Меню
Разработки
Разработки  /  Геометрия  /  Уроки  /  11 класс  /  Мисливці за скарбами

Мисливці за скарбами

Інноваційні технології швидко входять в усі галузі нашого життя. Ідея впровадження їх в освітній процес обумовлює досягнення мети високоякісної освіти, спроможної забезпечити кожному учню умови для самостійного досягнення цілей, самоутвердження у різних соціальних сферах та в подальшому конкурентноспроможності у професійному напрямку.

Впровадження інноваційних технологій та методик навчання сприяє різнобічному розвитку учнів та зацікавленості викладачів. Однією з таких методик, яка вчить знаходити необхідну інформацію, піддавати її аналізу, систематизувати та вирішувати поставлені задачі є урок-квест.

Квест або пригодницька гра – один з основних жанрів комп’ютерних ігор, що представляє собою інтерактивну історію з головним героєм, керованим гравцем.

Це вид інноваційного навчання з елементами традиційного, основною ідеєю якого є розвиток навчально-пізнавальної активності учнів, при застосуванні якого учні шукають оригінальні рішення.

Для більшості учнів закладів професійної освіти проблемним є здійснення логічних операцій, засвоєння великого обсягу інформації, яка, на їхню думку, не завжди їм потрібна.

Задача викладача математики закладів професійної освіти – викликати інтерес до предмета у той час, коли учень остаточно для себе визначив по-першості пріоритетів – навчитися та в подальшому удосконалити себе на професійному поприщі.

Квест на уроках математики дозволяє:

  • активізувати розумову діяльність шляхом створення спеціальних умов для виконання завдань, які потребують свідомості й зрілості учнів, здатності до подолання спеціально створених перешкод;
  • формувати стійкий інтерес учнів до математики;
  • активізувати сприйняття матеріалу засобами наочності;
  • поєднати новітні та традиційні дидактичні засоби навчання;
  • розвинути універсальні форми розумової діяльності в контексті навчання математики (аналіз, синтез, індукція, порівняння, систематизація тощо).

Квест включає такі компоненти:

  • Вступ, керівництво до дії – визначення часових рамок, головних ролей учасників або сценарій квесту.
  • Центральне завдання –результат, який має одержати команда.
  • Список інформаційних ресурсів, необхідних для виконання завдання, може даватися учням в процесі уроку на кожному з етапів.
  • Опис процедури роботи, яку необхідно виконати учасникам під час проходження етапу.
  • Розробка критеріїв оцінювання – залежить від типу навчальних завдань, які вирішуються на квесті.
  • Висновок – аналіз досвіду, отриманого учасниками квесту.

Основні засади квесту:

  • Проходження за сюжетом, який може бути чітко визначеним або мати декілька варіантів, у залежності від вибору учасника.
  • Питання розраховані на застосування логіки.
  • Однозначність відповіді (одне слово ‑ якщо це запитання для переходу між етапами; розширена відповідь ‑ якщо це запитання самого етапу).
  • Регламентована кількість часу на обговорення.
  • Залучення всіх учасників – думка кожного учасника враховується.
  • Міжпредметні зв’язки, застосування знань у новій ситуації.

Під час гри команди вирішують логічні завдання шляхом підказок і пошуку рішень в нестандартних ситуаціях. Після завершення чергового завдання команди переходять до виконання наступного. Перемагає команда, що виконала завдання швидше за інших.

Оскільки учні проявляють зацікавленість до всього незвичайного, яскравого, то при проведенні квесту доцільно використовувати головоломки, ребуси, загадки, шифрування, збирання предметів, створення за зразком, представлення за обмежений час результатів дослідницької роботи у вигляді виступу, запитання-відповідь, розв’язування задач, «ключове слово», скласти пазл тощо.

Дана гра відбувається в межах професійного ліцею, що готує кваліфікованих робітників за трьома напрямками професійної підготовки (гірничовидобувана, будівельна, сфера послуг) і дозволяє учасникам в межах передбачених квестом зануритися до інших професій за допомогою математики. Їм видається завдання, якщо вони правильно розгадують його за відведений час, то одержують завдання-перехід, де зашифровано номер чи назву кабінету або майстерні виробничого навчання, в якому розв’язуватимуть наступне завдання.

У квесті задачі, що містять історичні дані регіону, популяризують українську історію, формують патріотизм, гордість за успіхи держави, гордість за українців, від того стають більш значимими й дійсно цікавими кожному учню.

Урок-квест дозволяє розвивати активне пізнання на уроках, сприяє розвитку мислення, допомагає долати проблеми та труднощі, а саме: вирішувати, розплутувати, придумувати, уміти застосовувати свої знання на практиці у нестандартних ситуаціях, тобто актуалізувати знання, вчить мислити логічно, розвиває інтерактивні здібності та уміння працювати у команді.

06.12.2017
-80%
Курсы повышения квалификации

Геометрия в школе. Технологии активизации познавательной деятельности в условиях реализации ФГОС ООО (СОО)

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Мисливці за скарбами (1.39 MB)

Комментарии 0

Чтобы добавить комментарий зарегистрируйтесь или на сайт