Бекітемін:
Мерзімі: 08.11.2016 ж.
Сыныбы: 7 «А»
Сабақ тақырыбы: Иық бұйымдарын конструкциялау және модельдеу (түнгі жейде, камзол)
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың иықты бұйымдар туралы толық мағлұмат беру арқылы эстетикалық талғамын ашу
Күтілетін нәтиже:
Иық бұйымдарының қарапайым түрлерінің жасалу жолын үйрету
Өз талғамын таниды
Талғамдық ізденуге қалыптасады
Сабақтың әдісі: СТО технологиясы стратегиялары
Оқушылар не арқылы бағаланады: Жұптық жұмыс - идеяны толықтыру немесе жинау
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
- Оқушылармен амандасу, түгелдеу, сабаққа дайындығын тексеру,
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау
Қандай киім түрлерін білетіндіктерін сұрау?
Киімді неге пайдаланамыз?
ІІ. Жаңа сабақ:
А) «Қызығушылықты ояту»
Тақтаға бас киім, иықтық бұйымдардың суреттері ілінеді
«Болжау кестесі»
Не болуы мүмкін? | Сіздің алғашқы аргументіңіз? | Не болды? |
Оқушылар тақтада ілінген суреттер бойынша жұмыс жасайды, яғни өзара байланыстарын дәптерге түртіп алып отырады | Оқушылар өз білгендерін дұрыс пікір болсын, бұрыс пікір болсын толық жазады Мысалы: -Иыққа жабылатын зат -Иыққа киілетін бұйым -Шарф, орамал -Бұл заттардың бір – біріне қатысы жоқ т.б. | Мұғалім көмегімен оқушылар өздерінің сабақтан ілгендерін толық жазады. Мысалы: Иық пен бұйым бір – біріне өте байланысты екенін, киімнің 80 – 85%ы иық арқылы киілетінін біледі |
Ә) «Мағынаны ашу»
1. ЖИГСО стратегиясы бойынша оқушылар 1,2-ге саналады
Қолдарына мәтін таратылады, 5 минуттан кейін 2 топтың бірлері бір жаққа, екілері бір жаққа жиналады. 5 минут өткенше бір – біріне мәтін бойынша түсінік береді. Уақыт өткеннен кейін әркім өз тобына келіп, танысып келген хабарларын ортаға салады. Әр топтан 1,2 оқушы тұрып баяндайды. Бірін – бірі толықтырады. Сұрақ – жауап алады
2. «Жуан – жіңішке сұрақтар»
Оқушылар бір – біріне сұрақтар қойып, толық жауап алғанша топтасып, жұптасып, жеке жауап береді. Бұл жерде оқушылардан толық жауап алғанша сұрақ қайталана береді.
ІІІ. Оқушылар бағалау
Жұптық жұмыс – идеяны толықтыру немесе жинақтау (оқушылар өз жұмыстарын өздері тексереді)
ІY. Сабақты аяқтау