Меню
Разработки

Қ əрпі жəне дыбысы

Мектепалды даярлық балаларын қ əрпі мен дыбысын таныстыру.Қызығушылықтарын ояту.Акт-ны пайдалану.

06.05.2018

Содержимое разработки

Қатысушының толық аты- жөні

құжат бойынша

Садуакасова Нургуль Кабдрашитовна

Облыс, қала , ауыл

ШҚО Көкпекті ауданы Тассай ауылы

Таңдап алынған тапсырма

Үздік ашық сабақ

Білім беру ұйымының толық атауы

« М. Әуезов атындағы орта мектебі» КММ

Ұялы телефон

87779937358

Электронды пошта

[email protected]

Электронды пошта жұмыс орыны

[email protected]










































































































Білім беру саласы: «Коммуникация» Бөлімі: Сауат ашу кіріктірілген ұйымдастырылған

оқу іс - әрекет

Сынып: Мектепалды даярлық тобы Күні: 06.12.17

Тәрбиешісі: Садуакасова Нургуль Кабдрашитовна

Бала саны:17

Қатысқаны: 16

Тақырыбы: Менің сүйікті жануарларым. Қ дыбысы мен әрпі

Мақсаты: 0.1.1.1. Сөздегі дауысты,дауыссыз дыбыстарды ажыратып, дұрыс дыбыстау.

0.1.1.2. Сөзді буынға бөлу, сөздегі буын санын жəне орналасу ретін анықтау.

0.2.1.2. Суреттер бойынша тапсырмадағы сұрақтарға жауап беріп,əңгіме құрастыру.

0.3.3.1. Жазу жолына Қ əрпінің элементтерін жазу.

Әдіс – тәсілдері: ойын арқылы үйрету

Көрнекті құралдар: мультимедиа, текшелер, үй жануарларының суреттері.

СТО

Барлық тəрбиеленушілер:

Сурет бойынша сұрақтарға жауап беріп шағын əңгіме құрастырады.

Сөздегі дыбыстарды, олардың түрлерін ажыратады.

Қ дыбысы дауыссыз дыбыс, қ дыбысының айтылуын дұрыс дыбыстайды.

Суреттегі заттардың аттарын атай алады, сөздегі қ дыбысының орнын ажыратады.

Қ əрпінің баспа түрін жазу жолына жазады.

Берілген суретке қарап сөздегі дыбыстарды, олардың түрлерін ажыратып, дыбыстық талдау жасай алады.

Қ дыбысына сөз құрайды. Сөздегі дыбыс санын, ондағы қ дыбысының орнын ажыратады.Жазу жолына əріп элеменін жазады.

Тілдік мақсат.Суреттер бойынша сөйлем құрастырады. Сөйлемдегі сөздер

санын ажыратып, буынға бөледі.

Негізгі терминдермен сөз тіркестері:

Лақ, қозы, құлын.

ҰОҚ-дағы тапсырмалар мен диалогтерде қолданылатын тіл:

Пікір алмасу сұрақтары.

Саған қай төл ұнайды?

Сөздерге дыбыстық талдау жасату

Өткен ҰОҚ-дан алған білімдерін қайталау

Жоспарланған жұмыс түрлері

І. Дұрыс əсерлі көңіл күй орнату. 0–2мин.

Психологиялық дайындық.

Армысың , алтын күн!

Армысың , көк аспан!

Армысыңдар достарым!

Армысыңдар қонақтар!

Күн шеңберін жасайық,

Күннің нұрын шашайық

Брімізге – бріміз

Жақсы тілек айтайық.

II. Өмірлік тəжірибені маңыздандыру.Мақсатты болжам. 3–5 мин

Оқушыларды топқа бөлу. I- топ дауысты II – дауыссыз , III – дыбыстар

Тапсырма Дауыссыз , дауысты дыбыстарды тауып ұяшыққа салу

Оқушылар бір –бірін бағалау.












Дауысты Дауыссыз

Бейнебаян. «Үй жануарлары»

Сұрақ – жауап.

Дыбыстар нешеге бөлінеді?

1.Дауысты дыбысты қандай текшемен белгілейміз?

2.Дауыссыз дыбысты қандай текшемен белгілейміз?

3.Дауысты дыбысты дауыссыз дыбыстан қалай ажыратамыз?

Өткен әріптерді қайталау.

Топтық жұмыс.

  1. топқа құлынның суретін бояу, пайдасы туралы әңгімелеу.

  2. топқа қозының суретін бояп, қозының пайдасы туралы әңгімелеу.

  3. топқа лақтың суретін бояп, пайдасы туралы әңгімелеу.

Төлдердің енелері туралы толық айту.

Құлын , қозы , лақтың орысша қазақшасын айтқызу.

Балалар өз білімдерін бағалайды. Бағдаршамнан көрсетеді

Ойын: «Қар жинау» Шарты:Қыстың күні не жауады? Балалардың жауабы тыңдалады. Қарды жинап әр бала қар кесегін ашып ішіндегі тапсырманы орындайды.

(Ұ,Ө) Əліппе-дəптермен жұмыс.

1-тапсырма. Балалар суреттегі төлдердің іс-əрекетін əңгімелейді. Төлдер туралы əңгіме жүргізіледі. Балалар өз ойларын білдіреді.

2-тапсырма.Жануарлардың құлақтарының суреттерін салады. Құлақ сөзін буынға бөлдіреді,оған дыбыстық талдау жасату.Балалар қандай дыбыс естіп тұрсыңдар? Балалар Қ дыбысын қайталап айтады.Қ дыбысының дауыссыз айтқан кезде ерін ашылып,тілдің ұшы астыңғы тістің түбіне тиеді.

Қ – қатаң, дауыссыз дыбыс.

3-тапсырма. Жаңылтпашты жаттайды. Балалар Қ дыбысымен танысады.

Дауысты, дауыссыз екенін текшемен көрсетіп, ажыратады.

(Ұ) Сергіту сəті.

Мозайкамен Қ дыбысын бейнелейді.

Ойын: Жануарлардың дыбысын ажырату.

Ат ------- кісінейді

Сиыр -----мөңірейді

Қой -----маңырайды т.б

Балалар өз білімдерін бағалайды. Бас бармақ әдісімен көрсетеді.

(Ұ,Ө) Рефлексия. Смайлик арқылы бағалайды


-80%
Курсы повышения квалификации

Конфликтология: общая теория конфликта

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Қ əрпі жəне дыбысы (19.42 KB)
