Меню
Разработки
Разработки  /  Информатика  /  Презентации  /  6 класс  /  Презентация по информатике "Операції над об’єктами файлової системи: створення, виділення, копіювання, перейменування, переміщення та вилучення об’єктів"

Презентация по информатике "Операції над об’єктами файлової системи: створення, виділення, копіювання, перейменування, переміщення та вилучення об’єктів"

Материал на украинском языке. Мета уроку: навчальна: ознайомити учнів з порядком виконання операцій над об’єктами файлової системи; удосконалювати практичні навички роботи з файловими об’єктами (створення, виділення, копіювання, перейменування, переміщення та вилучення об’єктів); файлової системи (ім’я об’єкта, шлях до об’єкта, розширення об’єкта).
10.11.2014

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Мета уроку:

·  навчальна: ознайомити учнів з порядком виконання операцій над об’єктами файлової системи; удосконалювати практичні навички роботи з файловими об’єктами (створення, виділення, копіювання, перейменування, переміщення та вилучення об’єктів); файлової системи (ім’я об’єкта, шлях до об’єкта, розширення об’єкта);

·  розвивальна: активізувати пізнавальну активність учнів; сприяти розвитку логічного мислення; формувати вміння узагальнювати, міркувати;

·  виховна: виховувати відповідальність, самостійність.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація.

Презентация по информатике Операції над обєктами файлової системи: створення, виділення, копіювання, перейменування, переміщення та вилучення обєктів

Файлова система  - це частина операційної системи, що забезпечує управління файлами і папками на носіях даних

Ярлик – посилання на певний об’єкт операційної системи, що міститься на одному з носіїв даних.

Файл - це певна кількість інформації (програма або дані), що має ім'я і зберігається в довготривалій (зовнішньої) пам'яті.

Папка - це контейнер для файлів. Всі файли зберігаються в папках або у вкладених папках (папка, розташована всередині іншої папки). До всіх папок можна отримати доступ, клацнувши Комп’ютер в області переходів (ліва область) будь-якої відкритої папки.

Содержимое разработки

Операції над об’єктами файлової системи: створення, виділення, копіювання, перейменування, переміщення та вилучення об’єктів. Сенченко І.С. Вчитель інформатики

Операції над об’єктами файлової системи: створення, виділення, копіювання, перейменування, переміщення та вилучення об’єктів.

Сенченко І.С.

Вчитель інформатики

Розділ 2. § 10 Сьогодні на уроці ми дізнаємось : Як перейменовувати та видаляти файли і папки Як можна копіювати та переміщувати папки і файли Які об’єкти можна створювати засобами ОС Які дії можна виконувати на об’єктами ФС

Розділ 2. § 10

Сьогодні на уроці ми дізнаємось :

Як перейменовувати та видаляти файли і папки

Як можна копіювати та переміщувати папки і файли

Які об’єкти можна створювати засобами ОС

Які дії можна виконувати на об’єктами ФС

Розділ 2. § 10 Що таке операційна система? Які функції виконує операційна система? Як називають диск, на який установлено операційну систему? Що таке операційна система? Які функції виконує операційна система? Як називають диск, на який установлено операційну систему? Що таке інтерфейс? Які види інтерфейсів операційних систем ви знаєте? Як ви вважаєте, який інтерфейс операційної системи є зручнішим? Чому? Що таке інтерфейс? Які види інтерфейсів операційних систем ви знаєте? Як ви вважаєте, який інтерфейс операційної системи є зручнішим? Чому? Які дії виконуються з використанням миші? Що називають файловою системою? Які об’єкти файлової системи ви знаєте? Які дії виконуються з використанням миші? Що називають файловою системою? Які об’єкти файлової системи ви знаєте? Гра «Передай запитання»

Розділ 2. § 10

  • Що таке операційна система? Які функції виконує операційна система? Як називають диск, на який установлено операційну систему?
  • Що таке операційна система?
  • Які функції виконує операційна система?
  • Як називають диск, на який установлено операційну систему?
  • Що таке інтерфейс? Які види інтерфейсів операційних систем ви знаєте? Як ви вважаєте, який інтерфейс операційної системи є зручнішим? Чому?
  • Що таке інтерфейс?
  • Які види інтерфейсів операційних систем ви знаєте?
  • Як ви вважаєте, який інтерфейс операційної системи є зручнішим? Чому?
  • Які дії виконуються з використанням миші? Що називають файловою системою? Які об’єкти файлової системи ви знаєте?
  • Які дії виконуються з використанням миші?
  • Що називають файловою системою?
  • Які об’єкти файлової системи ви знаєте?

Гра «Передай запитання»

Розділ 2. § 10 Файлова система та її об’єкти Файлова система - це частина операційної системи, що забезпечує управління файлами і папками на носіях даних. Ярлик – посилання на певний об’єкт операційної системи, що міститься на одному з носіїв даних. Файл - це певна кількість інформації (програма або дані), що має ім'я і зберігається в довготривалій (зовнішньої) пам'яті. Папка - це контейнер для файлів. Всі файли зберігаються в папках або у вкладених папках (папка, розташована всередині іншої папки). До всіх папок можна отримати доступ, клацнувши Комп’ютер в області переходів (ліва область) будь-якої відкритої папки.

Розділ 2. § 10

Файлова система та її об’єкти

Файлова система - це частина операційної системи, що забезпечує управління файлами і папками на носіях даних.

Ярлик – посилання на певний об’єкт операційної системи, що міститься на одному з носіїв даних.

Файл - це певна кількість інформації (програма або дані), що має ім'я і зберігається в довготривалій (зовнішньої) пам'яті.

Папка - це контейнер для файлів. Всі файли зберігаються в папках або у вкладених папках (папка, розташована всередині іншої папки). До всіх папок можна отримати доступ, клацнувши Комп’ютер в області переходів (ліва область) будь-якої відкритої папки.

Розділ 2. § 10 Дії з об’єктами файлової системи Об’єкти ФС Інструменти Файл Папка Ярлик Група файлів або папок  Буфер обміну Вказівки контекстного меню Вказівки Головного меню Вказівки вікна папки  Дії Створення Копіювання Переміщення Перейменування Видалення Пошук

Розділ 2. § 10

Дії з об’єктами файлової системи

Об’єкти ФС

Інструменти

  • Файл
  • Папка
  • Ярлик
  • Група файлів або папок

  • Буфер обміну
  • Вказівки контекстного меню
  • Вказівки Головного меню
  • Вказівки вікна папки

Дії

  • Створення
  • Копіювання
  • Переміщення
  • Перейменування
  • Видалення
  • Пошук
Розділ 2. § 10 Якщо об’єкти розташовано поруч, можна виконати протягування мишею Якщо об’єкти розташовано поруч, можна виконати протягування мишею Для виділення блоку об’єктів можна натиснувши і утримуючи клавішу Shift виділити перший і останній об’єкт Для виділення блоку об’єктів можна натиснувши і утримуючи клавішу Shift виділити перший і останній об’єкт Щоб виділити об’єкти розташовані не поруч, можна натиснувши і утримуючи клавішу Ctrl виділяти об’єкти. Щоб виділити об’єкти розташовані не поруч, можна натиснувши і утримуючи клавішу Ctrl виділяти об’єкти. Щоб виділити всі об’єкти можна скористатися комбінацією клавіш Ctrl+A Щоб виділити всі об’єкти можна скористатися комбінацією клавіш Ctrl+A Як виділити декілька об’єктів?

Розділ 2. § 10

  • Якщо об’єкти розташовано поруч, можна виконати протягування мишею
  • Якщо об’єкти розташовано поруч, можна виконати протягування мишею
  • Для виділення блоку об’єктів можна натиснувши і утримуючи клавішу Shift виділити перший і останній об’єкт
  • Для виділення блоку об’єктів можна натиснувши і утримуючи клавішу Shift виділити перший і останній об’єкт
  • Щоб виділити об’єкти розташовані не поруч, можна натиснувши і утримуючи клавішу Ctrl виділяти об’єкти.
  • Щоб виділити об’єкти розташовані не поруч, можна натиснувши і утримуючи клавішу Ctrl виділяти об’єкти.
  • Щоб виділити всі об’єкти можна скористатися комбінацією клавіш Ctrl+A
  • Щоб виділити всі об’єкти можна скористатися комбінацією клавіш Ctrl+A

Як виділити декілька об’єктів?

Розділ 2. § 10 Створення об’єктів файлової системи ПАПКА ЯРЛИК Викликати контекстне меню, клацнувши правою кнопкою миші у вільному місці папки, і вибрати вказівку СТВОРИТИ/ПАПКУ У вікні відкритої папки натиснути кнопку СТВОРИТИ ПАПКУ 1. За допомогою майстра створення ярликів. 2. З використанням буферу обміну (Скопіювати папку а потім перейти у потрібне місце і натиснути з контекстного меню – ВСТАВИТИ ЯРЛИК). 3. За допомогою контекстного меню папки – СТВОРИТИ ЯРЛИК Файл ?

Розділ 2. § 10

Створення об’єктів файлової системи

ПАПКА

ЯРЛИК

  • Викликати контекстне меню, клацнувши правою кнопкою миші у вільному місці папки, і вибрати вказівку СТВОРИТИ/ПАПКУ
  • У вікні відкритої папки натиснути кнопку СТВОРИТИ ПАПКУ

1. За допомогою майстра створення ярликів.

2. З використанням буферу обміну (Скопіювати папку а потім перейти у потрібне місце і натиснути з контекстного меню – ВСТАВИТИ ЯРЛИК).

3. За допомогою контекстного меню папки – СТВОРИТИ ЯРЛИК

Файл ?

Розділ 2. § 10 Комбінації клавіш Назва команди Комбінація Копіювати Ctrl+C Ctrl+Insert Вставити Ctrl+V Shift+Insert Вирізати Ctrl+X Shift+Delete Скасувати дію Ctrl+Z Видалити Delete

Розділ 2. § 10

Комбінації клавіш

Назва команди

Комбінація

Копіювати

Ctrl+C Ctrl+Insert

Вставити

Ctrl+V Shift+Insert

Вирізати

Ctrl+X Shift+Delete

Скасувати дію

Ctrl+Z

Видалити

Delete

Розділ 2. § 10 Переміщення та копіювання ЧИМ відрізняється переміщення від копіювання? Копіювати та переміщувати файли можна за допомогою буфера обміну. Для цього необхідно скопіювати або вирізати файл у буфер обміну, потім перейти до папки, куди потрібно скопіювати чи перемістити, та виконати Вказівку ВСТАВИТИ. При перетягуванні важливо враховувати місце знаходження папок джерела і приймача. Якщо папки і джерела знаходяться на одному диску, то виконуватиметься переміщення файлів. Якщо папки та джерела знаходяться на різних дисках, то виконуватиметься копіювання об’єктів.

Розділ 2. § 10

Переміщення та копіювання

ЧИМ відрізняється переміщення від копіювання?

Копіювати та переміщувати файли можна за допомогою буфера обміну. Для цього необхідно скопіювати або вирізати файл у буфер обміну, потім перейти до папки, куди потрібно скопіювати чи перемістити, та виконати Вказівку ВСТАВИТИ.

При перетягуванні важливо враховувати місце знаходження папок джерела і приймача.

  • Якщо папки і джерела знаходяться на одному диску, то виконуватиметься переміщення файлів.
  • Якщо папки та джерела знаходяться на різних дисках, то виконуватиметься копіювання об’єктів.
Розділ 2. § 10 Перейменування об’єктів Щоб змінити ім’я об’єкта: Визвати контекстне меню файла або  папки і вибрати ПЕРЕЙМЕНУВАТИ .

Розділ 2. § 10

Перейменування об’єктів

Щоб змінити ім’я об’єкта:

Визвати контекстне меню файла або

папки і вибрати ПЕРЕЙМЕНУВАТИ .

Розділ 2. § 10 Правила ТБ при роботі на ПК

Розділ 2. § 10

Правила ТБ при роботі на ПК

Розділ 2. § 10 Робота на ПК Завдання 1 . Створити на робочому столі папку і назватии її «Осінь» Завдання 2 . Створити у графічному редакторі наступні малюнки Квітка осіння Парк восени Завдання 3. Скопіювати папку «Осінь» у власну папку. Завдання 4. Перемістити папку «Осінь» у папку «Робочий стіл». Завдання 5. Зробити висновки які дії необхідно зробити, що переміщувати об’єкти та копіювати їх.

Розділ 2. § 10

Робота на ПК

Завдання 1 . Створити на робочому столі папку і назватии її «Осінь»

Завдання 2 . Створити у графічному редакторі наступні малюнки

  • Квітка осіння
  • Парк восени

Завдання 3. Скопіювати папку «Осінь» у власну папку.

Завдання 4. Перемістити папку «Осінь» у папку «Робочий стіл».

Завдання 5. Зробити висновки які дії необхідно зробити, що переміщувати об’єкти та копіювати їх.

Домашнє завдання Листопад Інформатика Параграф 10 читати. Вправа 2 стр.62

Домашнє завдання

Листопад

Інформатика

Параграф 10 читати. Вправа 2 стр.62

-80%
Курсы повышения квалификации

Современные педагогические технологии в образовательном процессе

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Презентация по информатике "Операції над об’єктами файлової системи: створення, виділення, копіювання, перейменування, переміщення та вилучення об’єктів" (2.31 MB)

Комментарии 0

Чтобы добавить комментарий зарегистрируйтесь или на сайт