Разработка на казахском языке
Сабақтың мақсаты: Жаңа талапқа сай, жаңа ақпараттық технологияны қолдана отырып, еліміздің ертеңі болар жас ұрпаққа сапалы білім беру
Міндеттері: Теориялық материалдардың нақты есептерін
меңгеру.
Алғашқы функцияны білуі.
Анықталмаған және анықталған интегралдың
есептерін меңгеру.
Дамытушылығы: Оқушыларға ғылыми бағдар беріп, дербес тұжырымдар жасауға баулып, ой-өрістерін дамыту
Тәрбиелігі: Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, дәлдікке тәрбиелеу, өздігінше жұмыс істеуге дағдыландыру.
Пән аралық байланыс: Арифметика
САБАҚ БАРЫСЫ
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу, Аудитория тазалығын тексеру.
Сабағымызды «математик бизнесмен» атты ойын түpiнде өтеміз Бұл ойында Ғылымның екi түрiн математика және экономиканың элементтерiн бiрiктiруге мүмкiндiк туады, Ойын барысында оқушылар «капитал» «құн» «Банк», экономикалық ұғымдармен таныс болады,
Олар логикалык ойлауға «капиталды» өз білімдеріне жұмсай бiлуге үйренедi. Ойынға үш топ катысады, әр топ банк баскармасы болып табылады, әр топтың ойыншылары өздерiнiн президенттерiн сайлайды. Банкiлерiнiң атаулары:
Президент ойынның берiлген тапсырмасы бойынша соңғы шешiмдi кабылдауға құқылы, Топтарға кезектесiп тапсырмалар берiледi.Тапсырманың кұны оның киындығына байланысты болады,(мысалы: 2000тг-10000тг дейiн), әр топтың бастапқы капиталы 50000 теңге,Егер дұрыс жауап бермесе онда оның капиталы тапсырманың құнына артады. Ал егер жауап бермесе топтын капиталы тапсырманын кұнынан 50 пайызға кемидi.
Сабақтың жоспары:
I Кезең
1.Үй тапсырмасын тексеру:
Сиқырлы теңгелер.
II. Кезең
2..Жаңа сабақ түсіндіру : Электрондық оқулық арқылы
3. Семантикалық карта.
4. Ой сергіту: Сұрақтар. Фигуралардан шаршы құрастыр
III. Кезең
5. Ойлан тап
6. Үйге тапсырма
8. Бағалау
Үй жұмысын тексеру: Сиқырлы теңгелер.
2000 |
5000 |
5000 |
5000 |
5000 |
5000 |
10000 |
10000 |
10000 |
Сұрақтар.
Есептер.
Үй тапсырмасы:
Бағалау: Сабактың соңында қай команданың акшасы көп, сол топ ұтыска жетедi, сұрактарға жауап берген окушыларды және есептердi шығарған окушыларды бағалаймын.