Меню
Разработки
Разработки  /  Алгебра  /  Уроки  /  7 класс  /  Математика_7сынып_Алгебралық бөлшегі бар

Математика_7сынып_Алгебралық бөлшегі бар

қазақша 7 сынып сабақ жоспары, смк сайтының көмегімен жасадым

18.05.2018

Содержимое разработки

7.4С Алгебралық бөлшектер

8.4.Квадрат теңсіздіктер

Мектеп: М.Абдулов атындағы негізгі жалпы білім беретін мектебі

Күні:20.04.2018

Мұғалімнің аты-жөні: Акимгалиева А.С.

Сынып: 7-8

Қатысқан оқушылар саны:8

Қатыспаған оқушылар саны:0

Сабақтың түрі

Қайталау, бекіту сабағы, сыныптар сабақтастығы, шиыршық

Сабақтың тақырыбы

Алгебралық бөлшектері бар өрнектерді түрлендіру./квадрат теңсіздіктерді әртүрлі тәсілдермен шешу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

7.2.1.17 –алгебралық бөлшектегі, айнымалылардың мүмкін мәндер жиының табу

8.4.84- квадрат теңсіздіктерді әртүрлі тәсілдермен шешу

Сабақ

мақсаттары

Алгебралық бөлшектері бар өрнектерді ықшамдайды;

Алгебралық бөлшектерді түрлендіреді.

Квадрат теңсіздіктерді әртүрлі тәсілдермен шешеді;

Интервалдар әдісін қолданады

Бағалау

критерийлері

Алгебралық бөлшектері бар өрнектерді ықшамдай алады;

Алгебралық бөлшектерді түрлендіре алады.

Квадрат теңсіздіктерді әртүрлі тәсілдермен шеше алады;

Интервалдар әдісін қолдана алады.

Тілдік мақсаттар


Оқушылар: бөлшек өрнектердің құрамды бөліктерін ауызша түсіндіре алады

Есептің шығару жолын түсіндіріп дәлелдей алады

Құндылықтарды

дарыту


- өмір бойы білім алуға бейімделеу;

-дұрыс шешім қабылдау үшін, қоғамдық өмірге қатысу үшін шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау қабілетін қалыптастыру;

Пәнаралық

байланыстар

Информатика, қазақ тілі

Алдыңғы білім


Оқушылар бөлшек, бөлшектің алымы, бөлшектің бөлімі, мүше, айнымалы, есе, (теріс/оң) бүтін сан,қосынды, айырма, дәрежеде, квадраттау,қосу, алу, көбейту, еселеу, бөлу,бөлшек өрнектер, көпмүше, ұғымдарын біледі.

Теңсіздіктер, рационал теңсіздіктерді, интервалдар әдісін қолданып біледі

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған іс-шаралар

Дереккөздер

Басы

2 минут







5 минут



Ұйымдастыру кезеңі

Мұғалім оқушылармен амандасып, түгендейді.

Бүгін мен 7-8 сыныптарды біріктіріп, сыныптар арасындағы сабақтастықты көрсетіп, алгебралық бөлшекпен квадрат рационал теңсіздіктерді қайталауға есептер шығару

Бүгінгі сабақта «Квест» ойының ойнаймыз

Үйге берілген тапсырмаларды тексеру.

Жазбаша, смайликтермен бағаланады.

Өткен сабақпен байланысып «Түрткі сұрақтар» қойылады:

1. Қандай өрнектерді бөлшек өрнек деп атайды?

2. Айнымалының мүмкін мәндері деп нені атайды?

3. Бөлшекке қандай амалдар қолдана аламыз?

4.тепе-тең түрлендіру дегенді қалай түсінесіздер?

5. Теңсіздік дегеніміз не?

6. Интервалдар жөніңде не айта аласыздар?

7. Дискриминант деген не? Және оның қасиеттері

8. Квадрат рационал теңсіздіктің ерекшеліктері

Шыныбеков А.Н.

7 сынып, алгебра, «Атамұра»-2012, 133 бет №574,136 бет №585


Қосымша а4






Қосымша





Қосымша







Қосымша

Ортасы












10 минут















10 минут

























2 минут






6 минут











7 минут
























3 минут

Мұғалім оқушыларға үлестірме (қосымша 1) таратады.

Тапсырма 1 (Барлығы орындайды)

Математикалық домино (екі топқа да үлестірмелі материалдар таратылады) Бітірген топ ең бірінші болып алғашқы құпия хатты мүмкіндік алады

Жауабы: клавиатура, тышқан

Жеңіске бірінші болып жеткен командаға мадақтау айтылады.Және есеп барысында қиналған оқушыларға нұсқаулар беріледі. Ал жақсы есептер шығарып отырған оқушыларға күлтешелер беріледі

Тапсырма 2(көпшілігі орындай алады)


С

Й

А

Л

E

О

Т

Ь

2 – 5х - 30

В
































Жауабы: Альсейтов келесі тапсырма А.Г. Альсейтов кітабының II бөлімі.

Жеңіске бірінші болып жеткен командаға мадақтау айтылады.Және есеп барысында қиналған оқушыларға нұсқаулар беріледі. Ал жақсы есептер шығарып отырған оқушыларға күлтешелер беріледі


Тапсырма 3(барлығы орындайды)

Алгебралық бөлшекті табыңыздар

Т

А

Б

Р

А

Ы

З

Т

Е


Осы тапсырмамен қатар үй тапсырмасы да беріліп, түсіндіріледі. Үй тапсырмасының күрделілігі барлығы шығара алатын жеңіл деңгейде

Тапсырма 4 Мини футбол(кейбірі орындайды)


Дұрыс жауаптарды көп тапқан көманда чемоданды бірінші болып ашуға мүмкіндік алады.

Кері байланыс:

  1. Алгебралық бөлшектерге амалдар қолданғанда....

  2. Қысқаша көбейту формуласын....

  3. Алгебралық бөлшектерді аңықтағанда....

  4. Есептердің шығарылу жолын аңықтағанда...


Рефлексия.

Үш «Қ» принципі бойынша кері байланыс жасау ұсынылады.

Қиын болды...

Қызық болды...

Қанағаттандым/Қанағаттанбадым ... себебі...




-80%
Курсы повышения квалификации

Активизация основных видов деятельности учащихся на уроках математики в условиях реализации ФГОС в основной школе

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Математика_7сынып_Алгебралық бөлшегі бар (728.9 KB)
