Қысқа мерзімді жоспар
Бөлімі: 3-бөлім Гимнастика арқылы денсаулықты нығайту
Тақырыбы: Акробатикалық жаттығулар: «Артқа домалап жаурынға тұру», «көпір» бейнесін жасау, «қарлығаш» бейнесін жасау.
| Мектеп: « Озат » мамандандырылған ақпараттық технологиялар мектеп – лицей – интернаты
| |||||
Уақыты: | Мұғалімнің аты-жөні: Сериков Бахтияр Рашидович | |||||
Сынып: 5 | Қатысқандар: | Қатыспағандар:
| ||||
Осы сабақты меңгеруге көмектесетін оқу мақ - саттары | 5.3.2.2 Денені қыздыру және қалпына келтіру жаттығуларын орындау мен дайындау аясындағы негізгі компоненттерді білу және түсіну
| |||||
Сабақ мақсаттары | 1. Артқа домалап жаурынға тұру 2. «көпір» бейнесін жасау 3. «қарлығаш» бейнесін жасау | |||||
Бағалау критерийі | Оқушылардың барлығы: Жаурында тұру,қарлығаш бейнесін,көпір бейнесін орындай алады. Дененің қыздыру жаттығуларын орындайды. Акробатика туралы түсінік қалыптастыру.
| |||||
Оқушылардың көпшілігі: Жаттығуларды орындай алады. Қозғалыс дағдыларын қалыптастыру. Негізгі компоненттерді орындату. | ||||||
Оқушылардың кейбірі: Қауіпсіздік ережесін сақтайды. Икемділік, ептілік техникасы жетілген. Домалаудың әдіс-тәсілдерін меңгерген.
| ||||||
Тілдік мақсат | Пәндік лексика және терминология: | |||||
aкробатика–aкробатика–acrobatic көпір-мостик-bridge қарлығаш-ласточка-swallow төсеніш- маты- mat.
| ||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: | ||||||
Бейджин Олимпиада ойындарында көркем гимнастика шебері кім? Акробатика жаттығу түрлерін атаңыз? Гимнастикалық құрал жабдықтарды ата?
| ||||||
Неге екенін айта аласындар ма? | ||||||
Дене сымбатын қалыптастыру? Еліміздегі қандай спортшыларды білесің? Қауіпсіздік ережесін сақтау не үшін керек? | ||||||
АКТ қолдану дағдылары | Слайд,бейне таспа,көрсетпе құралдар | |||||
Пән аралық байланыс | Физика, биология.
| |||||
Құндылықтар дамыту | Оқушылар гимнастикалық жаттығулардың орындалу әдісін білуді күтуліде.
| |||||
Алдын ала оқыту
|
| |||||
| Жоспар | |||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар | ||||
Сабақтың басы
10 мин. | Б.К.Қ. Саламатсыздар ма! Здравствуйте! Good morning childrens! Шеңбер құру, бір-біріне жылы лебіз білдіру. -Балалар,айналамызда көңіл-күйі көтеріңкі,жақсы адамдардың болғанын бәріміз ұнатамыз.Ендіше қол ұстасып,бір-бірімізге жақсы көңіл-күй мен саулық тілейік. Кел,балалар,күлейк! Күлікіменен түлейк! Күлкі-көңіл ажары! Күліп өмір сүрейік!
Сабақтын тақырыбына қатысты жаттығуларды көрсету. ЖДЖ.
1. Басты бұру. Б.қ. Аяқ иық кеңдігінде, қол белде, басты 1-алға, 2-артқа, 3-солға, 4-оңға бұрамыз. 2. Қолды иықтан айналдыру, секіріп Б.қ. Аяқ иық кеңдігінде, қолды алға 4рет айналдырып, сол аяқпен секіру, артқа 4рет айналдырып, оң аяқпен секіріп орындаймыз. 3.Қолды қайшылау. Б.қ. Аяқ иық кеңдігінде, қол кеуде алдында, 4-рет қайшылаймыз. 4.Белді айналдыру. Б.қ. Аяқ иық кеңдігінде, қол белді, белді 4рет солға, 4рет оңға айналдырамыз. 4. Оң , сол және екі аяқпен секіру Б.қ. Аяқ иық кеңдігінде, 4рет сол аяқпен, 4-рет оң аяқпен, 4рет екі аяқты қосып, қолды шапаттап орындау. 5.Аяқтың басын айналдыру. Б.қ. Аяқ иық кеңдігінде, сол аяқтың басына тұрамыз, 4-ретішке қарай, 4рет сыртқа қарай айналдырамыз
|
ысқырық, секундомер, | ||||
Сабақтың Ортасы 25 мин.
| №1 тапсырма: топтық жұмыс. (Т, К, Қ) - Қ.Е айту, түсіндіру - Артқа домалап жаурынға тұру Дескрипторлар: - Қ.Е айтты, түсінді - Артқа домалап жаурынға тұрды №2 тапсырма: Жұптық жұмыс. - «көпір» бейнесін жасау Дескрипторлар: «көпір» бейнесін жасады
№3 тaпсырмa: Топтық жұмыс. - «қарлығаш» бейнесін жасау. Дескрипторлар: «қарлығаш» бейнесін жасады. |
ысқырық, ,метр арнайы алан белгілері ,кіші доптар
| ||||
Сабақтың соңы
5 мин.
|
Бағалау парағы рефлексия. Үй тапсырмасы: акробатикалық жаттығуларды карточкаларда құрастыру. Қорытындылау.
Дескрипторлар арқылы бағалау: - - Қ.Е айту, түсіндіру - Артқа домалап жаурынға тұру - «көпір» бейнесін жасау - «қарлығаш» бейнесін жасау.
Үйге тапсырма: Гимнастика туралы бейне баян қарау |
ысқырық, ,метр арнайы алан белгілері ,кіші доптар | ||||
Қосымша мәлімет
| ||||||
Саралау- Сіз қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспар- лайсыз? Қабілеті жоғары бала- лардың алдына қандай міндет қоюды көздейсіз?
| Бағалау-балалардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
| Пәнаралық байланыс, техникалық қауіпсіздік. | ||||
күрделі акробатикалық комбинацияларды жасау.
| акробатикалық комбинацияларды карточкаларда құру. Құрастырған комбинацияларды орындау. | Жаттығудан кейін ғана дайындық және кіріктірілген акробатикалық элементер мен комбинацияларды орындау.
|