Меню
Разработки
Разработки  /  Информатика  /  Уроки  /  6 класс  /  Ойынға арналған құжатты дайындау

Ойынға арналған құжатты дайындау

Урок по предмету информатики сос влайдами. Будет полезен для учителей, которые делают презентацию урока для повышения квалификации, как образец. Урок получил хорошую оценку.

18.02.2019

Содержимое разработки


Сабақжоспары


Ұзақ мерзімді жоспардың

тарауы: 5.бөлім. Мәтіндік құжатпен жұмыс


Мектеп: Саттар Ерубаев атындағы №24 мектеп-лицей

Күні:

Мұғалімніңаты-жөні:Тұранова Гүлнара Тұрғынқызы

Сынып: 6

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Ойынға арналған құжатты дайындау

Осы сабақта қол жеткізілетін (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.4.2.1- сілтемелердіұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме)


Сабақтың мақсаты

Барлығы: ойын құжаттамасына сілтемелерді ұйымдастыру.

Көпшілігі:ойынды құру барысында қолданылған жұмыстардың авторларына сілтеме беру.

Кейбірі: компьютерлік ойынға авторлық құқық түрлерін ажырата білу

Бағалаукритерийі

Ойын құжаттамасына сілтемелерді ұйымдастыра алады.

Ойынды құру барысында қолданылған жұмыстардың авторларына сілтеме бере алады.

Компьютерлік ойынға авторлық құқық түрлерімен танысып олады ажырата біледі


Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу, түсіну, қолдану

Тілдік мақсаттар



Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Ойын құжаты, дизайын-құжат

Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:

Дизайн-құжат- бұл....

Мәтіндік құжатты безендіруге қойылатын талаптар....

Құндылықтарға баулу



Өзінің жұмысына жауапкершілікпен

қарайды және жоғары жетістіктер ге қолжеткізуге ұмтылады

Пәнаралықбайланыс


Қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі,

Алдыңғы білім

Сілтемелер, гиперсілтемелермен жұмыс жасай алады.


Сабақ барысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғанжаттығутүрлері


Ресурстар


Сабақтың басы

3 минут







Үй тапсырмасын тексеру

5 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушыларменсәлемдесу,түгелдеу

Ынтамақтастықатмосферасынқұру

мақсатында «Шаттықшеңбері»әдісін қолданамын.

Мақсаты: оқушылар бір-біріне жүрек жылуын сыйлап, әр оқушы бір-біріне мейірімді, қайырымды, жылы сезімге толы екенін, жақсылықтын бәрі жүректен шығатынын жеткізу.

Сурет таңдау арқылы арқылы топқабіріктіру

  1. «Бума»

  2. «Терезе»


Өткен тақырыпты қайталау мақсатында

«Сұраққа жетіп ал» әдісі бойынша

интербелсенді тақтада тест сұрақтарын қоямын.

1.Мазмұн дегеніміз не?

2.Мазмұнның қандай түрлерін білесіңдер?

3.Мазмұн не үшін қажет және ол қалай құрылады?

4.Мазмұнды жаңалау үшін не істеу керек?

5. Мазмұнды жою үшін қандай әрекеттер орындалады?


Қалыптастырушы бағалау: Ауызша (жарайсың, керемет т.б







Интерактивті тақта, оқулық




Сабақтың ортасы

10 минут









Компютерде

практикалықжұмыс


13 минут






















































2 минут

Жаңа тақырыппен және мақсатымен таныстыру

1.тапсырма. Топтық жұмыс.

«Автобус аялдамасы» әдісі арқылы,оқулықтан жаңа тақырыпты әр топқа бөліп беремін. Оқушыларбілген мәліметтерін әр топтың топбасшысы, келесі топқа барып баяндап, түсіндіріп кетеді. Бұл әдіс екі топтың өзара білімдерін алмасуын, топтардың ауызбіршілік қатынастарын күшейтеді.

Дескриптор:

- жасалатын жұмыс жоспарын құруды біледі;

- дизайн-құжатын безендіруді біледі;

- жобаны жасау құрылымымен танысады;

Қ.Б: «Басбармақ» әдісі


2-тапсырма. Жеке жұмыс

1. Өз компьютерлік ойындарды құрыңдар. Жұмысты ойынның құжаттамасын құруды бастаңдар.

2.Құрған компьютерлік ойындарды Scratch-та жариялаңдар. Нұсқаулықтар, Жобаның тектерін қосу. Ескертулер мен ризашылық бөлімдерін толтырыңдар










Дескриптор:

- компьютерлік ойынға құрылатын құжаттаманы жасай алады

- құжаттаманы жасау үшін программаларды қолдана алады.

- компьютерлік ойын құжаттамасынының дизайнің құра алады.


К.Б:«Бағдаршам» әдісі


3. тапсырма. Топтық жұмыс.«Джигсо»әдісі

а) Ойын құжаттарын безендіру үшін дизайін-құжаттарының құрылымын көрсетіңдер.








ә) Жасалған жоба құрылымын түсіндіріңдер.











б) Жоба қорғау үшін Word мәтіндік процессорында құжаттама жасаңдар.





Дескриптор:

- ойын құжаттарын безендіру үшін дизайін-құжаттарының құрылымын көрсете алады.

- ойынға жасалған жоба құрылымын түсіндіре алады.

- word мәтіндік роцессорында құжатты өңдеу кезінде жоба қорғау үшін құжаттама жасай алады.

Қ.Б. Смайликтер


Сабақты қорытындылау мақсатында «Ұшақ» әдісін

қолданамын.

Оқушылар қағаздан ұшақ жасайды. Ұшақ қанатына тақырыпқа қатысты сұрақтар жазып (әр оқушы жеке жазады) І топ оқушылары ІІ топқа, ІІ топ оқушылары І топқа лақтырады.


Үй жұмысы: Жоба жасау үшін ұсынылатын құрылымдарды қолдану

Оқулық, дәптер, интерактивті тақта



















Стикер

Смайлик








Оқулық,маркерлер,

плакаттар,стикерлер,

үлестірме қағаздар,

компьютер






































Оқулық Атамұра

6-сынып











Сабақтың соңы

5 минут




Кері байланыс

2минут




«Білім қоржыны» кері байланыс












Стикерлер

СаралауСіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларғақандайтапсырмалар бересіз?

БағалауСіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексерудіжоспарлапотырсыз?

Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасынсақтау


Ынтымақтастықтық ахуал туғызу мақсатында «Шаттық шеңбер» әдісін қолданамын. Оқушылардан үй тапсырмасын «Сұраққа жетіп ал» әдісімен жалпы қамтып сұралады. Жаңа сабақты түсіндіру барысында «Автобус аялдамасы» әдісін қолдану арқылы оқушылар алған білімдерін жинақтап, әр топ басшысы өз ойын келесі топқа баяндап береді. Оқушылардың жаңа сабақты түсіну деңгейін анықтау мақсатында оқушылар топтық жұмыста талқылауға ой қорытуға «Джигсо» әдісін қолдандым. Оқушылардың қажеттіліктеріне қарай жекелей, топтық деңгейлік тапсырмаларды орындатуда практикалық тапсырмалар жүргізіледі.

Кері байланыс әдістерінің бірі «Білім қоржыны» рефлекциясын қолдандым

Әр тапсырма кезінде дескриптор арқылы бағалап отырамын. Топтар бір-бірін «Басбармақ» «әдісімен бағалайды. «Бағдаршам», «Смайликтер» арқылы бағалап, оқушылар сабақтан алған білімдерін, өзара бірін-бірі бағалайды.

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Сабақбойыншарефлексия

Сабақмақсаттарынемесеоқумақсаттарышынайы, қолжетімдіболдыма?

Барлықоқушылароқумақсатынақолжеткіздіме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?



Бағалау парақшалары арқылы топбасшы топ мүшелерін бағалайды.

Кері байланыс «Даму ағашы» әдісі бойынша түрлі-түсті жапырақ, гүл және жеміс арқылы бағалап, оқушылар сабақтан алған білімдерін, яғни, өз ойларын білдіреді.

Оқушылардың компьютер алдында дұрыс отыруын қадағалау.


-80%
Курсы повышения квалификации

Профессиональная компетентность педагогов в условиях внедрения ФГОС

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Ойынға арналған құжатты дайындау (3.2 MB)
