Меню
Разработки
Разработки  /  Начальные классы  /  Разное  /  Посiбник "Спiльна виховна робота школи i батькiв у формуваннi творчоi особистосi дитини"

Посiбник "Спiльна виховна робота школи i батькiв у формуваннi творчоi особистосi дитини"

Материал на украинском языке. В посібнику розкрито важливе значення спільної роботи сім′ї і школи у формуванні творчої особистості дитини.
05.03.2015

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Сім′я, родина відіграє величезну роль у становленні і всебічному розвитку кожної дитини. Батьки є першими вихователями і вчителями дитини. Вони прагнуть навчити своє дитя найголовнішим людським цінностям. Саме батьки дбають про здоров′я  і фізичний розвиток дітей, розвивають мову і мислення. Вчать бачити прекрасне в навколишньому світі, бути спостережливими, працьовитими.

«Треба бачити  себе в дітях, щоб допомогти їм стати дорослими; треба сприймати їх  як повторення свого дитинства, щоб удосконалюватися самому; треба накінець жити життям дітей…» - писав Ш.А. Амонашвілі.

Сім′я, на думку В.Н. Худякова, являється «тією первинною ланкою,на якій починається становлення дитини як особистості».  В Конвенціїпро права дитини сказано: «Дитині  для повного ігармонійного розвиткуйого особистості  необхідно рости в сімейному оточенні, в атмосферіщастя, любовітарозуміння».

Як вчитель початкових класів, я повинна  стати  помічником іхорошим порадником для батьків, створити  в коллективі дітей ібатьків атмосферу добра й довіри, допомогти батькам набути досвіду у вихованні власної дитини.

Намагаюся зробити все, щоб взаємодія з батьками була ефективною. Всю свою роботу направляю на створення єдиного виховного простору, де найвищі цінності стануть основою життя, достойного людини.

Основна частина.

Любов до природи невіддільна від бережного ставлення до неї. Діти дізнаються про роль праці в справі охорони природи і приходять до висновку, що навколишню красу створюють люди – висаджують дерева, кущі, розбивають клумби, розводять квіти, вивішують шпаківні, оберігають ліси.

Щоб ознайомити школярів із працею батьків і виховати інтерес до різних професій, доцільно проводити екскурсії на підприємства, установи. Скрізь, де бувають учні, вони бачать не тільки сумлінну працю, на користь рідній країні, сповнюються гордістю за своїх батьків

Екскурсії, спостереження і прогулянки збагачують духовний світ дитини.

Матеріал, набутий учнями під час екскурсій, прогулянок вчитель має змогу використати під час морально – етичних бесід.

Незбагненна і дивна краса навколишнього світу! Вона має надзвичайні чари, що захоплюють душу і підносять її високо-високо над світом. Відчуваючи вічність і разом з тим крихкість неповторного земного буття, проймаєшся великою любов’ю до нього, бо знаєш, що саме на цій землі ти з’явився на світ.

Тому саме з раннього дитинства прагну показати дітям красу оточуючої природи, вчу бачити її в усьому – у першій весняній квіточці і пожовклому осінньому листочку, у крапельці літньої росі і у легкій мов порошинка сніжинці.

Саме такому розвитку духовного потенціалу особистості учня відповідає інтегрований курс програми «Росток».  Він базується на принципі гуманізації освіти. Це спрямовує його на пріоритет особистісно орієнтованих технологій навчання і виховання. В процесі роботи за цією програмою перевагу надаю діяльносним, активним творчим методам. Використовую евристичні бесіди, драматизацію, сюжетно-ігрові методи і засоби мистецтва.

Граючи в класі рольові ігри діти краще засвоюють правила культури поведінки, допомагають своїм товаришам виправити допущені помилки. При цьому вимагаю від своїх вихованців не лише вказати на помилку, а і запропонувати свої шляхи виходу із скрутної ситуації. На таких заходах учні  виступають в ролі дослідників, винахідників, які відкривають для себе нові властивості і відношення довкілля, винаходять власні рішення різноманітних завдань, формулюють і висловлюють особисту думку з тих чи інших питань. «Давайте поміркуємо» - ці слова повинні звучати на кожному уроці, кожній виховній годині. То ж завдання моє як вчителя – розбудити творчу уяву школяра, дати поштовх його думці, вчити дитину логічну та самостійно мислити, правильно поводити себе і в школі, і вдома.

Пособие Спiльна виховна робота школи i батькiв у формуваннi творчоi особистосi дитини

У своїй роботі використовую елементи методики І.Іванова – КТС (колективна творча справа) – спільний пошук кращих рішень складних ситуацій.

Важливе місце у моїй роботі належить співпраці з батьками.  Народ здавна сповідує істину : батьки – головні природні вихователі й своїм особистим прикладом роблять найбільший виховний вплив на дітей.

Велику увагу вивченню питання родинного виховання приділяли видатні педагоги В. Сухомлинський, К. Ушинський, С. Русова, М. Стельмахович, багато вчителів – новаторів сучасності. Адже кожен з нас розуміє, що сім′я - фундамент, на якому відбувається становлення дитячої особистості.Василь Сухомлинський писав: «У сім’ї шліфуються найтонші грані людини-громадянина, людини-трудівника, людини-культурної особистості. Із сім’ї починається суспільне виховання. У сім’ї, образно кажучи, закладається коріння, з якого виростають потім і гілки, і квіти, і плоди.

Сім’я – це джерело, водами якого живиться повноводна річка нашої держави. На моральному здоров’ї сім’ї будується педагогічна мудрість школи” .

Моя робота як наставника, старшого товариша розпочинається з виявлення природних даних, талантів учня та подальшого їх розвитку. Вся робота організована за таким принципом:

Батьківський дім - життєвий  простір, де формується і розвивається дитина як    особистість.

Працюю над творчими  здібностями  не лише на уроках, а й в позакласній роботі. Зі своїми вихованцями проводимо театралізовані вистави, граємо казки, співпрацюємо з дитячою газетою. Вірші, складені учнями класу уже були надруковані.  

Розвиваючи творчі здібності учнів молодшого шкільного віку, дотримуюсь певних принципів в організації навчання і виховання:

- звязок з практикою життя;

- принцип саморозвитку;

- принцип оптимального поєднання індивідуальної та колективної форм навчально- творчої діяльності;

- принцип інформативності;

- принцип віри в сили і можливості дитини.

За час своєї педагогічної діяльності, зрозуміла важливість спільної  роботи родини і школи.  Я прагну виховати багатогранну, всебічно розвинену людину, але цього прагнуть і батьки. Отже наші бажання співпадають, а це значить . що ми повинні працювати разом, в одному напрямку, і тоді зможемо досягти своєї мети – виховати людину з великої літери.

Виховна робота – важливий аспект діяльності вчителя. Виховуємо ми учнів щодня, постійно, на уроках і в позаурочний час.

Бо хочемо бачити нашіх вихованців чесними, добрими, чемними, щедрими, товариськими та всебічно і гармонійно розвиненими.

Весь материал - в документе.

-80%
Курсы повышения квалификации

Методика преподавания курса «Шахматы» в общеобразовательных организациях в рамках ФГОС

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Посiбник "Спiльна виховна робота школи i батькiв у формуваннi творчоi особистосi дитини" (16.27 MB)

Комментарии 0

Чтобы добавить комментарий зарегистрируйтесь или на сайт