Меню
Разработки
Разработки  /  Начальные классы  /  Уроки  /  4 класс  /  Қазақстанда мекендейтін жануарлар

Қазақстанда мекендейтін жануарлар

Сабақтың тақырыбы: Қазақстанда мекендейтін жануарлар. 4 сынып. Сабақтың мақсаты :Оқушылардың Қазақстанда мекендейтін жануарлар туралы білім-біліктерін арттыру. Міндеттері: 1.Біліктілік: Қазақстанда мекендейтін жануарлар туралы білімдерін жинақтау, бір жүйеге келтіру.Білгендерін қайталау,тереңдету,дүниетанымдарын кеңейту. Септіктерді қаншалықты деңгейде меңгергенін тиянақтау. 2.Дамытушылық: Сауатты жазуға, сурет бойынша әңгім еқұрастыруға, жануарлардың мінезін сипаттауға үйрету. Ойлауға, салыстыруға, ізденуге баулу. 3.Тәрбиелік: Туған өлке табиғатына, онда өмір сүретін жануарларға деген сүйіспеншілік сезімдерін арттыру, табиғатты, жануарларды қорғауға, аялауға тәрбиелеу. Сабақтың түрі: кіріктірілген сабақ. Сабақтың әдістері: интерактивтік тақта, компьютермен жұмыс, диалог, ой қозғау. Пәнаралықбайланыс: дүниетану, информатика, жаратылыстану. Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен сәлемдесу. 2. Оқушыларды түгендеу. 3. Сабаққа кіріспе. Психологиялық дайындық. - Бүгін кезекші кім? - Бүгін нешесі? - Аптаның қай күні? - Жылдың қай мезгілі? - Бүгін сабаққа деген көңіл-күйлерін қандай? (смайлик көрсету) - Сабаққа дайынбыз ба? II. Үй жұмысын тексеру.

20.05.2019

Содержимое разработки



Туған күн-день рождения

Құттықтаймын

поздравляю

Сабақтың тақырыбы: Қазақстанда мекендейтін жануарлар. 
4 сынып. 
Сабақтың мақсаты :Оқушылардың Қазақстанда мекендейтін жануарлар туралы білім-біліктерін арттыру. 
Міндеттері: 
1.Біліктілік: Қазақстанда мекендейтін жануарлар туралы білімдерін жинақтау, бір жүйеге келтіру.Білгендерін қайталау,тереңдету,дүниетанымдарын кеңейту. Септіктерді қаншалықты деңгейде меңгергенін тиянақтау. 
2.Дамытушылық: Сауатты жазуға, сурет бойынша әңгім еқұрастыруға, жануарлардың мінезін сипаттауға үйрету. Ойлауға, салыстыруға, ізденуге баулу. 
3.Тәрбиелік: Туған өлке табиғатына, онда өмір сүретін жануарларға деген сүйіспеншілік сезімдерін арттыру, табиғатты, жануарларды қорғауға, аялауға тәрбиелеу. 
Сабақтың түрі: кіріктірілген сабақ. 
Сабақтың әдістері: интерактивтік тақта, компьютермен жұмыс, диалог, ой қозғау. 
Пәнаралықбайланыс: дүниетану, информатика, жаратылыстану. 
Сабақтың барысы: 
I. Ұйымдастыру кезеңі: 
1. Оқушылармен сәлемдесу. 
2. Оқушыларды түгендеу. 
3. Сабаққа кіріспе. 
Психологиялық дайындық. 
- Бүгін кезекші кім? 
- Бүгін нешесі? 
- Аптаның қай күні? 
- Жылдың қай мезгілі? 
- Бүгін сабаққа деген көңіл-күйлерін қандай? (смайлик көрсету) 
- Сабаққа дайынбыз ба? 
II. Үй жұмысын тексеру. 
- Оқушылардың дайындап әкелген жануарлар туралы қысқаша мәліметтерін тыңдау.
- Жануарлар туралы жаттаған өлеңдерін тыңдау. 
III. Негізгібөлім. Сабақтың мақсатын және тақырыбымен таныстыру. Мұғалімнің кіріспе сөзі: 
- Бүгін қазақ тілі сабағы күндегіден өзгеше, әрі ерекше өтпекші. Себебі, бүгін біз декіріктірілген сабақ, яғни ресурс орталығы оқытушысымен байланыстырып отырмыз. Және сабағымызда қонақтарымыз бар. Сөз кезегін ресурс орталығының оқытушысына береміз. 

IV. Ой қозғау. Ассоциация. 
Су Құрлық Орман Хайуанаттар бағы Адам досы Жыртқыш Табиғат 
а. Сөз тіркестерін құру. Жыртқыш аң, әдемі табиғат, хайуанаттар бағы, қу түлкі, орман қожасы,қорқақ қоян. 
б. Сөйлем құрау. Аю-орман қожасы. Қазақстанның табиғаты әдемі. Мен хайуанаттар бағында болдым. 
V. Сөздік жұмыс. 
Жолбарыс-тигр жыртқыш- хищник 
Күшті-сильный Ірі-крупный 
Зіл-бегемот Мекендейді- обитают 
Керік- жираф Қабан- дикая свинья 
VI. Мәтінмен жұмыс. 
Жануарлардың мекені. 
Алтай, Алатау,Тарбағатай таулары-Қазақстан жануарларының мекені. 
Жабайы жануарлар мен жабайы құстар таулы, орманды, жазық жерлерде тіршілік етеді. Бұл жер- олардың тіршілік ететін тұрақты мекені.Олар осында қыстайды. 
а)Жабайы аңдардың мекенің ата. 
ә)Жабайы аңдарды ата. 
б)Жануарлардың мінезі қандай? 
VII. Сергету сәті. 
VIII. Лексика-грамматикалық тақырып. Септіктерді қайталау. 
1. Септеу. Интерактивті тақтамен жұмыс. 
2.«Жануарларды топтасыру» ойынын өткізу. 
Бір бағанаға үй жануарларын, екінші бағанаға дала жануарларын топтастыру. Интерактивті тақта бойынша жұмыс. 
4. Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс. 
№1 
Көп нүктенің орнына а немесе ә әріпін қойып,көшіріп жазындар. 
Ж...яу, ж....й, ш...й, д...птер, ...демі, с...біз, с...н, т...р, т...н, с...л. 
№2 
Берілген сөздерге көптік жалғауын жалғандар. 
Ақын, қазақ, ғалым, қала, оқушы, мұғалім, бөлме, ұшқыш, мектеп, сөздік. 
№3 
Көп нүктенің орнына ұ немесе ү әріптерін қойып, көшіріп жазындар. 
Ж...мыс, к...н, қ...с, т...н, т...р, б...гін, с...т, д...кен, б...л, ...шқыш, м...ғалім. 
№4 
Берілген сөздерге көптік жалғауын жалғандар. 
Өшіргіш, кітап,қағаз, сөре, оқулық, дәптер, қалам, қарындаш, сөмке, сурет дәптер. 
5. Ребус бойынша жұмыс. 
IX. Сабақтыбекіту. (Рефлексия) 
1.Бүгін сабақта қандай жұмыс жасадық? 
2.Не білдік? 
3.Ең жүйрік қандай аң? 
4.Қоянның неше түрін білесіндер? 
Көңіл-күйлерін қалай? (смайлик көрсету) 
X. Бағалау. Оқушылардың сабаққа қатысуына, білімдеріне байланысты бағалау. 
XI. Үйге тапсырма. «Үй жануарлары мен жабайы жануарлардың ортақ қасиеттерін жазу», сөздік жаттау.





-80%
Курсы повышения квалификации

Профилактика нарушения зрения у детей и подростков

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Қазақстанда мекендейтін жануарлар (1.14 MB)
