы бойынша қайталау тақырыптарын еске түсіріп, өткенді қайталайды.
Меңгереді:берілген тапсырмалардан ойыншықтарды, жемістер мен көкөністерді, отбасын, адамның дене мүшелерін қазақша атауларымен жауап беріп үйренді.
Игереді: сұрақ-жауап, ойындар, суреттер, пиктограмма, мнемокесте, сиқырлы қалам арқылы тақырыпты игерді.Жыл бойы алған білімдерін өз бетінше дұрыс қолдана біледі.
1.Жыл мезгілдері (флипчатта)
2.Көктем мезгілі
3.Көктемнің белгілері (флипчатта)
4.Сиқырлы сандық (Повер пойнт)
5.Тапсырмалар
1.Қорапта не жасырылған? (флипчатта)
2.Мнемокесте ойыншықтар
3.Сиқырлы қалам "Адамның дене мүшелері"
4.Сергіту сәті: флипчартта
5.Жемістер мен көкөністер:
Пиктограмма флипчартта
Жемістер мен көкөністерді түстермен сәйкестендіру
6.Отбасы: Мнемокестемен «Кім не істейді?»
Анашым туралы тақпақ.
Отбасы туралы тест.





Сиқырлы сандықтың тапсырмалары (672.81 KB)

