Тема: Тисяча. Нумерація трицифрових чисел. Лічба в межах 199. Попереднє і наступне числа до даного числа. Задачі на сумісні дії першого і другого ступенів.
Робота з таблицями в текстовому редакторі.
Мета: формувати знання про нумерацію чисел в межах тисячі, працювати з таблицями в текстовому редакторі;
розвивати уміння рахувати в концентрі «тисяча»; поглиблювати знання з інформатики;
виховувати бережливе ставлення до часу.
Обладнання: набір паличок, предметні малюнки, таблиці для усних обчислень, комп’ютери.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Бесіда про час.
ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань.
Запишіть число, Класна робота, блок 369, 963
1. Математичний диктант.
І.В. Група, що працює в комп’ютерному режимі: Розгорніть файл з назвою «Математика», який знаходиться на Панелі завдань, після слів «математичний диктант» вставити таблицю (1 стовпчик, 7строчок)
Група, що працює в звичайному режимі, виконує завдання у робочих зошитах.
- Записати дев’яту частину від 72
- Записати розв’язок рівнянь х*9=54; 45:х=9
- Записати значення виразу а:9, якщо а=81
- Ділене 63, частка 9. Знайди дільник.
- 3м 6дм зменшити у 9 разів.
- Перший множник 9, добуток 18. Записати другий множник.
Відповідь: 8, 6, 5, 9, 7, 4, 2.
2. Полічи десятками до 60, двадцятками до 60.
І.В. Зорова фізхвилинка
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Повідомлення теми уроку, підготовча робота.
10 паличок – десяток (одиниця лічби)
10х10=100 – сотня.
Користуючись цим пучком утворюємо 100+1, 100+2, …
І.В. Група, що працює в комп’ютерному режимі: За допомогою полоси прокрутки знайдіть завдання № 2:
|
Сотні |
Десятки |
Одиниці |
|
1 |
0 |
0 |
|
1 |
0 |
1 |
|
1 |
0 |
2 |
|
1 |
0 |
6 |
|
1 |
0 |
8 |
|
1 |
0 |
9 |
2. Робота з підручником
№ 458, 459, 460, 461, 462, 463, 464 – усно
Фізхвилинка.
3. Письмово: № 465 – задача (без короткого запису)
І.В. Група, що працює в комп’ютерному режимі: знайшли завдання № 3,
і розв’язання записують виразом: (80 – 44):4=9.
1) 80 – 44 = 36 (д) – посадили у парку.
2) 36 : 4 = 9 (д) – у кожному ряду.
4. Письмово – самостійно Приклади № 466
|
67 – 9 = 58 72 : 8 : 3 = 3 18 : 9 х 8 = 16 |
41 – 7 х 5 = 6 81 : 9 – 9 = 0 84 – 19 – 3 = 62 |
|
( 82 – 19 ) : 7 = 9 3 х 4 + 48 = 60 61 – ( 7 + 9 ) = 45 |
56 : 7 : 4 = 2 96 – 9 х 4 = 60 5 х ( 19 – 13 ) = 30 |
5. Додаткове завдання
Знайти периметр прямокутника
Р = (4+2)*2= 12 (см)
2 см 4 см
ІV. Підсумок уроку.
V. Домашнє завдання: № 467, 468.


Р = (4+2)*2= 12 (см)
Бинарный урок в 3 классе математика-информатика (0.05 MB)

