Күні:
| 25.02.2016ж | Пәні: Қазақ әдебиеті | Класы: 8 «Ә» | ||||||
Тақырыбы: | М.Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы | ||||||||
Мақсаты
| Сезіммен өлең өрген жыр пырағы Мұқағали поэзиясына талдау жасау, ақын өлеңінің идеясын, мақсатын ұғындыру, поэманың тақырыбы мен идеясы композициясы туралы теориялық білім беру.
| ||||||||
Күтілетін нәтиже | Мазмұнын меңгереді,талдау жасайды | ||||||||
Түйінді идеялар (кілтті сөздер) | Аққуды атпа, досыңды сатпа | ||||||||
Сабақ кезеңдері: | Сабақ барысы | бағалау | Ресурстар | ||||||
Кіріспе
Тұсаукесер
Негізгі бөлім
Қорытынды
| Ұйымдастыру. Сыныпқа «Жүректен жүрекке» тренинг арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
Топқа бөлу «Бүркіт », «Үкі», « Аққу» суреттері арқылы топқа бөлу «Мозайка » әдісімен
Ой шақыру. «Каспиге аққулар қыстап жатыр» бейнеролигін көрсетемін -Бүгінгі сабағымыз не туралы болады деп ойлайсыңдар? -Иә,бүгін М.Мақатаевтың «Аққулар ұйықтағанда» поэмасын оқитын боламыз. Сабақтың мақсатын оқушылардың өздеріне қойғызу Мұғалімнің қойған мақсатымен салыстыру М.Мақатаев туралы бірер сөз. Мәтінмен жұмыс Топтар поэманың мазмұнын оқып, танысады. І топ-Туған жер ,Жетімкөлдің сұлулығы,аққудың үні,қасиеті,айнала қоршаған ортамен үндестігі,ақынның сезімі өлеңде қалай берілген? Суреттеу ІІ топ- «Т» кестесі
ІІІ топ-. Жылқышы мен ананың диалогы
« Қасиет», «Қасірет» сөзінің мағынасын түсіндіріңдер Пікірталас: Аққуды атқаны үшін анасы кінәлі/кінәсіз | Үш шапалақ Отшашу | Ақ қағаз Әдебиет оқулығы 8-сынып «Атамұра» 2007 «Сын тұрғысынан ойлау білім үрдісінде» Ақтөбе-2012 | ||||||
Үйге тапсырма | «Жетім көл аққулары»эссе жазу, суретін салу. | | | ||||||
Рефлексия | «Бүркіт», «Үкі», «Аққу»суреттерінің тұсына стикерлерін іледі Бүгінгі сабақта өз-өзімді жоғары деңгейде көрсете алдым және үлкен ой түйдім Алғырлық,үздік ой айтып, білімділік таныттым Бүгінгі сабақтан ерекше әсер алдым,көңіл-күйге толы сәттер көп болды. | | | ||||||
Не сәтті өтті? Нені дамыта аласыз? | | | | ||||||
Не сәтсіз өтті? | | | |