Меню
Разработки
Разработки  /  Информатика  /  Уроки  /  2 класс  /  Робочий стіл

Робочий стіл

Материал на украинском языке.
Файл складається з конспекту уроку, презентації PowerPoint та дидактичних матеріалів до уроку.
27.06.2013

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Мета: формувати уявлення про Робочий стіл, значки; вчити керувати   миші, вказівником   знаходити об’єкти на Робочому столі, використовувати значки  на Робочому столі для запуску програм; закріпляти навички роботи  з мишею; розвивати просторову уяву; виховувати інтерес до предмету.

Обладнання: комп’ютер, підручник «Сходинки до інформатики» Г. В.  Ломаківська, Г. О. Проценко, роздатковий матеріал, презентація PowerPoint, комп’ютерна программа GCompris.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

I. Організаційна частина (1 хв.)

Дзвоник,  дзвоник  все  лунає,

Школярів  усіх  скликає.

А тепер  дзвінок  замовк –

Починаємо урок.

Сядьте  зручно,  усміхніться

І на мене подивіться.

ІІ. Перевірка домашнього завдання (2-3 хв.)

1. Гра «Доповни речення.

  • Пристрій, який зберігає інформацію, з якою працює комп’ютер – це…(Пам’ять).
  • Пристрій, який відображує інформацію, з якою працює комп’ютер – це…(Монітор).
  • Пристрій, який потрібен для введення інформації – це…(Клавіатура).
  • Пристрій, який керує роботою усіх пристроїв комп’ютера – це…(Процесор).

2. Завдання «Для винахідливих» у  підручнику (с. 31)

  • Які 10 відмінностей ви відшукали на малюнках? (Відповіді дітей).
  • Яке слово зашифроване у ребусі? (Пам’ять).

Ш. Розвивальні завдання (6-8 хв.)

 1.  Усна колективна робота.

  • Рік тому Ірі було 5 років. Скільки їй буде через три роки? (5 – 1 + 3 = 7)
  • Куди увійде більше: у трилітровий чайник чи в трилітровий самовар?  (Однаково). (Слайд 2)

Презентация к уроку на украинском языке по информатике
 

2. Індивідуальна робота з картками.

Картка 1.     

Знайти  закономірність у послідовності й заповнити  порожні місця.

ІV. Робота над темою уроку (8-10 хв.)

1. Робота на загадками. (Слайд 3 )

            а). Є комп’ютерний, письмовий,

                 Однотонний, кольоровий.

                 Ми за ним навчаємось,

                 Пишемо і граємось. (Стіл)

            б). Чотири  брати  під однім дахом стоять. (Стіл)

      - Всі наші відгадки  - це слово стіл. Скажіть, про що ми  будемо сьогодні            говоритиме  на  уроці?  (Відповіді дітей).

2. Оголошення теми і завдань уроку.

     - Сьогодні,  діти,  ми  познайомимось  зі словами  «Робочий  стіл»,

дізнаємось, що означають нові  для вас слова  - «піктограма». Будемо  вчитися знаходити на Робочому столі комп’ютера різні об’єкти та відпрацьовувати  навички  роботи  «мишею».

3. Розповідь з елементами бесіди та використанням мультимедійного проектора. ( Слайди4-6 )

- Давайте переглянемо, які бувають столи. (Демонстрація різних видів столів: обідні, письмові, журнальні, операційні).

  • Ми назвали з вами багато різних за призначенням столів. На них лежать

необхідні для нас речі. У комп’ютера теж є Робочій стіл і на ньому розташовується все необхідне для користувача: папки, програми, документи.

4. Робота в парах.

- Візьміть картки і поєднайте малюнки стрілочками.

Картка № 2

Які предмети можуть знаходитися на робочому столі художника, кухаря та лікаря?

5. Розповідь учителя. (Слайд 7)

     - На Робочому столі комп’ютера може зберігатися велика кількість файлів, папок, документів. І, щоб не плутатися в них і мати можливість швидко відшукати необхідне, всі папки, файли, програми позначаються спеціальними маленькими малюнками. Вони називаються піктограми. Під кожною піктограмою є напис, який вказує на те, який це файл чи програма.

Піктограми не просто так знаходяться на Робочому столі комп’ютера. Якщо підвести курсор до піктограми та двічі клацнути лівою кнопкою миші, то ця програма почне працювати або відкриється документ чи папка.

Зазвичай на Робочому столі присутній значок Мій комп’ютер. Він відкриває доступ до всіх об’єктів, що зберігаються в комп’ютері та значок Мої документи.

На Робочому столі міститься значок Кошик. Він позначає спеціальний об’єкт, куди переміщують все те, що вже не потрібно для роботи.

На Робочому столі зберігаються ті програми, які частіше використовуються у роботі. Наприклад, графічній редактор Paint, програма Калькулятор, оглядач Інтернет Exporer.

У нижній частині екрану знаходиться Панель завдань, призначена для керування роботою комп’ютера. На ній містяться кнопка Пуск, значки мовної панелі, годинника та інші.

6. Опрацювання статті підручника. ( с.33)

     а). Читання тексту вчителем

- Прочитаємо про Робочий стіл компьютера та про розташовані на ньому  об’єкти.

     б) Бесіда за змістом прочитаного.

  • Коли з’являється Робочий стіл на екрані монітора?
  • Що зображено на Робочому столі комп’ютера?

V. Фізкультхвилинка (1 хв.)

Раз, два, три, чотири, п’ять!

Час прийшов нам спочивать!

Тож піднімем руки вгору,

Ніби глянемо на зорі!

А тепер всі руки в боки,

Як зайчата – скоки, скоки!

Десять, дев’ять, вісім, сім –

До роботи час усім!

VІ. Закріплення знань ( 2- 3 хв.)

1.Індивідуальна робота з карткою.

VІІ. Робота за комп’ютером (13-15 хв.)

1. Повторення правил поведінки і безпеки життєдіяльності в комп’ютерному класі. (Слайд 8)

Пригадай правила безпеки в комп’ютерному класі.

2. Інстуктаж учителя.

- З об’єктами Робочого стола зручно працювати за допомогою миші. Коли ти починаєш рухати мишу  по поверхні стола, то на екрані монітора починає рухатися спеціальна стрілка. Це вказівник миші, який повторює її рухи.

Зверніть увагу, якщо рухати мишею над поверхнею стола, то стрілка на моніторі рухатися не буде. Під час роботи з комп’ютерною мишею важливо правильно її тримати: вказівний палець має бути розміщений на лівій клавіші миші.

3. Робота за комп’ютером.

Робота з програмою GCompris. Відпрацювання навичок подвійного клацання лівою клавішею миші.

4. Релаксація.

- Заплющить очі. Уявить себе в парку біля озера. Там знаходиться чортове колесо. Повільно обертаються колесо з різнокольоровими кабінками. Оберіть собі одну з них і слідкуйте за нею очима. Обертається колесо - опускається повільно кабінка. Стоп. Відкрийте повільно очі і подивіться у далину.

5. Продовження роботи за комп’ютером.

VIII. Підсумок уроку. Рефлексія (1-2 хв.)

Підсумкова бесіда

  • Про що дізналися сьогодні на уроці?
  • Що навчилися робити?
  • Що сподобалося найбільше?
  • За допомогою якого пристрою зручно працювати з об’єктами на Робочому столі комп’ютера?
  • Що потрібно зробити, щоб почала працювати програма?

IХ. Домашнє завдання

  • Виконати завдання «Для допитливих» у підручнику (с. 35)
  • Дізнайся, які об’єкти є на Робочому столі твого комп’ютера.
-75%
Курсы профессиональной переподготовке

Учитель, преподаватель физики и информатики

Продолжительность 600 или 1000 часов
Документ: Диплом о профессиональной переподготовке
17800 руб.
от 4450 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Робочий стіл (6.42 MB)
