Материал представлен на украинском языке.
МЕТА: розширювати знання учнів про слова, що називають ознаки предметів, вчити добирати слова-ознаки предметів до слів-назв предметів і за ознаками визначати предмет; збагачувати словниковий запас учнів словами-ознаками предметів; розвивати наочно-образне мислення; довільну увагу; вербальну пам'ять; виховувати організованість, інтерес до навчання; коригувати вимову поставлених звуків в словах.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
- Добрий день!
- Добрий день!
- Діти, до нас на урок завітали гості. Привітайтеся.
- Добрий день!
- Посміхніться гостям, один одному. Карина сядь.
(Так говорю кожній дитині. Дитина називає своє ім’я)
- Я Карина.
- Сядьте рівно, слухайте мене уважно.

ІІ. Актуалізація опорних знань
- Діти, до нас на урок завітало … . Хочете знати що це за гість? Тоді вам треба відгадати загадку. Послухайте уважно загадку.
(Даю загадку слухо-зорово. )
Жовте, кругле та яскраве.
Вдень воно всіх зігріває,
Людям настрій підіймає.
- Прочитайте загадку.
(Загадку читають діти)
- Що це?
- Це сонце.
- Правильно! Скажіть, будь ласка, які слова допомогли вам відгадати загадку.
- Жовте, кругле, яскраве.
- На яке питання відповідають ці слова?
- Яке?
- Давайте згадаємо, що слова-ознаки предметів відповідають на питання який? яка? яке? Прочитайте правило.
(Діти читають правило)
- Послухайте мене уважно і продовжте: «Слова-ознаки предметів відповідають на питання (за екраном який? яка? яке?) ».
- На яке питання відповідає слово сонце?
- Що?
- Послухайте мене уважно і продовжте: «Слова-назви предметів відповідають на питання (за екраном хто? або що?) ».
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ми будемо вчитися добирати ознаки до предметів і за ознаками добирати предмет. Сонце вам на своїх промінчиках принесло завдання. Послухайте яке.
План
1. Грати(ли)
2. Добирати(ли) ознаки до предметів
3. Робити(ли) зарядку
4. Добирати(ли) до слів-ознак назву предмету
5. Грати(ли)
- Прочитайте, що будемо робити на уроці.
(Діти читають план)
- За кожну правильну відповідь сонце буде вам дарувати свої промінчики.
Полную информацию смотрите в файле.

Овощи и фрукты (разработка урока) (13.49 MB)

