| Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі:А.Молдабаева | ||||||||
| Мұғалім | Орынбаева М | |||||||
| Мерзімі: | 07.10.2016 ж | |||||||
| Пәні: | Математика | |||||||
| Сынып | 4 «А» | |||||||
| Тақырыбы: | Қайталау | |||||||
| Негізгі түйінді идея | Көп таңбалы сандарды разрядтарға жіктеу.Фигураның ауданын, периметр табу | |||||||
| Оқу мақсаттары: | Барлық оқушылар:Фигуралардың ауданын ,периметрін есептей алады. | |||||||
|
| Оқушылардың басым көпшілігі: Көп таңбалы сандарды оқиды, жаза алады. | |||||||
| Жекелеген оқушылар: Кері есеп құрастырады.Кері есептер құрастырады. | ||||||||
| Негізгі сөздер мен тіркестер:
| ||||||||
| Табыс критерийлері | ||||||||
| Барлық оқушылар | Көпшілік оқушылар | Жекелеген оқушылар | ||||||
| Фигуралардың ауданын, периметрін есептей алады. | Оқушылардың 60 пайызы 20 минуттың ішінде фигуралардың ауданын ,периметрін есептей алады. | 40 пайыз оқушы 20 минут уақыт ішінде кері есептер құрастырады. | ||||||
| Сабақ кезеңдері | Уақыт | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | бағалау | Ре сурcтар | |||
| Кіріспе
| 3мин
| 1.Ұйымдастыру кезеңі А)Психологиялық ахуал туғызу. Б)Топқа бөлу Үй жұмысы: № 9-мысал | реттік сан есім арқылы 4 топқа бөлінеді. Өзара тексереді. |
| Үлестірме қағаз дар
| |||
| Ой қозғау
| 2 мин | «Біліміңді сына»
| Периметр,аудан,көлем формуласын жаз. | Мадақ тау | Геом фигур | |||
| Іс-әрекет
| 35 мин | Оқулықпен жұмыс №1-мысал Разрядтық қосылғыштарға жіктейді.
2-мысал Сандарды оқы
№3-мысал Шарт құр.Шешуін тап.Жауабын жаз.
4-мысал .
5-мысал Өрнек жаз және мәнін тап
6-мысал
Жұптық жұмыс 8-мысал Шаршы сыз.Әріптермен белгіле . Шаршының периметрін,ауданын тап.
9-мыса Тік төртбұрыш сыз.Әріптермен белгіле .Тік төртбұрыш периметрін,ауданын тап.
Жеке жұмыс 10-мысал Кері бағытта есепте Кейінгі оқу Үй тапсырмасы: №8 39-бет | 66605;8008;
2000725;17337494;1000606; 2498;85022; 48262; 85000;
Ш:2*7+4*7=42 Ж:Шебер 42 теріден 14 бас киім тікті.
Ш:54:9-27:9=3 Ж:Бір қамзолға қарағанда бір шапанға 3 м мата жұмсалды
(888+202):2=500 (1000-999)*1000=1000 А-900 *100 а=1000 (1000-900)*100=10000
А)Ш:5см*3см=15см 3см*3см=9см Ә)12см-4см=8cм Ж:АВ кесіндісі СД кесіндісінен 8 см ұзын. 12см:4см=3cм Ж:АВ кесіндісі СД кесіндісінен 3 есе ар
Ш:Р=6cм*4=24см S=6см*4=24cм Ж:Шаршының периметрі 24 см,ауданы 24 см (кв)
Ш:Р=(5см+4см)*2=18cм S=5cм*4см=20см(кв) Ж: Тік төртбұрыш Р=18cм S=20см(кв)
2*12-15:3+2=5 5-2*3+15:12=2 |
Мадақ тау
Жұлдызша
Жұлдызша
|
Текше
Оқулық
Оқулық
| |||
| Рефлексия
| 5 мин | «Бір ауыз сөз» (ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым) | Сабақ бойынша өз ойларын айтады.Стикеге жазады. |
| стикер | |||

Көп таңбалы сандар (19.93 KB)

