Меню
Разработки
Разработки  /  Математика  /  Уроки  /  7 класс  /  Көпмушені көбейткіштерге жіктеуде әр түрлі ықшамдау тәсілдерін қолдану

Көпмушені көбейткіштерге жіктеуде әр түрлі ықшамдау тәсілдерін қолдану

Пән:Алгебра Мектеп: Ы.Алтынсарин

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мұғалімнің аты-жөні: Бердышова А.У

Күні: 27.01.2017

Қатысқандар саны:

Сынып: 7 « А » Қатыспағандар саны:

Сабақ тақрыбы:

Көпмушені көбейткіштерге жіктеуде әр түрлі ықшамдау тәсілдерін қолдану

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

көпмүшені топтау тәсілімен көбейткіштерге жіктеу тақырыбы бойынша оқушылардың білімдерін тиянақтау, есептер шығаруға дағдыландыру; • ойлау - таным белсенділігін, есте сақтау қабілеттерін, шығармашылығын дамыту; • белсенділіктерін арттыра отырып, іс - әрекет, мақсатқа жету әдіс - тәсілдерін таңдай білуге тәрбиелеу.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: КӨПМҮШЕНІ БІЛЕДІ.

Көптеген оқушылар: КӨПМҮШЕНІ АЖЫРАТА АЛАДЫ

Кейбір оқушылар: • ЕСЕПТЕР ШЫҒАРА АЛАДЫ

Жетістік критерийлері

Берілген әрбір тапсырмаларға қойылатын критерийлер

Тіллдік мақсаттар

Құндылықтарды дарыту

Оқушылардың ойлау, есте сақтау, зейін қою қабілеттерін дамыту, Оқушыларды ұқыптылыққа,білімпаздыққа тәрбиелеу

Пәнаралық байланыстар

Әдебиет, информатика

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта, слайд

Бастапқы білім

а) Бірмүше дегеніміз не? ә) Көпмүше дегеніміз не? б) Бірмүшені көпмүшеге қалай көбейтеміз? в) Көпмүшені көпмүшеге қалай көбейтеміз?

21.05.2017

Содержимое разработки



Пән:Алгебра Мектеп: Ы.Алтынсарин


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мұғалімнің аты-жөні: Бердышова А.У

Күні: 27.01.2017

Қатысқандар саны:

Сынып: 7 « А » Қатыспағандар саны:

Сабақ тақрыбы:




Көпмушені көбейткіштерге жіктеуде әр түрлі ықшамдау тәсілдерін қолдану

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

көпмүшені топтау тәсілімен көбейткіштерге жіктеу тақырыбы бойынша оқушылардың білімдерін тиянақтау, есептер шығаруға дағдыландыру; • ойлау - таным белсенділігін, есте сақтау қабілеттерін, шығармашылығын дамыту; • белсенділіктерін арттыра отырып, іс - әрекет, мақсатқа жету әдіс - тәсілдерін таңдай білуге тәрбиелеу.



Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: КӨПМҮШЕНІ БІЛЕДІ.

Көптеген оқушылар: КӨПМҮШЕНІ АЖЫРАТА АЛАДЫ

Кейбір оқушылар: • ЕСЕПТЕР ШЫҒАРА АЛАДЫ


Жетістік критерийлері


Берілген әрбір тапсырмаларға қойылатын критерийлер


Тіллдік мақсаттар




Құндылықтарды дарыту

Оқушылардың ойлау, есте сақтау, зейін қою қабілеттерін дамыту, Оқушыларды ұқыптылыққа,білімпаздыққа тәрбиелеу

Пәнаралық байланыстар

Әдебиет, информатика

АКТ қолдану дағдылары


Интербелсенді тақта, слайд


Бастапқы білім

а) Бірмүше дегеніміз не? ә) Көпмүше дегеніміз не? б) Бірмүшені көпмүшеге қалай көбейтеміз? в) Көпмүшені көпмүшеге қалай көбейтеміз?  

Сабақ барысы

Сабақтың

Жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар




Сабақтың басы


Сәлемдесу

Атмасфералық жағдай қалыптастыру

Топқа бөлу

Үй жұмысын тексеру:





Сабақтың ортасы















Білгенге маржан

Теңдеуді шешіңдер: 2 топ. 8(х-7)-3(2х+9)=15 1 топ. Жақшаны ашып, ықшамдау арқылы шығарыңдар: (2-х)(3-х)=(х+2)(х-5) 6(х-3)-2(х+2)=10 5(х-1)-4(х-3)=-20 дұрыс шешімі: х=8 х=8 х=49 Х=-27

Оқулықпен жұмыс

№263 Көпмүшеге түрлендір: 1) (x - 2)(x+3)+(x+2)(x - 3)=2x2 - 12 2) (a - 1)(a+2)+(a+1)(a - 2)=2a2 - 4 3) (a+1)(a+2)+(a+3)(a+4)=2a2 +10a+14 4) (x - 1)(x - 2)+(x - 3)(x - 4)=2x2 - 10x+14 №266 Көбейткіштерге жікте: 1) ax2 - bx2 - bx+ax - a+b=(a - b)(x2+x - 1) 2) ax2+bx2 - bx - ax+a+b=(a+b)(x2 - x - 1) 3) ax2+bx2+ax - cx2 +bx - cx=(a+b - c)(x+1) x 4) ax2+bx2 - bx - ax +cx2 - cx=(a+b+c)(x - 1) x

Тест

1. Көбейтуді орында: 2а(х+у) А. 2ах-у В. 2ах+у. С. 2ах+2ау Д) 2ах.

2. Көбейтуді орында (а+в)(х+у) А. ах+ау+вх+ву В. Ах+ау-вх-ву С. Ах+ву Д) ах  

3. Көпмүше түріне келтір (5- а)(4+а) А. 20-а В. 20+а- а2 С. 20+ а2 Д) а2  

4. Көбейткіштерге жікте 2а(х+у)+х+у А. (х+у)(2а+1) В.(х-у)(2а-1) С. (х-у)(1-2а)  Д. (х+у)(1-2а)

5. Ықшамдаңыз: а3 + 3а2 +3х+9 А. (х+3)(а2 +3) В.(х-3)(а2 +3) С. (х+3)(а2 -38) Д.(х-3)(а2 -3)

Тест жауаптары 1С, 2А, 3В, 4А, 5А

2,3-слайд

















4,5-слайд























Сабақтың соңы

Сабақты қорытындылау

рефлесия

Үйге тапсырма:



10-слайд

11-слайд

І нұсқа

I деңгей тапсырмалары

1. Берілген теңдеуге мәндес теңдеу құрыңдар:

2.Екі санның қосындысы 121. Бірінші сан екіншісінен 31-ге артық. Осы сандарды табыңдар.

III деңгей тапсырмалары

Егістікті мерзімді уақытта жырту үшін, бригада жоспарды артығымен орындай отырып күн сайын 56 га жер жыртуға тиісті. Бригада күніне 64 га жер жыртқанда, мерзімді уақытқа 2 күн қалғанда, жыртылмаған 40 га жер қалды. Бригада барлығы қанша гектар жер жыртуға тиісті.


Оқушы жетістігін бағалау:

• Оқушының оқу іс-әрекеті ол АБ, ҚҚ блогындағы тапсырмаларды орындау деңгейіне байланысты бағаланады. Сонымен бірге оқушыға ШӘ блогындағы тапсырманы орындағаны үшін қосымша бонус балл қойылады.










Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия





-80%
Курсы повышения квалификации

Методы решения функциональных уравнений и неравенств

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Көпмушені көбейткіштерге жіктеуде әр түрлі ықшамдау тәсілдерін қолдану (29.01 KB)
