Бекітемін: Директордың оқу-тәрбие жұмыстары жөніндегі орынбасары
Г.Дөңесова
САБАҚ ЖОСПАРЫ
| Мұғалімнің аты-жөні: | Ибраимова Раушан Талғатқызы | |
| Күні: | 22.10.16 | |
| Сынып: | 5 «Ә», 5 «В» | |
| Пәні: | Математика | |
| Тақырыбы: | Дөңгелек сектор. Толық бұрыш | |
| Негізгі түйінді идея: | Дөңгелекті тұтас дене ретінде «1 бүтін» деп қабылдайды. Дөңгелекті секторларға бөле алады, толық бұрыш туралы біледі | |
| Оқу мақсаты: | Дөңгелекті тұтас дене ретінде «1 бүтін» деп қабылдауды дағдыландыру. Дөңгелекті секторларға бөлуге үйрету, толық бұрыш туралы түсініктерін қалыптастыру | |
| Табыс критерийлері | ||
| Барлық оқушылар: Дөңгелек сектор және толық бұрыш ұғымдарын біледі | Көпшілік оқушылар: Дөңгелекті тұтас дене ретінде «1 бүтін» деп қабылдап, оны секторларға бөле алады | Жекелеген оқушылар: Дөңгелекті тұтас дене ретінде «1 бүтін» деп қабылдап, оны секторларға бөле алады, толық бұрыш ұғымдарын біледі және оны есептерді шығаруда пайдалана алады. |
| Кезеңдер | уақыт | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||||||||||
| Кіріспе | 1 мин | Дөңгелектің қималары арқылы топқа бөлу | Оқушылар жетон арқылы 3 топқа бөлінеді |
| Жетондар | |||||||||||||||||
| Негізгі бөлім
I. Қызығушы-лығын ояту | 2 мин |
C Барлық бұрыштардың қосындысын тап | Оқушылар Берілген үш бұрыштың мәндерін қосып,
екенін шығарады. | Марапат арқылы бағалау | Интербел-сенді тақта | |||||||||||||||||
|
II.Мағына-ны тану кезеңі |
3 мин | Дөңгелектің диаметрі бойындағы ОА және ОВ радиустары төбелері ортақ (О нүктесі) және қабырғалары ортақ екі жазыңқы бұрышты құрайды. Сонда дөңгелектің центрі болатын О нүктесін қоршаған бұрыштың градустық өлшемі екі жазыңқы бұрыштың градустық өлшеміне тең, яғни Мұны толық бұрыш дейміз. Қорыта тұжырымдағанда, кез келген нүктенің айналасындағы бұрыш Демек, градустық өлшемдеріне қарай бұрыштардың мынадай тұрлері бар: жазыңқы бұрыш, тік бұрыш, сүйір бұрыш, доғал бұрыш және толық бұрыш. Дөңгелектің екі радиусы мен осы радиустар арасындағы доғамен шектелген бөлігі дөңгелек сектор деп аталады. | Марапат арқылы бағалау | Интербел-сенді тақта оқу дәптері, оқулық | ||||||||||||||||||
| III.Ой толғаныс кезеңі
|
28 мин | Әр топқа 4 есептен беріледі
| Марапат арқылы бағалау | Интербел-сенді тақта, циркуль, транспор-тир оқу дәптері, оқулық | ||||||||||||||||||
| Сабақты бекіту | 3 мин | Ой сергіту - логикалық тапсырма: 5 кондитер 5 пирогты 5 сағатта дайындаса, 10 кондитер 10 сағатта неше пирог дайындайды? Шешімі: 5 кондитер 1 сағ.-1пирог 10 кондитер 1сағ.-2пирог 10 кондитер 10сағ.-20пирог дайындайды | | Интербел-сенді тақта | ||||||||||||||||||
| Қорытынды бөлім | 1 мин | Үйге №508 | | | ||||||||||||||||||
| 1 мин | Рефлексия. Қол көтеру арқылы | | | |||||||||||||||||||
|
| 1 мин | Бағалау. Жиынтық баға қою | | | ||||||||||||||||||


A
– тік бұрыш
O B
-қа тең екендігін біледі.
.
-қа тең.
Дөңгелек сектор. Толық бұрыш (33.73 KB)

