Меню
Разработки
Разработки  /  Алгебра  /  Уроки  /  8 класс  /  Квадратные корни

Квадратные корни

Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеуді шешуге есептер шығару

Сабақтың мақсаты: Оқушыға квадрат теңдеуді шешу, олардың түбірлерін табу туралы түсінік қалыптастыру. Квадрат теңдеуді шешу жолдарын есептер шығаруда қолдану

Сабақтың міндеттері:

Білімділік: Квадрат теңдеуді шешу туралы білімдерін бекіту, есептер шығару арқылы жылдам есептеу дағдысын қалыптастыру, ойын элементтерін пайдаланып, оқушылардың білімін жүйелеу, жалпылау

Дамытушылық: Іскерліктерін, логикалық ойлау қабілеттерін арттыру, шығармашылық есептер шығарту арқылы ойлау қабілеті жоғары тұлға қалыптастыру

Тәрбиелік: оқушыны ұқыптылыққа , адамгершілікке тәрбиелеу, топпен жұмыс істеуге үйрету, пәнге деген қығушылығын арттыру

Сабақтың түрі: ойын элементтерін пайдаланып есептер шығару сабағы

Пәнаралық байланыс: география

Қолданылатын технологиялар: кластер жасау, топпен жұмыс, жұппен жұмыс, тест тапсырмаларын орындау

Сабақтың көрнекілігі: графопроектор, деңгейлік тапсырмалар, бағалау парағы

Сабақтың құрылымы:

І. Ұйымдастыру.

1) Сабаққа дайындық.

ІІ. Өткен тақырыпты қайталау

  1. Кластер жасау

ІІІ. Есептер шығару

  1. Тест тапсырмалары
  2. Деңгейлік тапсырмалар
  3. Жұппен жұмыс № 129-133

ІV. Сабақты бекіту

  1. Бәйтерекке шығу

V. Үйге тапсырма беру

10.03.2018

Содержимое разработки


Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеуді шешуге есептер шығару


Сабақтың мақсаты: Оқушыға квадрат теңдеуді шешу, олардың түбірлерін табу туралы түсінік қалыптастыру. Квадрат теңдеуді шешу жолдарын есептер шығаруда қолдану

Сабақтың міндеттері:

Білімділік: Квадрат теңдеуді шешу туралы білімдерін бекіту, есептер шығару арқылы жылдам есептеу дағдысын қалыптастыру, ойын элементтерін пайдаланып, оқушылардың білімін жүйелеу, жалпылау

Дамытушылық: Іскерліктерін, логикалық ойлау қабілеттерін арттыру, шығармашылық есептер шығарту арқылы ойлау қабілеті жоғары тұлға қалыптастыру

Тәрбиелік: оқушыны ұқыптылыққа , адамгершілікке тәрбиелеу, топпен жұмыс істеуге үйрету, пәнге деген қығушылығын арттыру

Сабақтың түрі: ойын элементтерін пайдаланып есептер шығару сабағы

Пәнаралық байланыс: география

Қолданылатын технологиялар: кластер жасау, топпен жұмыс, жұппен жұмыс, тест тапсырмаларын орындау

Сабақтың көрнекілігі: графопроектор, деңгейлік тапсырмалар, бағалау парағы

Сабақтың құрылымы:

І. Ұйымдастыру.

1) Сабаққа дайындық.

ІІ. Өткен тақырыпты қайталау

  1. Кластер жасау

ІІІ. Есептер шығару

  1. Тест тапсырмалары

  2. Деңгейлік тапсырмалар

  3. Жұппен жұмыс № 129-133

ІV. Сабақты бекіту

  1. Бәйтерекке шығу

V. Үйге тапсырма беру

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылардың назарын аударып, сабақты бастау.

ІІ. Қайталау.

Балалар, биылғы жыл біздің еліміз үшін өте меңызды жыл, неліктен? (Өйткені тәуелсіздігіміздің 20 жылы, Семей полигонының жабылуына 20 жыл). Ендеше біз сабағымыздың тақырыбын «Тәуелсіз Қазақстан» деп алып Қазақстанның төрт облысын аралауға саяхатқа шығамыз, дайынбыз ба? Дайын болсақ өз облысымыздан бастайық. Шығыс Қазақстан аймағы туралы мәлімет (Ернұр)

Квадрат теңдеулер туралы кластер жасап, қорғау ;

ІІІ. Есептер шығару

Енді Оңтүстік өңірге сапар шегеміз. Оңтүстік Қазақстан аймағы туралы мәлімет (Таңжарық)

  1. Тест тапсырмаларын орындау

Балалар, тест тапсырмаларын дұрыс орындасаңдар, елбасымыздың сөзі шығады.

теңдеудің түбірлерін тап:

тәуелсіз) -1; 1,5 егемен) 1; -1,5 елдің) 1; 1,5

b –ның мәні қаншаға тең?

1,3 ертеңі) -1,3 қазақ) 0,7

D –ның мәні қаншаға тең?

білімді) 169 ақылды) 7 есті) 13

а- ның мәні қаншаға тең?

ұрпақ) 15 ырыс) 22 бақыт) -22














«Елдің ертеңі-білімді ұрпақ» Н. Ә. Назарбаев

Батыс Қазақстан аймағы туралы мәлімет тыңдайық. (Еркебұлан)

  1. Деңгейлік тапсырма. Конверттен тапсырмалар алып орындау. Қызыл конверт – А деңгей, көк конверт – В деңгей, жасыл конверт – С деңгей

  2. Ж ұппен жұмыс. №129-133 есептер шығару

Оқулықтан тыс тапсырма:

1 – есеп

700 грамм йодтың спирттегі ерітіндісінде йод 119 г. Ерітіндінің концентрациясы неше процент?

Шешуі:

700 - - - - - - 100%

119 - - - - - -- x%

жауабы: 17 %

2 – есеп

Мектепте спорттық үйірмелерге 80 оқушы қатысады. Олардың 24 – і еркін күреске қатысады.Мектептегі спорттық үйірмелерге қатысатын оқушылардың неше проценті еркін күреске қатысады?

Шешуі: х – еркін күреске қатысатын оқушылардың саны.

80 оқушы ------- 100%

24 оқушы ------- х%

x=30 Жауабы: 30 проценті еркін күреске қатысады.

-75%
Курсы повышения квалификации

Развитие пространственных представлений школьников в обучении математике в условиях реализации ФГОС

Продолжительность 36 часов
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
3000 руб.
750 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Квадратные корни (52.62 KB)
