Меню
Разработки
Разработки  /  Математика  /  Уроки  /  4 класс  /  Нөлдермен аяқталатын сандарды жазбаша көбейту тәсілдері

Нөлдермен аяқталатын сандарды жазбаша көбейту тәсілдері

Ашық сабақ. Қысқа мерзімді жоспары 2017 жыл

12.02.2018

Содержимое разработки




„№25 Г. Титов атындағы жалпы орта мектебі”

коммуналдық мемлекеттік мекемесі




Ашық сабақ

Пәні: Математика


Тақырыбы:

Нөлдермен аяқталатын сандарды жазбаша көбейту тәсілдері












Бастауыш сынып мұғалімі: Б. Жакипова







Қысқа мерзімді жоспар



ЖОМ КММ

„№25 Г. Титов атындағы жалпы орта мектебі”

Күні: 24.11.2017ж

Мұғалімнің аты - жөні: Жакипова Баян

Сынып: 4„Ә”

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы:

Нөлдермен аяқталатын сандарды жазбаша көбейту тәсілдері

Сабаққа негізделген оқу мақсаты

Нөлдермен аяқталатын сандарды жазбаша көбейту тәсілдерін білу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: нөлдермен аяқталатын сандарды жазбаша көбейтеді

Оқушылардың басым бөлігі: есептерді шығарады

Кейбір оқушылар: логикалық тапсырмаларды орындайды

Ойлау дағдыларының деңгейлері

Білу, түсіну, қолдану

Бағалау критерийлері

1. Жазба мен есептеу тәсілін түсінеді

2. Есептерді шығарады

3. Түбірі тең болатын теңдеулерді жұбымен жазады

Құндылықтарды дарыту

Топ ережелерін сақтай отырып тапсырмаларды дұрыс орындай білуге тәрбиелеу

Пәнаралық байланыс

дүниетану

АКТ қолдану дағдылары, ресурстар

Оқулық, жұмыс дәптері, кесте, А4 парағы, маркер, түсті қағаздар, цифрлар, жазылған ойындар

Бұған дейін алған білім

Нөлдермен аяқталатын сандарды көбейту

Сабақтың барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақты жоспарлаған іс-әрекет

Сабақтың басталуы

10мин

Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

Оқу мақсатын алға қою

Психологиялық тренинг: „Көршінің суреті”

Жағымды ахуал: „Шаттық шеңбері”

Топқа бөлу: Түсті қағаздар бойынша


Ой қозғау” әдісі


Сұрақ: Сандарға қарап ойланыңдар, не себепті осылайша топталдыңдар?

1-топ: 10 – ға

2-топ: 100 – ге?

3-топ: 1000 – ға


Үй тапсырмасын сұрау: «Сандар сөйлейді» әдісі бойынша үй тапсырмасын тексеріп, пысықтау.



Сабақтың ортасы

20мин


Жаңа сабақ: „Кім жылдам” ойының ұйымдастыру


1 - тапсырма

Жазбаша мен есептеу тәсілін түсіну „Жұптық жұмыс”

І –топ ІІ – топ

450 • 300 = 135000 180 • 700 = 126000

147 • 2000 = 294000 6800 • 60 = 408000



ІІІ – топ

460 • 30 = 13800

7410 • 60 = 444600


Топтық жұмыс”


І –топ ІІ – топ

630 : (3 • 3) = 70 (360 • 5) • 40 = 72000

300 : (3 • 25) = 4 4 • (6000 • 25) = 600 000


ІІІ – топ

50 • (210 • 8) = 84000

450 000 : (15 • 10 000) = 3


Дескриптор:

- қөбейтудің жазба түрін дұрыс жазады

- көбейтуді және бөлуді дұрыс орындайды


Калыптастырушы бағалау: «Бармақ» әдіс арқылы


2 – тапсырма «Кір жайғыш» әдісі


Топтық жұмыс”


а)

1күнде – 200 бөлшек

30автомат 2күнде - ? бөлшек жасайды

(30 • 200) • 2 = 12000

Ж: 30 автомат – станок 2 күнде 12000 бөлшек жасайды


ә)

1мин – 720м

= ? м/с

720 : 60 = 12см

Ж: иттің қозғалыс жылдамдығы 12м/с


Дескриптор:

- есептің шартын шартты белгіге қарап құрады

- шешуін дұрыс табады


Калыптастырушы бағалау: Смайликтер бойынша бағалау


Сабақтың соңы

10мин

3 – тапсырма


Түбірі тең болатын теңдеулерді жұбымен жазу


а) (х – 80) : 40 = 640 в) х – 80 = 640 • 40

х – 80 = 640 • 40 х – 80 = 25600

х – 80 = 25600 х = 25600 + 80

х = 25600 + 80 х = 25680

х = 25680 25680 – 80 = 640 • 40

(25680 – 80) : 40 = 640 25600 = 25600

25600 = 25600


ә) (х – 80) • 40 = 640 б) х – 80 = 640 : 40

х – 80 = 640 : 40 х – 80 = 16

х – 80 = 16 х = 80 + 16

х = 80 + 16 х = 96

х = 96 96 – 80 = 640 : 40

(96 – 80)• 40 = 640 16 = 16


640 = 640


Дескриптор:


- теңдеулерді шешеді

Жұбымен жазады


Калыптастырушы бағалау: Смайликтер бойынша бағалау



Кері байланыс



Қосымша ақпарат


Саралау Дифференциялық-

Сіз оқушыларға көмектесуді қалай жоспарлайсыз? Неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар беруді жоспарлайсыз?


«ЖАДА» әдісі


Логикалық тапсырмаларды орындату

Бағалау –оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

«Бармақ» әдіс арқылы.

Смайликтер бойынша бағалау

Пайымдаулар (Рефлексия)

Оқутудың/сабақтың мақсаттарына қол жеткізілетіндей болды ма? Бүгін оқушылар не нәрсеге үйренді?

Оқыту атмосферасы қандай болды?

Дифференциацияны жүзеге асыру қолдан келді ме? Мен уақыттық кестені ұстандым ба? Мен жоспардан қандай ауытқушылықтар жасадым және неліктен?


Қорытынды бағымдау

Неғұрлым жемісті екі сәтті атаңыз (сабақ беруде де, оқытуда да)?!

1.


2.


Сабақты жақсартуға ықпал ететіндей екі жайытты атаңыз (сабақ беруде де, оқыту да)?

1.


2.


Мен сынып пен жекелеген оқушылар туралы жаңа нені білдім және бұл менің келесі сабағымды өткізуіме қалай әсер етеді?






Тексерілді: Ж. Сатенбаева


-80%
Курсы профессиональной переподготовке

Учитель, преподаватель физики и математики

Продолжительность 600 или 1000 часов
Документ: Диплом о профессиональной переподготовке
17800 руб.
от 3560 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Нөлдермен аяқталатын сандарды жазбаша көбейту тәсілдері (250.95 KB)
