Меню
Разработки
Разработки  /  Технология девочки  /  Уроки  /  Прочее  /  Обробка прорізної кишені в рамку

Обробка прорізної кишені в рамку

План урока " Обработка прорезного кармана в рамку " разработан для обучения портных 2-3 розряда.

22.03.2018

Содержимое разработки

Професія:Кравець.Закрійник

Кваліфікація- Кравець 2-3 розряд

Майстер виробничого навчання

Волинцева С. М



План уроку

виробничого навчання

Тема програми : Обробка окремих деталей та вузлів швейних виробів

Тема уроку : Обробка прорізної кишені в рамку

Мета уроку:

а)навчальна: формування в учнів первинних знань, вмінь та навичок по виконанню обробки прорізної кишені в рамку

б)розвивальна: сприяти розвитку професійної самостійності, творчості учнів на уроці виробничого навчання

в)виховна: сприяти вихованню в учнів активної діяльності в роботі, відповідальності за якість своєї роботи і її кінцевий результат.

Тип уроку: урок формування первинних вмінь та навичок

Форми і методи організації навчальної діяльності: фронтальне опитування, демонстрація трудових прийомів з поясненням, самостійна робота, вправи.

Дидактичне забезпечення: інструкційно-технологічні картки «Обробка прорізної кишені в рамку», карта контролю якості, презентація «Обробка прорізної кишені в рамку»

Матеріально-технічне забезпечення: комплект інструментів для ручних робіт (сантиметрова стрічка, наперсток, набір голок, шпильки, ножиці, нитки, крейда, подушечка для колок, лінійки), комплект інструментів для прасувальних робіт (парові праски – 2шт., коплект колодок та допоміжних приладів для прасувальних робіт, ПК, мультимедійний проектор, набір зразків білизняних швів, універсальні швейні машини 1022Мкл.

Міжпредметні зв’язки: Охорона праці- тема програми: «Додержання правил безпеки при виконанні ручних, машинних та волого-теплових робіт», технологія обробки швейних виробів- тема програми: «Обробка окремих деталей та вузлів швейних виробів», обладнання-тема програми: «Швейні машини човникового стібка»







ХІД УРОКУ

І ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА:

  1. Привітання.

  2. Перевірка присутності учнів (рапорт чергового).

  3. Перевірка готовності учнів до уроку.


ІІ ВСТУПНИЙ ІНСТРУКТАЖ:


1.Повідомлення теми і мети уроку.


Тема програми: : Обробка окремих деталей та вузлів швейних виробів

Тема уроку : Обробка прорізної кишені в рамку


2.Мотивація навчально-виробничої діяльності.

Прорізна кишеня в рамку, обробку якої ми будемо вивчати на уроці, зустрічається в багатьох видах жіночого, чоловічого і дитячого одягу різного призначення. Місце розташування кишені залежить від фасону. Кишеня в рамку може виконувати не тільки утилітарну функцію,  а й декоративну, тому розміри входу в кишеню залежать від розміру одягу і фасону


3.Актуалізація опорних знань, вмінь та навичок:


Які кишені називають прорізними? 
Де можуть бути розташовані такі кишені? 
Які деталі крою необхідні для обробки прорізної кишені в рамку?

Указати технічні умови на розмітку кишені на деталі.

Указати технічні умови на викроювання, заготовку і пришивання верхньої обшивки.

Указати технічні умови на викроювання, заготовку і пришивання нижньої обшивки.

Указати технічні умови на розрізання отвору кишені.

Назвіть технічні умови на виконання прямих і косих виметувальних стібків.

Назвіть етапи кінцевої волого-теплової обробки кишені і вимоги до неї.

Назвіть правила охорони праці під час виконання машинних робіт?

Назвіть правила Охорони праці під час виконання ручних робіт?

Назвіть правила Охорони праці під час ВТО?


  1. Демонстрація нових операцій і прийомів трудової діяльності майстром виробничого навчання. Закріплення нових операцій і прийомів трудової діяльності учнями.


Показ з поясненням майстра виробничого навчання прийомів обробки прорізної кишені в рамку

За допомогою трьох ліній, що визначають напрямок розташування і розміри кишені.

Дві допоміжні лінії намічають вище і нижче середньої на відстані, яка дорівнює подвійній ширині кожної рамки.

У разі невірно виконаної операції можливі дефекти:

1. Канти готової рамки не помістяться в отвір кишені, якщо відстань до допоміжних ліній буде менше за пропоновану.

2. Між кантами готової рамки утвориться щілина, якщо відстань

До допоміжних ліній буде більше за пропоновану.

2. ВИКРОЇТИ ДЕТАЛІ

Довжина обшивок дорівнює довжині кишені, плюс 3-4см на закріплення кінців.

Ширина верхньої обшивки 3-5см, нижньої – 6-8см

Довжина поздовжника  дорівнює довжині кишені, плюс 3-4см.

Ширина поздовжника 4-5см

Довжина підзору дорівнює довжині кишені, плюс 3-4см.

Ширина підзору 5-6см

Глибина кишені складає 15-20см.

Якщо мішковина викроєна з однієї деталі, її довжина буде дорівнювати 32-42см

Якщо мішковина викроєна з двох частин, то одна частина повинна бути більшою за другу на 4-5см.

Ширина мішковини дорівнює довжині кишені, плюс 3-4см.

 

У разі невірно виконаної операції можливі дефекти:

1. Деталі, викроєні з порушенням напрямку нитки основи, призведуть до пониження міцності і естетичного вигляду кишені.

2. Деталі, викроєні меншими за пропоновані розміри, приведуть до втрати міцності і якості готової кишені.

3. ПІДГОТУВАТИ ДЕТАЛІ

  1. Запрасувати обшивки

  • верхню навпіл по довжині зворотнім боком у середину ;

  • нижню перегнути  на 1-1,5см і запрасувати з лицьового боку.

  1. Обметати зріз підзору.

  1. Нашити підзор на більшу частину мішковини.

  1. З виворотного боку виробу прокласти поздовжник за допомогою праски так, щоб його середина була розташована на основній лінії кишені.

У разі невірно виконаної операції можливі дефекти:

 Операції, виконані без дотримання вимог, впливають на якість і зовнішній вигляд готової кишені.

4. НАШИТИ ОБШИВКИ

  1. Верхню обшивку прикласти згином до верхньої допоміжної лілії. Ширина шва дорівнює ширині канту.

 

  1. Нижню обшивку згином до нижньої допоміжної лінії широкою стороною до верху. Ширина шва дорівнює ширині канту.

  1. Провести самоконтроль:

  • ширина обох кантів однакова;

  • строчки рівні;

  • на виворотному боці дві паралельні строчки, які закінчуються на одному рівні, відстань між строчками складає подвійну ширину канта.

У разі невірно виконаної операції можливі дефекти:

1. Нерівно нашиті обшивки впливають на естетичний вигляд готової кишені.

2. Відсутність паралельності строчок впливають на якість готової кишені:

- різна ширина кінців кишені;

- щілина між кантами або наплив кантів у кінцях кишені. 

 

  1. РОЗРІЗАТИ ВХІД В КИШЕНЮ

З виворотного боку, між строчками, починаючи від середини кишені на обидва боки. На відстані 1см від кінців кишені виконати надсічки до кутів, не доходячи до строчок 0,1-0,15см.

У разі невірно виконаної операції можливі дефекти:

1. Під час розрізання отвору в кишеню є безпека порізати обшивки.

2. Недостатнє надсікання кутів впливає на естетичний вигляд готової кишені.

3. Надмірне розсікання кутів призводить до браку - осипання тканини в кутах.


  1. ВИВЕРНУТИ І ВИМЕТАТИ ОБШИВКИ

  1. Через отвір, що утворився вивернути і виправити обшивки.

  2.  Виметати прямими стібками на відстані 0,2-0,3см від швів пришивання обшивок.

  3. Заметати краї кишені упритул косими стібками, не затягуючи стібків. 

 

  1. Припрасувати кишеню з виворотного боку, підтягуючи обшивки.

  1. Закріпити кінці кишені з  виворотного боку по основі трикутників подвійною строчкою.

У разі невірно виконаної операції можливі дефекти:

1. Відсутність виметувальної строчки можливо призведе до напливу тканини деталі на канти кишені.

2. Неохайно виконана операція по закріпленню кутів впливає на естетичний вигляд готової кишені. Кути повинні складати по 90º, кінці повинні бут закріплені паралельно.

 

7. ПРИШИТИ МІШКОВИНУ

  1. Меншу частину мішковини пришити до нижньої обшивки. Ширина шва 1см. Припуски запрасувати у бік мішковини.

  2. Більшу частину мішковини з нашитим підзором покласти підзором на кишеню, порівняти верхні зрізи кишені і мішковини і нашити з боку обшивки на 0,1см від шва пришивання обшивки.

  3. Зшити частини мішковини по бічним і нижньому зрізах, закріплюючи кути кишені і заокруглюючи кути мішковини. Ширина шва 1см.

У разі невірно виконаної операції можливі дефекти:

1. Кути мішковини будуть швидко зношуватись, якщо не робити закруглення.

2. Ширина шва обшивання менша за 1см призведе до швидкого осипання зрізів.


Прорізні кишені одні з найскладніших у виконанні. Але складність не в технології, складність полягає в тому, що для того щоб отримати гарну і акуратну прорізну кишеню потрібно буде бути дуже точним, акуратним і послідовним виконуючи перенесення міток і ліній кишені на виріб, виконуючи розріз вироби (деталі) в потрібному місці і прокладаючи строчки .

КАРТА КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ

Обробка прорізної кишені в рамку



Дефекти 


Способи їх усунення 


1 


Різна ширина обшивок з лицевого боку


Розпороти шов пришивання обшивок , пришити на однаковій відстані від згину 


2 


Строчки швів прошивання обшивок та підзору закінчуються не на одному рівні 


Кінці строчок закріпити на одному рівні, до обмежуючих вертикальних ліній 


3 


Неточно розрізаний вхід у кишеню 


Вхід у кишеню розрізають з виворітного боку, не доходячи до кінців строчок на 1мм 


4 


Обшивки перекошені 


Розпороти закріпки кутів, підтягнути обшивок, виконати закріпки, щоб утворився прямий кут 


5 


Неякісно настрочиний край (зріз) обшивки, підзору 


Настрочити в край обметки або на відстані 1-2мм від підігнутого краю 


6 


Неякісно зшита підкладка 


Строчку шва зшивання підкладки виконати якісно, ширина шва 1,0-1,5см 


7 


Неякісна волого теплова обробка 


Відпарити готову кишеню з виворітного і лицевого боків 


Закріплення учнями прийомів виконання обробки прорізної кишені в рамку


5. Робота з технічною документацією.

Майстер виробничого навчання звертає увагу учнів на інструкційно-технологічні картки, які знаходяться на кожному робочому місці і пояснює, що в ході самостійної роботи вони можуть, за потреби, знайти в них інформацію про технологічну послідовність виконання операцій.

6.Відповідь на запитання учнів.

7.Завдання для самостійного виконання учнями та норми часу на виконання:

На уроці кожен учень повинен обробити прорізну кишеню в рамку з дотриманням технічних умов.

8.Повідомлення про критерії оцінювання виконаних робіт.

Під час виконання завдання ваша робота буде оцінюватися за критеріями: зовнішній вигляд, організація робочого місця, дотримання правил охорони праці, вміння володіти інструментами, якість виконаної роботи. Загальна оцінка виставляється за підсумками всього уроку виробничого навчання.


ІІІ. ПОТОЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ ТА САМОСТІЙНІ ВПРАВИ УЧНІВ:


1. Розподіл учнів по робочих місцях.

2 Цільові обходи майстром робочих міць учнів.

Мета обходів:

  1. Перевірка правильності організації робочих місць учнів та додержання ними правил безпеки праці.

  2. Перевірка правильності виконання учнями нових прийомів та технологічного процесу виконання робіт.

  3. Перевірка умінь користування схемами, інструкційними та технологічними картами.

  4. Надання індивідуальної допомоги учням.

  5. Перевірка ходу виконання робіт (міжопераційний контроль).

  6. Допомога учням самим відшукати помилки та шляхи їх виправлення.

  7. Перевірка якості роботи учнів та виконання ними норм часу.

  8. Прийом та оцінювання робіт учнів.

  9. Прибирання учнями робочих місць.


ІV. ЗАКЛЮЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ:


1.Аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку.

Майстер виробничого навчання аналізує роботу учнів на уроці, звертає увагу наскільки вони були активні, визначає позитивні сторони, звертає увагу на типові помилки в роботі, демонструє кращі роботи учнів, аргументує виставлення оцінок. Учні повідомляють про свої враження від уроку,


2.Повідомлення наступної теми уроку: Видача домашнього завдання: закріпити обробку прорізної кишені в рамку.


















-75%
Курсы повышения квалификации

Исследовательская деятельность учащихся

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Обробка прорізної кишені в рамку (30.39 KB)
